سرویس: اخبار شهرستانها کد خبر: 91531 ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی:

وقوع 95 فقره تصادف طی هفته گذشته در جاده‌های خراسان‌جنوبی / 5 نفر جان باختند

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی گفت: طی هفته گذشته 95 تصادف در جاده‌های خراسان‌جنوبی به وقوع پیوست که 5 مورد این تصادفات منجر به فوت شده است.

وقوع 95 فقره تصادف طی هفته گذشته در جاده‌های خراسان‌جنوبی / 5 نفر جان باختند

علیرضا رضایی رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طی هفته گذشته 5 تصادف منجر به فوت در جاده‌های خراسان‌جنوبی رخ داده که متأسفانه موجب فوت 5 نفر شده است.

 

وی با بیان اینکه طی هفته گذشته در مجموع 95 تصادف در جاده‌های خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته است، افزود: 53 تصادف جرحی با 97 مجروح و 34 تصادف خسارتی نیز گزارش شده است.

 

رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: 46 درصد تصادفات در جاده‌های اصلی، 48 درصد در جاده‌های روستایی و 6 درصد تصادفات نیز در جاده‌های فرعی رخ داده است.

 

رضایی ادامه داد: همچنین 46 درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروج از جاده بوده است و 30 درصد تصادفات طی روزهای پنجشنبه و جمعه رخ داده است.

 

وی با بیان اینکه 37 درصد تصادفات عدم توجه به جلو بوده است، گفت: کارشناسان 23 درصد تصادفات را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده‌اند که بیشترین ساعات تصادف نیز 14 الی 20 شب گزارش شده است.

 

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی یادآور شد: کل تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون شهری استان 10 هزار و 529 مورد و تخلفات حادثه ساز 552 مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده‌اند.

 

رضایی با بیان این که طی هفته گذشته 52 خودرو و 146 موتورسیکلت توقیف شده است، از هموطنان خواست با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.

 

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب