سرویس: اجتماعی کد خبر: 92371 ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷

امام جمعه فردوس:

حضور در لشکر اربعین فوز بزرگی است/ تلاش دشمن جهت ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی

امام جمعه فردوس گفت: دشمن احساس می‌کند که اگر انقلاب اسلامی به شکل واقعی در جهان منتشر شود راهی برای ادامه ظلم استکبار باقی نمی‌ماند بنابراین سعی در ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی، بین شیعه و سنی و بدبین کردن جهان نسبت به اسلام انقلابی ایران دارد.

حضور در لشکر اربعین فوز بزرگی است/ تلاش دشمن جهت ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: اربعین یکی از اختصاصات امام حسین(ع) است به این دلیل که پایداری اسلام به نهضت عاشورا ارتباط داشته است.

 

وی به فرازهای پرمحتوای زیارت اربعین اشاره کرد و افزود: امام حسن عسکری (ع) می‌فرمایند "یکی از علامات شیعه خواندن زیارت اربعین است" بنابراین اختصاص اربعین به ایشان نشان اهمیت نهضت عاشورا است.

 

امام جمعه فردوس با بیان این‌که امام حسین (ع) بیشترین حق را بر گردن شیعه دارند، تصریح کرد: خدا را سپاسگذاریم که مردم جهان در اربعین به محضر اباعبدالله حسین(ع) شرف‌یاب می‌شوند و پیاده‌روی حدود 90 کیلومتری را انجام می‌دهند.

 

حجت‌الاسلام بابایی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین یک پدیده نادر و استثنایی در جهان اسلام است که باید قدر آن را بدانیم.

 

وی با بیان این‌که مقام معظم رهبری معتقدند که همه‌ی ما ملت ایران زیر خیمه‌ی اباعبدالله(ع) هستیم، گفت: علت این اعتقاد این است که نهضت عاشورا توانسته اسلام را زنده نگه دارد و اگر این نهضت و پیام‌رسانی حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) نبود نامی از اسلام باقی نمی‌ماند.

 

امام جمعه فردوس افزود: ما خود را مدیون امام حسین(ع) و اصحاب با وفای ایشان می‌دانیم و برای این‌که از زحمات و جانفشانی‌های آن‌ها قدردانی کنیم در طول سال زیارت عاشورا می‌خوانیم و عزاداری‌ می‌کنیم و در اربعین به صورت خاص مراسم عزاداری در کربلا برگزار می‌شود.

 

حجت‌الاسلام بابایی عنوان کرد: صدور انقلاب اسلامی به اقصی‌نقاط کشورهای اسلامی و حتی غیراسلامی با شعار" هیهات من الذله" توانسته طرفداران زیادی را برای نهضت عاشورا ایجاد کند.

 

وی ادامه داد: همان‌طور که مشاهده می‌کنیم مذاهب مختلف در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند و این عظمتی بی‌نظیر است.

 

امام جمعه فردوس بیان کرد: این‌که در پیاده‌روی اربعین جمعیت حدود بیست میلیون نفری در کربلا تجمع می‌کنند نشان از عظمت راه سیدالشهدا(ع) دارد بنابراین باید قدردان این نعمت باشیم.

 

حجت‌الاسلام بابایی گفت: دشمن احساس می‌کند که اگر انقلاب اسلامی به شکل واقعی در جهان منتشر شود راهی برای ادامه ظلم استکبار باقی نمی‌ماند بنابراین سعی در ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی، بین شیعه و سنی و بدبین کردن جهان نسبت به اسلام انقلابی ایران دارد اما با رهنمودهای پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب تا اندازه‌ای این نقشه‌ها خنثی شده و آینده در قلمرو اسلام خواهد بود.

 

وی با بیان این‌که در حال حاضر حضور در لشکر اربعین فوز بزرگی است، افزود: هر کس توانایی دارد باید در پیاده‌روی اربعین شرکت کند تا جهان متوجه علاقه مردم به راه و نهضت اباعبدالله حسین(ع) شود.

 

امام جمعه فردوس خاطرنشان کرد: به همه مخصوصا جوانان و دانشجویان سفارش می‌کنیم تا می‌توانند بر جمعیت این راهپیمایی و پیاده‌روی بزرگ بیافزایند.

 

انتهای پیام/135/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب