سرویس: اخبار استان کد خبر: 10591 ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۹

حجه الاسلام شمس الدین:

در جریان جنگ گفتگویی با اقتدار این بار نیز پیروز شدیم

امام جمعه شهرستان بشرویه گفت: در جریان جنگ گفتگویی توانستیم با اقتدار،پیروز و سربلند در مقابل دسیسه های دشمن بایستیم

در جریان جنگ گفتگویی با اقتدار این بار نیز پیروز شدیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجه الاسلام المسلمین محمد شمس الدین امام جمعه و خطیب امروز نمازجمعه شهرستان بشرویه  در خطبه اول نماز ضمن تسلیت شهادت حضرت سجاد امام چهارم به نمازگزاران و دوستداران اهل بیت افزود:از کسانی که زیاداز فراق فرزندان در زندگانی گریه کرده اند حضرت آدم و هوا و حضرت یعقوب  و امام سجاد نیز پیرامون شهادت مظلومانه امام حسین در واقعه عاشورا می باشند.

وی به فضیلت های امام سجاد اشاره کرد و از زندگانی آن حضرت گفت و اظهار داشت : مدت 34 سال دوران امامت زین العابدین بوده است که امام در جلسه ای به اصحاب خود سفارشاتی کردند که امروزه برای ما نیز بسیاراهمیت دارد و آن توجه به آخرت است که امام سجاد این گونه فرمودند: ای یاران من ، برادران من ، مواظب خانه آخرت خود باشید.

حجه الاسلام شمس الدین گفت: دنیای امروزی فقط محل عبور است و ما باید درست ازاین پل عبور کنیم و به مقصدمان که الهی است برسیم.

امام جمعه بشریه با اشاره به تقوا و صبر مثال زدنی امام سجاد بیان کرد:یاران و اصحاب امام حسین راه امام حسین را ادامه دادند و نماز و دعا را ترک نکردند.

وی ضمن بیان اینکه مردم فرد متقی ، خیر و نیکوکار را دوست دارند اذعان داشت:همیشه کار خیر و عمل صالح انجام دهید تا مورد رحمت خدا قرار گیرید.

حجه الاسلام شمس الدین تاکید کرد: دانشمندان معتقدند که راه اصلاح جامعه و سعادت بشر ایجاد محبت و علاقه بین انسان هاست تا حدی که انسان ها به یکدیگر ظلم نکنند در این صورت جامعه معتدل به وجود می آید و زمینه ظهور امام زمان فراهم میگردد.

امام جمعه بشرویه تصریح کرد: زمانی که نگاه ها به یکدیگر محبت امیز شود و در تمام دنیا محبت و خوبی حکم فرما شود زمینه ظهورنیز فراهم می گردد.

وی اظهار داشت : لذا اگر ما محب امام زمان هستیم باید فضا را ایجاد کنیم تنها راه کنار گذاشتن عداوت ، بخل ، کینه و حسادت است.

حجه الاسلام شمس الدین با بیان اینکه یکی از راه های جلب محبت نفع رساندن به انسان هاست و هم نوعان است گفت: در سخنی از پیامبر آمده است که بهترین مردم کسانی هستند که نفعشان به دیگران برسد و به یاد خدا باشند. و در روایتی دیگر آمده است که دوست داشتنی ترین فرد نزد خدا کسی است که نفعش به مردم بیشتر برسد. 

امام جمعه بشرویه بیان کرد: روز محشر روزی است که فقط اعمال  انسان ها چشم و چراغ بندگان خواهد بود و کمک به دیگران و کارهای خیر در آن دنیا چراغ راه انسان می شود.

 وی افزود: از نگاه امام سجاد دنیا پل است و باید از روی پل عبور کرد و در این دنیا باید فقط به دنبال کارهای خیر و کمک به دیگران باشیم تا راه رسیدن به دنیای آخرت  صاف و بی خطر باشد.

امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه دوم نیز به مناسبت های هفته اشاره کرد وضمن تبریک هفته پرخیر و برکت بسیج، از بسیجیان و برنامه های ستاد بسیج در این هفته قدردانی کرد.

وی همچنین روز  جهانی معلولین، شهادت سید حسن مدرس و میرزا کوچک خان جنگلی ، روز بیمه  و روز همبستگی با ملت فلسطین را از جمله مناسبت های این هفته عنوان کرد.

حجه الاسلام شمس الدین با بیان اینکه قیام عاشورا  یک حرکت عظیم بود که در تاریخ به ثبت رسید گفت: قیام امام حسین باعث بیداری امت اسلامی شده است و با شهادت ابا عبدالله الحسین و 72 تن از یاران ایشان بود که مسیر مکتب ولایت  مولا امیر المومنین که ادامه راه پیغمبر بوده است طی شد.

امام جمعه بشرویه مسیر رسول خدا را مسیر قرآن و ادامه دهنده این راه را جریان غدیر دانست و به انحراف غدیر اشاره ای داشت و اظهار داشت: متاسفانه امروزه نیز بچه های آنان در قالب جریان تکفیری ها، وهابی ها و ارهابی ها مسیر را منحرف  ساخته است با این وجود مسیر اصلی و راه اصلی مسیر مولای متقیان امام علی است و تنها پرچمدار مکتب ولایت و تشیع جمهوری اسلامی ایران است

وی ادامه داد:امروزه مکتب اسلام درخشش پیدا کرده است و در دنیا مطرح می باشد که این به حرمت خون اباعبدالله الحسین است.

حجه الاسلام شمس الدین به مظلوم واقع شدن شیعه در تمامی عرصه ها اشاره کرد و افزود: در حال حاضر نیز در بسیاری از کشورها شیعیان اسلام را به جرم شیعه بودن شکنجه می کنند.

وی بابیان اینکه مقاومت ملت سلحشور و بسیجی ایران در دوران دفاع مقدس گفت: تفکر بسیج از مدینه پایه گذاری شده و بسجیانی همچون ابوذر، عمان،فارس و... کسانی هستند که در مسیر ولایت جان دادند.

حجه الاسلام شمس الدین به تحولات سوریه نیز اشاره ای داشت و اظهار داشت :متاسفانه وهابی ها با هجوم و ترور در کشور شیعه سوریه نفوذ کرده و دست به اقدامات بی رحمانه میزند .

امام جمعه بشرویه یادآورشد: اما شیعیان اسلام بابیداری همیشگی جلوی آنان می ایستد و این اقدامات خشن را محکوم می سازد.

وی با بیان اینکه اسلام در راستای امتداد حرکت عاشورای حسین است گفت: مکتب شیعه در مسیر عدالت، صلح، سعادت و زمینه سازی   ظهور امام زمان (عج) است.

امام جمعه بشرویه به مذاکرات ژنو نیز اشاره نمود و تاکید کرد: در جریان جنگ گفتگویی توانستیم با اقتدار،پیروز و سربلند توطئه های استکبار را نقش بر آب کنیم.

حجه السلام شمس الدین درادامه نیز بار دیگر این موفقیت هسته ای رابر مکتب شیعه تبریک گفت و اظهار داشت:ظریف  با درایت وارد یک حرکت مانور تاکتیکی گفتگو شد که سرانجام نیز موفقیت از آن ما گردید.

امام جمعه بشرویه یادآور شد:مقاومت ده ساله تمامی جناح ها بر انرژی هسته ای حق مسلم ما در پیروزی هسته ای ما بی تاثیر نبود.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب