سرویس: اخبار استان کد خبر: 15497 ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۲

استاندار:

شهرداري ها از ظرفيت شوراها براي رفع مشكلات شهري استفاده كنند

استاندارخراسان جنوبي كه ظهر امروز در همايش شهرداران و شوراي سازمان همياري شهرداري هاي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: شهرداران مي بايست به گونه اي برنامه ريزي كنند تا بتوانند در جهت رفع مشكلات شهري در استان از ظرفيت شوراهاي اسلامي نهايت استفاده و بهره را ببرند.

 شهرداري ها از ظرفيت شوراها براي رفع مشكلات شهري استفاده كنند

به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، وجه ا... خدمتگزار ، شوراهاي اسلامي را يك ظرفيت بسيار خوب در جهت كمك به شهرداري ها دانست و تصريح كرد: ساير مقامات مسئول در شهرستان ها از جمله فرمانداران و روساي ادارات نيز مي توانند در اين زمينه كمك شاياني به شهرداري هاي استان داشته باشند كه بايد از آن به نحو احسن استفاده كرد.

وي شهرداري ها را يك نهاد خدمترسان بسيار مهم دانست و افزود: شهرداري ها در تمامي بخش ها و زمينه ها و در همه عرصه ها حضوري فعال داشته و دارند كه اين امر انتظارات را از اين نهاد مهم بالا برده است.

مقام عالي دولت در استان به مطالبات شهرداري ها از دستگاه هاي اجرايي اشاره كرد و افزود: معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري با هماهنگي ساير معاونت ها و دستگاه هاي ذي ربط به گونه اي تدبير كنند تا اين مطالبات وصول شده و يا به نتيجه مطلوب و مورد نظر برسد، چرا كه در اين صورت بخش اعظمي از مشكلات موجود در شهرداري هاي استان مرتفع خواهد شد.

وي اشراف شهرداران بر قوانين و مقررات موجود در بخش هاي مختلف را مورد تاكيد جدي قرار داد و يادآورشد:احاطه شهرداران بر قوانين و مقررات موجب مي شود تا آنها بتوانند علاوه بر انجام مديريتي اثر بخش در دورن سازمان ،امور مرتبط با خارج از سازمان را نيز مديريت و هدايت كنند.

وي به نزديك شدن به ايام پاياني سال اشاره كرد و گفت:توجه به مبلمان شهري و زيباسازي شهرها از جمله مهمترين مواردي است كه بايد مورد توجه شهرداران قرار گرفته و از ظرفيت حضور گردشگران و مسافرين در شهرها در ايام نوروز نهايت استفاده چه در زمينه معرفي شهر و استان و چه در جهت كسب درآمد هاي مختلف صورت گيرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به نظارت بر ساخت وسازها و نيز امور عمراني در بخش هاي مختلف شهري تاكيد كرد و ادامه داد: نظارت بر انتخاب پيمانكاران و نيز نظارت بر انجام مزايده و مناقصه ها تا حد زيادي مي تواند از بروز مشكلات بعدي جلوگيري نمايد كه شهرداران در اين زمينه نقش مهمي بر عهده دارند.

وي بر وجود نيروهاي ماهر و متخصص در شهرداري هاي استان اشاره كرد و افزود: شهرداري ها از جذب نيروهاي فاقد تخصص لازم به جد پرهيز كنند و تا حد امكان نيروهاي خود را در ابعاد مختلف و مورد نياز آموزش دهند تا بتوان از نيروهاي متخصص در شهرداري ها بهره برد.

وي با بيان اينكه بايد از تمام ظرفيت هاي موجود در شهرداري ها براي درآمدزايي استفاده كرد، گفت:شهرداران بايد از تمام توان و ظرفيت قانوني در جهت درآمدزايي و نيز رفع مشكلات مالي و اعتباري استفاده كنند تا علاوه بر پرداخت مطالبات كاركنان خود ،بتوانند خدمات شايسته اي به مردم نيز ارائه دهند.

اين گزارش حاكيست، در اين جلسه هر يك از شهرداران استان به بيان نقطه نظرات ،ديدگاه ها، پيشنهادات و مشكلات خود در حوزه هاي مختلف كاري پرداختند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب