سرویس: اجتماعی کد خبر: 93137 ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

از نمایشگاه "بستو" بیشتر بدانیم/ نمایشگاهی برای عرضه تولیدات روستائیان

هنری گفت: نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی و تولیدات روستایی با عنوان "بستو" خدمتی دیگر از بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی برای کمک به روستائیان است.

از نمایشگاه "بستو" بیشتر بدانیم/ نمایشگاهی برای عرضه تولیدات روستائیان

مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی و تولیدات روستایی با عنوان "بستو" که در مجاورت سازمان بسیج سازندگی استان قرار دارد، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در بحث اقتصاد مقاومتی و کارگاه های خود اشتغالی که بسیج سازندگی پیگیر آن بوده در بحث مردمی کردن اقتصاد و رفع دغدغه بازار فروش محصولات روستایی است.شناسایی بازار برای تولید کننده

وی افزود: برای تولید کنندگان نیز جهت آغاز کار ابتدا شناسایی بازار و عرضه محصولات مبتنی بر نیاز بازار و شناختی که دارند بسیار مهم است که بعد از آن بتوانند وارد تولید شوند.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر بر اساس یافتن بازار محصولات تولیدی وارد کار شویم تولید کننده مشکلی در خصوص تداوم کار خود نخواهد داشت چراکه بر اساس نیاز بازار کارش را آغاز کرده است.

 

هنری بیان کرد: بر اساس این دغدغه از سال گذشته در بحث بازاریابی و برند سازی محصولات روستایی بانک اطلاعاتی جامعی از تولیدات روستایی تهیه کرده و اطلاعات تولیدات روستایی ثبت شد.

 

وی اظهار کرد: با همکاری و رصد بسیج سازندگی شهرستان‌ها اقدام به تهیه بانک جامع اطلاعاتی گرفته و مشخصات تولید کننده‌ها را ثبت کردیم. از انتهای سال قبل که این کار را آغاز کردیم حدود 400کارگاه روستایی که فعالیت داشتند ثبت شد و به مرور در حال افزایش است و بحث بازار فروش، مشاوره، حمایت و رصد مشکلات کارگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

 

هنری گفت: بعد از شناسایی کارگاه‌ها به دنبال ایجاد نمایشگاه دائمی برای عرضه محصولات افتادیم و به علاوه بر این به دنبال خوشه بندی تولیدات در زمینه‌های مختلف هستیم.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اولویت عرضه تولیدات در نمایشگاه با تولیدات روستایی است، گفت: هر فردی که در روستایی تولیدی دارد اطلاعاتش در بانک جامع اطلاعاتی ثبت شده و محصولات تولیدی در این فروشگاه عرضه می‌شود چراکه اگر تولیدی در روستا انجام شود از مهاجرت به شهرها نیز جلوگیری خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: این کار با همکاری مالی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و مشاوره گرفتن در خصوص برندسازی و بازار فروش با همکاری بنیاد تعاون بسیج انجام شده است.

 

وی گفت: در این فروشگاه بحث بسته بندی نیز مورد توجه بوده که در بحث صادرات به خارج کشور نیز موثر است.
 

فروش اینترنتی تولیدات به زودی

هنری بیان کرد: برای فروش با استان‌های دیگر ارتباط گرفته و با استفاده از اپلیکیشنی که اطلاعات در آن بارگذاری می‌شود اصل کار یعنی ارتباط با سایر استان‌ها و فروش اینترنتی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی افزود: در حال حاضر فروش حضوری محصولات در محل فروشگاه عرضه می‌شود. وی بیان کرد: در بحث تولید نان محلی نیز اقداماتی انجام شده و در خصوص بسیاری از محصولات، بحث سفارش از طرف هم‌استانی‌هایی که در سایر استان‌ها هستند با قیمت بالاتر را نیز شاهد بودیم.
 

عرضه انواع تولیدات روستایی در فروشگاه

هنری گفت: تولیدات مختلفی از تولید عرقیات گرفته تا کارهای مربوط به چوب در این فروشگاه عرضه می‌شود.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: نمایشگاه دائمی عرضه محصولات روستایی در تهران فعال است که از تولیدات استان نیز برای فروش در این نمایشگاه ارسال شده و خوشبختانه با استقبال خوبی همراه بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با تعاونی و صنف‌های مختلفی همکاری داشته و هدف ما توسعه تولیدات است.
 

پیش‌بینی تحویل محصول در محل

هنری عنوان کرد: تیم تحویل در محل از دیگر برنامه‌هایی است که با سفارش گرفتن تلفنی و اینترنتی با همکاری جهادگران که فرصتی برای اشتغال آنان ایجاد خواهد شد نیز پیش‌بینی شده است.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در بحث توزیع جوجه مرغ اصلاح نژاد شده ضمن حمایت از تیم دکترای دامپزشکی با هدف کمک به معیشت مردم از حدود یکسال قبل فعالیت کرده و بیش از170 هزار جوجه مرغ اصلاح نژاد شده با همکاری مردم بین روستائیان به منظور تولید تخم مرغ انجام شده که برخی از مردم در این زمینه خودکفا شدند و هدف بعدی تولید انبوه و برای تامین نیاز مردم در شهرها است.

 

وی با بیان اینکه هدف،کار معیشتی مزیت‌دار است گفت: در کنار این کار بحث زنجیره ارزش نیز مورد توجه و کار بسته بندی عرضه تخم مرغ انجام می‌شود.

 

هنری اظهار کرد: در بحث خرید دستگاه جوجه کشی نیز با متقاضیان همکاری شده است.

 

وی عنوان کرد: بحث عرضه محصولات کشاورزی روز نیز مورد توجه بوده و انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/127/ 14/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب