سرویس: اخبار استان کد خبر: 12079 ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶

حجه الاسلام و المسلمین شمس الدین:

روز نهم دی ماه حماسه ای جاودان در تاریخ اسلام

امام جمعه بشرویه گفت:ملت بصیر و هوشیار ایران با حضور آگاهانه و مقتدرانه در روز 9 دی ماه حماسه ای جاودان در تاریخ اسلام آفریدند.

روز نهم دی ماه حماسه ای جاودان در تاریخ اسلام

به گزارش خبرنگار خاورستان حجه الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه اول نمازجمعه این هفته بشرویه نماز ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری نبی اکرم (ص) و حضرت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) به عنوان کردن عوامل برکت در زندگی مسلمانان پرداخت.

حجه الاسلام شمس الدین افزود:یکی از عوامل مهم در برکت دار شدن زندگی هر انسانی طبق سفارش اسلام و نبی اسلام بجا آوردن سله رحم است که در آیات و احادیث مختلف به اهمیت این موضوع اشاره شده است.

وی همچنین در ادامه بیان کرد:سله رحم موجب زیاد شدن خیر و برکت در زندگانی می شود و طبق فرمایشات ائمه و رسول خدا سله رحم نشانه دوستی و محبت در بین خانواده هاست به طوریکه حتی تنها با سلام و احوالپرسی نیز خیر برکت از آسمان بر آن دو خانواده نازل می گردد.

امام جمعه بشرویه دعای پدر و مادر و محبت به پدر و مادر را از جمله دیگر عوامل برکت در زندگی دانست که در آیات و روایات فراوان بر آن تاکید بسیاری شده است.

وی در خطبه دوم با اشاره به روز تشکیل نهضت سواد آموزی از کلیه سختکوشان در عرصه علم و دانش که با دیو جهل و نادانی مبارزه کرده اند و امروز سطح سواد جامعه اسلامی را بالا برده اند تشکر کرد.

حجه الاسلام شمس الدین آغاز سال میلادی را به مجموعه مسیحیان داخل و خارج کشور تبریک گفت و افزود:ما سه تاریخ شمسی، قمری و میلادی داریم وتاریخ اسلام قمری یعنی زمان هجرت پیامبر از مکه به مدینه می باشد، تاریخ شمسی نیز تاریخ ایران باستان و تاریخ میلادی ولادت عیسی مسیح است و اعتقاد دینی ما این می باشد که ایشان نیز همراه با امام زمان ظهور خواهند کرد.

امام جمعه بشرویه به حادثه عظیم روز نهم دی ماه اشاره داشت و اظهار داشت: مقام معظم رهبری آن روز را به عنوان روز یوم الله نهم دی ماه عنوان کردند که برای آن بهترین تعبیر می باشد.

وی ادامه داد:ملت بصیر و هوشیار ایران با حضور آگاهانه و مقتدرانه در روز 9 دی ماه حماسه ای جاودان در تاریخ اسلام آفریدند.

حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین افزود:حماسه ای که با محاسبات دشمن با عده ای اقلیت در داخل کشور صورت گرفته بود با بصیرت ملت هوشیار ایران خنثی شد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به جریان هتک حرمت به روز عاشورا و عزاداران حسینی در جریان حماسه نه دی بیان کرد: این امر سبب جریحه دار شدن روحیه مذهبی مردم شد لذا میلیون ها نفر به صورت خودجوش در روز نه دی ماه در مقابل گروهی که دست در دست استعمار و استکبار داده بودند و از خارج مرزها هدایت می شدند و تقلب در انتخابات را بهانه کرده بودند به صحنه آمدند.

وی از دولت جدید خاست تا با دقت بیشتر در مقابل افرادی که در زیر سایه و جریان اعتدال قصد دارند ظهور کنند و مقام های دولتی را به دست بگیرند برخورد کند.

حجه الاسلام و المسلمین شمس الدین از حضور حلقه های صالحین و بسیجیان برای تجدید میثاق با اسلام ناب محمدی در شب آینده در مسجد جامع این شهرستان خبرداد.

 امام جمعه بشرویه در ادامه گفت: در شب نهم دی ماه نیز با حضور تمامی هیئات مذهبی شهرستان مراسم ویژه ای برگزار خواهد شد و برای خواهران نیز در روز 9 دی ماه مراسم خاصی در حسینیه زینبیه با حضور حجه الاسلام والمسلمین ایزدخواه برگزار خواهد گردید.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب