آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91439
تاریخ انتشار : 1398/05/20 - 09:30
مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا گفت: اگر خبرهای استانداری و حضور در کنار استاندار ملاک انتخاب خبرنگار برتر است، پس خبرنگارانی که با استاندار می‌روند تقدیر می‌شوند و این یکی از بزرگترین اشتباهات استاندار است که بین خبرنگاران خط‌کش می‌گذارد.

محسن نوفرستی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به این‌که استاندار خراسان‌جنوبی اشراف خوبی نسبت به مشکلات خبرنگاران دارد، اظهار کرد: اگر بخواهند مشکلات خبرنگاران را در بین روابط‌عمومی‌ها حل کنند باید سازوکار آن را ایجاد کنند.

 

وی با اشاره به این‌که وقتی استانداری بین خبرنگاران خط‌کش ‌می‌گذارد در حقیقت خود را از اداره فرهنگ و ارشاد جدا کرده است، افزود: افراد خاصی به دلیل این‌که با استانداری همکاری داشته‌اند، تقدیر ‌می‌شوند.

 

مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا گفت: گروهی از خبرنگاران از اردوهای جهادی خبر کار می‌کنند، گروهی پشت صحنه و سردبیر هستند مگر هر کس که با استاندار به سفرهای شهرستانی می‌رود خبرنگار است؟

 

نوفرستی تصریح کرد: اگر خبرهای استانداری و حضور در کنار استاندار ملاک انتخاب خبرنگار برتر است، پس خبرنگارانی که با استاندار می‌روند تقدیر می‌شوند و این یکی از بزرگترین اشتباهات استاندار است که بین خبرنگاران خط‌کش می‌گذارد.

 

وی افزود: خط‌کش گذاشتن بین خبرنگاران نگاهی است که بعضی از مدیران استان نیز دارند و فکر می‌کنند هر کس آنها را بالا ببرد باید تشویق شود و هر کس آنها را بالا نبرد نباید تشویق شود و متاسفانه ملاک، توسعه استان نیست ملاک، شخص محوری است.

 

مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا گفت: تا زمانی که شخص محوری در استان ملاک باشد هیچ وقت نمی‌توانیم موفق شویم اگر ملاک خراسان‌جنوبی است به خبرهای خبرنگاران نگاه کنند و ارزش کیفی و کمی آن‌ها را ببینند.

 

نوفرستی تصریح کرد: استانداری با همکاری خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی می‌تواند خبرها را ارزش‌گذاری کند و بر اساس یک ملاک خبرنگاران برتر را انتخاب کنند.

 

وی یادآور شد: وقتی روابط عمومی استانداری بین خبرنگاران خط‌کش گذاری می‌کند به طبع آن سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها نیز خط‌کش‌گذاری می‌کنند.

 

مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا گفت: اگر می‌خواهید استان خراسان‌جنوبی دیده شود، افراد در زمینه‌های مختلف فعالیت دارند و مشکلات را به تصویر می‌کشند پس چرا افرادی که اطراف استاندار بودند مورد تشویق قرار گرفتند.

 

نوفرستی یادآور شد: استانداری که دم از مردمی بودن می‌زند چرا به طور گزینشی از دفاتر خبرگزاری‌ها دیدن می‌کند؟ یا از همه خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها بازدید داشته باشند و یا به هیچ کدام سر نزنند.

 

وی افزود: اگر می‌خواهند دانشگاه بزنند و سطح رسانه را بالا ببرند اول سطح عدالت اجتماعی و رسیدگی به خبرنگار را بالا ببرند و از خودشان شروع کنند.

 

مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا با اشاره به این‌که عملکرد یک فرد اگر برای استان باشد بعد از یک یا دو سال اثر خود را می‌گذرد، گفت: آیا آقای استاندار به فکر این هستند که خراسان‌جنوبی پله پرشی برای ایشان باشد؟ تا فردا به عنوان رزومه کاری ارائه دهند  یا استان توسعه پیدا کند.

 

نوفرستی با اشاره به این‌که استاندار تا به امروز عملکرد نسبتا خوبی داشته است، تصریح کرد: اما تبعیض بین خبرنگاران از دیدار تا تقدیر نشان از این دارد که هر کس از استاندار حمایت کرد با او هستند و هر کس از استاندار حمایت نکرد با او نیستند.

 

وی با اشاره به این‌که از استاندار تشکر می‌کنم که نگاه ویژه به رسانه و مشکلات رسانه دارد، افزود: امیدوارم قول‌های استاندار محقق شود و این تحقق به گونه‌ای باشد که در آن نیز عدالت وجود داشته باشد.

 

انتهای پیام/ 132نظرات کاربران

استاندار مردمی؟؟؟؟؟!!!!!!!!استانداری که بنابر شنیده ها به کارکنان خودش وقت ملاقات نمیدهد واگر تصادفا تومدت حضورش وموردی یکی دونفر را پذیرش کرده ولی هیچ تره ای برای درد دلشان ومشکلشان خورد نکرده، چطور میخواهد مردمی باشد. من یک شهروندم وبه هدری زدم که ملاقات بگیرم ولی .....
اره دقیقا این استاندار حتی به کارکنان خودش وقت ملاقات نمی‌دهد چه برسد به بقیه مردم‌...


نظر شما