سرویس: بیرجند کد خبر: 93252 ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی مطرح کرد

خدمت بزرگ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی به محرومان/ 1106 واحد روستایی به بهره‌برداری رسید

آسمانی مقدم گفت: در راستای ساخت پنج هزار واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی 1106 واحد به بهره‌برداری رسید.

خدمت بزرگ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی به محرومان/ 1106 واحد روستایی به بهره‌برداری رسید

علی اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص آخرین وضعیت پنج هزار واحد مسکن محرومان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: بحث ساخت پنج هزار واحد مسکن محرومان خراسان‌جنوبی در پایان سال گذشته و همزمان با سفر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان‌جنوبی مطرح شد.

 

وی با بیان اینکه با تلاش استاندار خراسان‌جنوبی و در ابتدای امر قرار شد برای استان ما مانند استان سیستان و بلوچسیتان و کرمان که در حال ساخت مسکن برای محرومان هستند،  پنج هزار واحد ساخته شود، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته تفاهم نامه‌ای در خصوص ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان برای استان منعقد شد و در این تفاهم نامه قرار شده است پنج هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و پنج هزار واحد دیگر برای محرومان و نیازمندان استان که شامل مددجویان بهزیستی نیز می‌شود توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ساخته شود. ضمن اینکه همکاری سازمان برنامه و بودجه در خصوص تخصیص اعتبار در این خصوص را شاهد باشیم.حرکتی کم‌نظیر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این راستا پیگیری های لازم و اطلاع‌رسانی صورت گرفت و تخصیص تسهیلات قرض‌الحسنه و بلاعوض برای ساخت مسکن در استان رقم خورد و این حرکت کم‌نظیر در تاریخ استان در خصوص ساخت مسکن آغاز شد.

 

آسمانی‌مقدم اظهار کرد: در این راستا تسهیلات 40 میلیون تومان با بازپرداخت 15 ساله و 25 میلیون تومان برای ساخت مسکن محرومان در روستاها به متقاضیان تعلق می‌گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: کمک بلاعوض 25 میلیون تومان فقط به افرادی که به صورت دائم در روستا زندگی می‌کنند تعلق می‌گیرد و یکی از شرایطش نیز ساخت سریع خانه طی مدت زمان کوتاه است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه قبل از این طرح سالانه یک تا دو هزار واحد مسکن روستایی در استان ساخته می‌شد، گفت: قبل از این به دلیل اینکه بلاعوض به متقاضیان پرداخت نمی‌شد تعداد افراد کمتری تمایل به ساخت مسکن در روستا و تعمیر منازل داشتند اما از ابتدای سال جاری و طی طرح مسکن محرومان تعداد متقاضیان برای ساخت مسکن روستایی افزایش داشته است.
 

بیش از 40 هزار مسکن روستایی استان مقاوم است

آسمانی مقدم بیان کرد: طبق سرشماری سال 1395تعداد مسکن روستایی در خراسان‌جنوبی 88 هزار و 835 واحد اعلام شده که از این تعداد 40 هزار و 540 واحد از استحکام لازم در برابر حوادث برخوردار است.

 

وی عنوان کرد: در 12 هزار و 750 واحد روستایی از مصالح کم دوام استفاده شده و حدود 35 هزار و 800 واحد روستایی با مصالح بی دوام و ضعیف ساخته شده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: تاکنون در خصوص طرح پنج هزار واحد مسکن محرومان 6 هزار و 214 پرونده تشکیل شده که از این تعداد چهار هزار و 735 پرونده به بانک معرفی شده و برای چهار هزار و 655 واحد عقد قرارداد صورت گرفته است.

 

آسمانی مقدم اظهار کرد: همچنین از تعداد 6 هزار و 214 پرونده کارهای پی‌کنی چهار هزار و 507 واحد انجام شده که برای سه هزار و 802 واحد فندانسیون اجرا شده و سه هزار و 75 واحد به مرحله دیوار چینی رسیده است.
 

1106 واحد روستایی به بهره‌برداری رسید

وی با بیان اینکه تا کنون برای دو هزار و 377 واحد سقف اجرا شده، افزود: سفت کاری و نصب در و پنجره برای یک هزار و 770 واحد نیز به اتمام رسیده و یک هزار و 106 واحد به مرحله بهره‌برداری رسیده  که بخش اعظمی از متقاضیان در واحدها ساکن شده‌اند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: امیدواریم با این طرح بسیار بزرگ و کم‌نظیر در حوزه ساخت مسکن روستایی استان خدمت خوبی به مردم روستایی داشته باشیم و مردم نیز نهایت همکاری را برای ساخت منازل مستحکم و مقاوم سازی منازلی که از استحکام کافی برخوردار نیست با همکاران ما داشته باشند.

 

انتهای پیام/127/ 21/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب