سرویس: اقتصادی کد خبر: 92588 ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱

طی 6 ماه ابتدای سال انجام شد

اجرای 950 طرح اشتغال‌زایی در بین مددجویان خراسان‌جنوبی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: 950 طرح خود اشتغالی و مشاغل خانگی در بین مددجویان تحت حمایت اجرا شده و بر همین اساس از این تعداد پرداخت شده 225 طرح از منابع بانکی و تعداد 725 طرح از منابع امدادی و سایر منابع پرداخت شده است.

اجرای 950 طرح اشتغال‌زایی در بین مددجویان خراسان‌جنوبی
رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی، مشاغل خانگی و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنان ایفا می‌کند.
 
وی با بیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، افزود: فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطاء وام در اولویت برنامه های کاری این نهاد است.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: 950 طرح خود اشتغالی و مشاغل خانگی در بین مددجویان تحت حمایت اجرا شده و بر همین اساس از این تعداد پرداخت شده 225 طرح از منابع بانکی و تعداد 725 طرح از منابع  امدادی و سایر منابع پرداخت شده است.
 
سلم آبادی عنوان کرد:در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و مشارکت این افراد در بهبود وضعیت اقتصادی خانوارهای تحت حمایت طرح‌های مشاغل خانگی و خود اشتغالی در استان اجرا شد که در این راستا 307 میلیارد و 80 میلیون ریال از منابع امدادی و بانکی پرداخت شده است.
 
وی اظهار کرد: از این تعداد 693 طرح در روستا با اعتبار 235 میلیارد و 555 میلیون ریال و تعداد257 طرح در شهر با اعتبار 71 میلیارد و 525 میلیون ریال اجرا شده است.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: توانمند سازی و هدایت خانوارهای تحت حمایت یکی از مهمترین رویکردهای این نهاد است.
 
سلم آبادی بیان کرد: تعداد 252 طرح توسط مجریان زن با اعتبار 52 میلیارد و 175 میلیون ریال و تعداد 698 طرح توسط مجریان مرد با اعتبار 254 میلیارد و 905 میلیون ریال درسطح استان اجرا شده است.
 
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها طرح‌های اشتغال تولید محور با ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب بر اساس مهارت و علاقه‌مندی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد برای جامعه هدف این نهاد در سال جدید ایجاد می‌شود.
 
انتهای پیام/127/ 14/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب