سرویس: سیاسی کد خبر: 91402 ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

خواستار توجه دولت به توسعه زیرساخت‌ها در خراسان‌جنوبی هستیم/ امیدوارم صحبت‌های مطرح شده عملی شود

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم صحبت‌های مطرح شده در دیدار با معاون اول رئیس جمهور عملی و اعتبارات خوبی برای توسعه زیرساخت‌ها در خراسان‌جنوبی در نظرگرفته شود.

خواستار توجه دولت به توسعه زیرساخت‌ها در خراسان‌جنوبی هستیم/ امیدوارم صحبت‌های مطرح شده عملی شود

نظر افضلی نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون دیدار مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور، اظهار کرد: این دیدار در نتیجه سفر معاون پارلمانی رئیس جمهور به استان و مشاهده مشکلات از نزدیک و منعکس کردن به هیئت دولت صورت گرفت.

 

وی با اشاره به حضور مجمع نمایندگان استان، استاندار، معاون پارلمانی و همچنین معاون توسعه پایدار روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در این دیدار، افزود: مسائل کلان استان توسط استاندار مطرح شد و نمایندگان استان نیز در خصوص مشکلات حوزه های انتخابیه خود صحبت کردند.

 

نماینده شهرهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استاندار خراسان‌جنوبی در این دیدار در خصوص توجه و به روز کردن سند توسعه استان، شاخص‌ها، مشکلات کم آبی، سند توسعه آب، توجه به آبخیز و آبخوان داری در راستای افرایش آب، انتقال آب از دریای عمان و سایر مسائل مطرح شد.

 

افضلی عنوان کرد: در خصوص انتقال آب از دریای عمان معاون اول رئیس جمهور پیگیر است که با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی و همکاری شرکت متنا و قرارگاه خاتم (ص) برای خرید تضمینی آب همکاری کنند در بازه زمانی کوتاه و بلند مدت اقدامات صورت گیرد.

 

وی اظهار کرد: بحث معادن و توجه ویژه به معادن جهت جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی مطرح شد که همه اینها نیاز به زیرساخت دارد و می‌طلبد که ایدرو در این خصوص همکاری داشته و بخش دولتی به داد استان برسد.

 

نماینده شهرهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث فرآوری محصولات راهبردی استان از جمله زرشک، زعفران و عناب مطرح شد.

 

افضلی با بیان اینکه راه آهن از جمله واجبات استان است، افزود: درخواست کمک برای اجرای راه آهن در خراسان جنوبی از دیگر موضوعات مطرح شده بود.

 

وی گفت: در حوزه گردشگری در استان ظرفیت های خوبی داریم که اگر زیرساخت‌ها تامین شود شاهد رونق این حوزه خواهیم بود.

 

نماینده شهرهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تغییر الگوی کشت، اجرای آبیاری نوین، توجه به جاده های استان و مجموعه زیرساخت‌ها از جمله مسائلی بود که در این دیدار مطرح شد.

 

افضلی با بیان اینکه نمایندگان استان نیز مشکلات حوزه انتخابیه خود را مطرح کردند، افزود: توجه به احیای قنوات، معادن ذغال سنگ، راه اندازی شبکه‌های دیجیتال در مناطقی که وجود ندارد، توجه به جاده ماهیرود _ فراه و بسیاری مسائل دیگر استان نیز از جمله مسائل مطرح شده در این دیدار بود.

 

وی با بیان اینکه این دیدار را مثبت ارزیابی میکنم، عنوان کرد: معاون اول رئیس جمهور نیز صحبت های زیادی کرد و درخواست کردیم چهار وزیر کشاورزی، نیرو، صمت و راه و شهرسازی برای مشاهده مشکلات از نزدیک سفری به استان داشته باشند.

 

نماینده شهرهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جلسه خوبی بود و امیدواریم صحبت‌های مطرح شده عملی شود و اعتبارات خوبی برای توسعه زیرساخت‌ها در خراسان جنوبی در نظرگرفته شود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب