سرویس: اجتماعی کد خبر: 92767 ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

طرح رتبه بندی معلمان تحت تاثیر بازی‌های سیاسی وانتخاباتی/ دولت در اجرای این طرح کوتاهی کرده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ازعدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان از ابتدای مهرماه گلایه کرد و افزود: متاسفانه دولت این طرح را اجرا نکرد.

طرح رتبه بندی معلمان تحت تاثیر بازی‌های سیاسی وانتخاباتی/ دولت در اجرای این طرح کوتاهی کرده است

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقرعبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، به عدم اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان توسط دولت اشاره کرد و گفت: قراربود دولت لایحه‌ای به مجلس بدهد که لایحه به تصویب برسد اما این لایحه از سوی دولت ارائه نشد و دولت در این زمینه کوتاهی کرده است.

 

وی با بیان این‌که طرح رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی است که در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان باید به مرحله اجرا درآید، افزود: این طرح تاثیرات مختلفی بر فرهنگیان دارد و این قشر باید با رتبه بندی از نظر حقوق یک تفاوتی را احساس کنند.

 

عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان توسط دولت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ازعدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان از ابتدای مهرماه گلایه کرد و افزود: متاسفانه دولت این طرح را اجرا نکرد.

 

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: با همین روال که دولت در پیش گرفته و این‌که نخواهد بودجه قابل توجهی در این زمینه بگذارد و به آموزش و پرورش کمک کند تنها نامی از رتبه بندی معلمان باقی خواهد ماند.

 

وی خاطرنشان کرد: دولت باید به مبالغی که مجلس برای رتبه بندی معلمان تصویب کرده عمل بکند.

 

تاکنون دولت به مصوبات مجلس خوب عمل نکرده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این‌که متاسفانه دولت به مصوبات مجلس تاکنون خوب عمل نکرده است، یادآورشد: دولت به درصد قابل توجهی از مصوبات مجلس عمل نکرده و آئین نامه اجرایی طرح رتبه بندی را ننوشته است که جای تاسف دارد.

 

حجت الاسلام عبادی بیان‌کرد: اقدامات دولت در خصوص رتبه بندی معلمان نشان دهنده این است که جایگاه آموزش و پرورش آن طور که باید و شاید برای دولت جانیفتاده است چراکه بالاترین سرمایه با ارزش انسانی در آموزش و پرورش وجود دارد که باید به آن بیشتر از پیش توجه کرد.

 

طرح رتبه بندی تحت تاثیر بازی‌های سیاسی وانتخاباتی

وی تصریح کرد: گاهی اجرای طرح‌های مهم از جمله طرح رتبه بندی معلمان تحت تاثیر بازی‌های سیاسی و انتخاباتی که با شان آموزش و پرورش هم خوانی ندارد قرار می گیرد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی آموزش و پرورش را نهادی دانست که نباید دیدگاه سیاسی به آن داشت و در آن بازی سیاسی صورت بگیرد.

 

حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: باید نگاه آموزش و پرورش به این نهاد با ارزش داشته باشیم و رفتارهای ناشایست آسیب است که از نگاه فرهنگیان نیز غافل نمی ماند.

 

وی فرهنگیان را قشر فرهیخته و روشن فکر جامعه دانست و افزود: این قشر دارای نگاه عمیق هستند و ارزیابی می کنند.

 

حجت الاسلام عباید یادآورشد: امیدواریم دولتی‌ها نگاه صحیحی به آموزش و پرورش داشته باشند و طرح رتبه بندی معلمان که مجلس بودجه آن را تصویب کرده و هم دولت موظف شده لایحه آن را بیاورد سریعتر به صورت عینی در جامعه اجرا شود.

 

وی گفت: امیدواریم اقدامات در راستای آموزش و پرورش به گونه ای باشد که موجب تحول در این نهاد شود.

 

انتهای پیام/ 5/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب