آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92885
تاریخ انتشار : 1398/08/23 - 21:19
مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان گفت: مشترکات مذاهب اسلامی فراموش شدنی نیست.

حجت الاسلام محمدهادی نودهی مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص اهمیت وحدت اظهار کرد: وحدت در دین مبین اسلام، دیدگاه پیامبر(ص) مکرم اسلام، اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و در ادامه علمای مذاهب اسلامی اعم از شیعه و سنی جایگاه ویژه ای دارد.

 

وی افزود: فقط کسانی متوجه اتحاد و انسجام خواهند شد که دچار گرفتاری هایی در افتراق و تفرقه شده باشند.

 

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان بیان کرد: وحدتی که در کشور، استان خراسان جنوبی و شهرستان درمیان که معروف به شهرستان دارالمومنین است وجود دارد از جایگاه بسیار بالا و ارزشمندی برخوردار است.

 

نودهی با بیان اینکه نقش علمای فریقین اعم از شیعه و سنی در این اتحاد مثال زدنی است، ادامه داد: جا دارد در این خصوص پژوهش بسیاری صورت گیرد که چه مسئله ای باعث شده که در سطح شهرستان درمیان شاهد این اتحاد و انسجام مثال زدنی هستیم.

 

وی گفت: آنچه از آیات روایات و سیره معصومین استفاده میشود همه تاکید بر وحدت دارند و این خود جایگاه وحدت و اهمیت آن را نشان می‌دهد.

 

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان در خصوص مشترکات مذاهب اسلامی، اظهار کرد: مشترکات مذاهب اسلامی فراموش شدنی نیست. مشترکات اعم از توحید، نبوت، قبله واحد و معاد است که اینها همه جزو اصول مذاهب اسلامی است.

 

نودهی تصریح کرد: نمی‌شود کسی اصول مذاهب اسلامی را داشته باشد و به دست فراموشی بسپارد. فرعیات مشترکات از اصول گرفته می‌شود بنابراین مشترکات هرگز فراموش شدنی نیست بلکه یادآور می‌شود که فرد مسلمان در خداپرستی و تبعیت از نبی مکرم (ص) اسلام ایمان به معاد داشته باشد و به مشترکات معتقد باشد.

 

وی با بیان اینکه توهین به عقاید مذاهب قابل قبول نیست، تاکید کرد: هیچ فرد عاقلی بحث توهین به سایر مذاهب را نمی‌پذیرد. احترام به عقاید مذاهب یک اصل قرآنی است و خداوند خطاب به مسلمانان می‌فرماید نسبت به خدایان مشرکان توهین نکنید که آنها نیز به خدای شما توهین خواهند کرد. مسلما اگر توهینی از طرف هر کدام از فریقین اسلامی نسبت به عقاید دیگران باشد این توهین متقابل خواهد بود.

 

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان بیان کرد: باید تمام مسلمانان در این خصوص برنامه داشته باشند که از توهین به اعتقادات یکدیگر پرهیز کنند چراکه نفع دشمنان در این است که از این شرایط بهره‌برداری کرده و متاسفانه بر اساس بهره برداری های خود باعث ایجاد تفرقه بین مسلمانان شوند.

 

نودهی گفت: اگر از دستورات قرآن کریم، نبی مکرم اسلام (ص) و تبعیت محض از علمایی که در مسیر وحدت قدم برمی‌دارند پیروی کنیم قطعا از فضای مسموم تفرقه و افتراق فاصله خواهیم گرفت.

 

انتهای پیام/127/ 14/نظر شما