سرویس: اجتماعی کد خبر: 92367 ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴

امام جمعه طبس:

همایش بزرگ اربعین باعث ایجاد وحدت بین مسلمانان شده است/ دشمن جهت ایجاد تفرقه دروغ‌پراکنی می‌کند

امام جمعه طبس گفت: حضور اقشار و مذاهب مختلف در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین باعث ایجاد وحدت و همدلی بین همگان شده و دشمنان از این وحدت و اتحاد می‌ترسند.

همایش بزرگ اربعین باعث ایجاد وحدت بین مسلمانان شده است/ دشمن جهت ایجاد تفرقه دروغ‌پراکنی می‌کند

حجت‌الاسلام و‌ المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص اهمیت زیارت امام حسین (ع) اظهار کرد: امام حسین علیه‌السلام با قیام خود سرنوشت بشریت را تغییر دادند و دین اسلام را زنده نگه‌داشتند.

 

وی افزود: قیام امام حسین(ع) باعث زنده نگه‌داشتن دین اسلام شد و مردم به شکرانه این قیام زیارت امام حسین(ع) را مورد توجه قرار می‌دهند.

 

امام جمعه طبس با بیان این‌که در روایات مکرری از ائمه معصومین(ع) زیارت امام حسین (ع) مورد ترغیت قرار گرفته، بیان کرد: زیارت امام حسین(ع) مورد توجه شیعه قرار گرفته و بر این اساس هر ساله مسلمان زیارت امام حسین علیه‌السلام را ویژه در اربعین مورد توجه قرار می‌دهند.

 

حجت‌الاسلام محمدی اظهار کرد: فقط برای امام حسین (ع) زیارت اربعین داریم و بعد از واقعه عاشورا تنها جابر برای زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) و با پای پیاده عازم کربلا شد. بر این اساس زیارت اربعین به گونه‌ای طی سالیان اخیر مورد توجه قرار گرفته که منجر به همایش بزرگ جهانی و حضور مردم با پای پیاده در مسیر کربلا شده است.

 

وی عنوان کرد: سیره سلف صالح و علما که بر گرفته از سفارشات اهل‌بیت (ع) از جمله امام صادق(ع) است به این موضوع توجه کرده‌اند و امروزه این پیاده‌روی به یک همایش بزرگ جهانی تبدیل شده که در تاریخ بی‌نظیر است.

 

امام جمعه طبس با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی برگرفته از قیام عاشورای امام حسین (ع) است، افزود: بر این اساس مقام معظم رهبری همیشه می‌فرمایند همه ما زیر خیمه اباعبدالله‌الحسن علیه‌السلام هستیم.

 

حجت‌الاسلام محمدی بیان کرد: اگر در کشور ما انقلابی صورت گرفته و به پیروزی رسیده‌ایم به برکت عنایات امام حسین (ع) بوده و ملتی که با راه، روش و سیره امام حسین (ع) آشنا بودند.

 

وی گفت: این انقلابی که اقتباس و نتیجه انقلاب امام حسین(ع) بوده امروزه خیمه‌اش در سراسر  کشور ایران و حتی جهان گسترش پیدا کرده است. ملت ایران نیز روحیه ایثار، فداکاری، شجاعت و شهامت امام حسین (ع) را در تمام صحنه‌ها درک کرده و با تأسی گرفتن از آن امروزه انقلاب اسلامی ایران منشاء تحول در جهان شده است.

 

امام جمعه طبس بیان کرد: همان‌گونه که قیام امام حسین (ع) سرنوشت بشریت را در 14 قرن قبل متحول کرد امروز نیز هر روز بر شکوه و عظمت انقلاب اسلامی افزوده می‌شود و تمام این‌ها نتیجه توجه مردم به مجالس و جلسات امام حسین علیه‌السلام است.

 

حجت‌الاسلام محمدی عنوان کرد: هر چه بیشتر با سیره امام حسین (ع) آشنا شویم و اهداف قیام  را بهتر بشناسیم صرفا به عزاداری بسنده نخواهیم کرد چراکه از اهداف قیام امام حسین (ع) احیای دین، ارزش‌ها، سنت پیغمبر (ص) و روش امیرالمومنین (ع) است و ایشان این‌ها را احیا کردند و این باید مورد توجه تمام ملت‌ها باشد و تا می‌توانیم از خون و قیام امام حسین علیه‌السلام پاسداری کنیم.

 

وی اظهار کرد: در روایات فراوانی از امام سجاد (ع)، امام صادق (ع) و اهل‌بیت علیه السلام نسبت به زیارت امام حسین (ع) سفارش شده که حرم این امام همیشه از جمله روز اربعین باید مورد توجه باشد. چون اولین زائر برای زیارت امام حسین (ع) رفت و این به صورت یک سنت برای مردم شده که در اربعین به زیارتش بروند.

 

امام جمعه طبس بیان کرد: جابربن عبدالله انصاری اولین زائری بوده که با پای پیاده به زیارت امام حسین (ع) رفت و اکنون این پیاده‌روی به صورت سنتی درآمده و سال‌ها است بزرگان از این سنت پیروی کرده و با پای پیاده به زیارت امام حسین (ع) می‌روند.

 

حجت‌الاسلام محمدی با بیان این‌که محبتی که از امام حسین علیه‌السلام در دل‌ها است باعث شده این همایش بزرگ جهانی شود، افزود: امام حسین (ع) آزادمردی بود که سرنوشت ملت را متحول کرد و برای اهداف مقدسی از جمله زنده نگه‌داشتن دین اسلام قیام کرد. خداوند نیز متقابل محبت امام حسین (ع) را در دل مردم جهان قرار داده و امروز تمام مسلمانان از مذاهب مختلف از جمله یهودیان و مسیحیان به زیارت اربعین توجه دارند.

 

وی افزود: امام حسین(ع) به دلیل شجاعت، شهامت، ایثار و فداکاری که انجام دادند محبتشان در دل تمام مردم جهان رسوخ کرده و این‌گونه مورد توجه واقع شده است.

 

امام جمعه طبس گفت: حضور اقشار و مذاهب مختلف در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین باعث ایجاد وحدت و همدلی بین همگان شده و دشمنان از این وحدت و اتحاد می‌ترسند. هر چه این مراسم با شکوه‌تر برگزار شود خفت و خواری بیشتر دشمنان را به دنبال خواهد داشت.

 

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به این‌که دشمن دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان است که بتواند به اهداف و منافع خودش برسد، اظهار کرد: امیدواریم ان‌شاءالله سال به سال این وحدت بیشتر شود که خوشبختانه پیاده‌روی اربعین این وحدت و اتحاد را به دنبال داشته است.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمن برای ایجاد تفرقه دست به دامن دروغ‌پراکنی شده و می‌خواهد تفرقه‌افکنی کند که امیدواریم با اتحاد و وحدت مردم نقشه دشمن نقش برآب شود.

 

انتهای پیام/127/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب