سرویس: اخبار استان کد خبر: 91016 ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

گزارش/

بیرجند رکورددار قیمت پروازها/ تهران- کیش ارزان تر از تهران- بیرجند

قیمت پرواز تهران- بیرجند نسبت به شهرهای دیگر کشور بسیار زیاد است که لازم بوده برای کاهش قیمت و افزایش پروازها در استان اقدامات خاصی صورت بگیرد.

بیرجند رکورددار قیمت پروازها/ تهران- کیش ارزان تر از تهران- بیرجند

به گزارش خبرنگار خاورستان، خراسان جنوبی استانی فاقد زیرساخت ریلی است و مردم استان برای مسافرت و انجام کارهای ضروری در سایر شهرهای کشور از اتوبوس و عده محدودی از هواپیما استفاده می‌کنند. استفاده از هواپیما برای تردد در خراسان جنوبی بیشتر مورد استفاده مسئولان استان بوده و مقصد عمده مسافران استان مرکز کشور است.

 

مدت‌هاست شاهد افزایش قیمت بلیط پرواز تهران - بیرجند هستیم و این در صورتی است که قیمت پرواز تهران به برخی از شهرها از جمله، کیش، اهواز، شیراز، تبریز، کرمانشاه و آبادان کم‌تر از بیرجند است.

 

افزایش قیمت بلیط هواپیما در استانی که فاقد خط ریلی است برای سفرهای ضروری مردم مشکل‌ساز شده و مردم توانایی خرید بلیط هواپیما را ندارند. طی هفته‌های گذشته شاهد رشد چشمگیر قیمت بلیط پرواز تهران بیرجند بودیم و حتی این بلیط تا بیش از 800 هزار تومان نیز به فروش رسیده است.

 

سید کمال‌الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص زیادبودن قیمت پرواز بیرجند تهران، اظهار کرد: قیمت‌ها بر اساس صندلی که رزرو می‌شود و نوع پرواز تعیین می‌شود.

 

وی با اشاره به این‌که عنوان می‌شود قیمت پرواز بیرجند تهران حدود 600 هزار تومان است، افزود: این قیمت ثابت نیست و قیمت عرضه و تقاضا است. دولت خیلی نمی‌تواند دخالت داشته باشد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: قیمت‌ها بر اساس نیازی که متقاضی دارد و خدماتی که خدمت‌دهنده ارائه می‌کند در یک نُرمی خاص تنظیم می‌شود.

 

میرجعفریان عنوان کرد: بعضی مواقع که شرایط خاصی ایجاد می‌شود به عنوان مثال در یک شرایط خاص که هواپیما با نصف ظرفیت پرواز می‌کند مجبور می‌شود قیمت‌ها را به نوعی اصلاح کند.

 

وی گفت: در شرایط عادی قیمتی که باید برای فروش صندلی‌ها ایجاد شود باید ملاک شرکت‌های هواپیمایی برای قیمت‌گذاری باشد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی در خصوص افزایش پروازها برای استان، بیان کرد: اگر شرایط فراهم شود پیگیر افزایش پرواز هستیم و تاکنون با بسیاری از شرکت‌ها صحبت شده است.

 

میرجعفریان اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی ملاحظات اقتصادی و سرمایه‌گذاری خود را انجام می‌دهند و باید به حدی که ظرفیت هواپیما تکمیل شود برسند.

 

وی خاطرنشان کرد: رایزینی‌ها برای افزایش پروازها صورت گرفته و شرکت‌ها در حال بررسی‌اند که از فرصت‌ها به خوبی استفاده شود.

 

هادی سلامی مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی نیز در خصوص گران بودن قیمت پرواز بیرجند- تهران در گفت‌و‌گو با خاورستان، اظهار کرد: 70 تا 80 درصد ظرفیت صندلی‌های هواپیما توسط دولتی‌ها و شرکت‌ها رزرو می‌شود و قیمت بلیط نیز برای آنها فرق نمی‌کند.
 
وی افزود: شورای عالی هواپیمایی متشکل از وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر راه، یکی از معاونان رئیس جمهور، رئیس سازمان هواپیمایی کشور، رئیس فرودگاه‌های کشور و نماینده انجمن ایرلاین‌ها بلیت‌ پرواز‌ها را قیمت‌گذاری می‌کنند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب