کد خبر: 90921 ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

افضلی در گفتگو با خاورستان:

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در نهبندان و سربیشه/ برخی تعهدات در طرح توسعه نهبندان انجام نشد

نماینده مردم در مجلس از راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در نهبندان و سربیشه خبرداد و گفت: راه اندزای این مناطق در مرحله تایید شورای نگهبان است.

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در نهبندان و سربیشه/ برخی تعهدات در طرح توسعه نهبندان انجام نشد

نظر افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌‍وگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: طرح توسعه نهبندان در سال 83 با یک میزان مبلغ مشخصی تعیین شد که مبلغ آن زمان تاکنون خیلی تفاوت کرده است.

 

وی افزود: سال 96 و 97 تخصیص‌هایی برای اجرای طرح توسعه داشتیم.

 

این نماینده مردم در خانه ملت ضمن تاکید بر اینکه یک آب باریکه ای برای نهبندان و سربیشه است که نباید حذف شود، گفت: 28 سرفصل از طرح ها و پروژه ها در طرح توسعه نهبندان وجود دارد و براساس قسمت‌های مختلف توسعه تعریف شده است.

 

برخی تعهدات طرح توسعه نهبندان انجام نشده است

افضلی ادامه داد: هنوز برخی از تعهدات این طرح توسعه انجام نشده است با استاندار، فرمانداروقت و دکتر نعمتی مسئول هماهنگی امور استان های سازمان مدیریت وبرنامه ریزی رایزنی هایی صورت گرفته تا تعهدات در این شهرستان عملی شود.

 

وی افزود: طرح توسعه نهبندان یک طرحی که به اهداف خودش نرسیده است وما احتیاج به بازسازی داریم و این طرح باید دوباره بررسی شود.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این‌که با دفتر رهبر معظم انقلاب رایزنی و مکاتبات زیادی انجام دادیم، یادآورشد: سال گذشته به بودجه تملک دارایی نهبندان و سربیشه اضافه شد و امیدواریم امسال نیز شاهد این افزایش باشیم.

 

در اعتبار طرح توسعه نهبندان بازنگری صورت بگیرد

افضلی بیان کرد: کل میزان طرح توسعه نهبندان60 میلیارد تومان بوده که این میزان تحقق پیدا کرده است که مبلغ مصوب شده سال 82 است و این با نرخ کنونی تفاوت دارد.

 

مبلغی از بودجه استان به طرح توسعه نهبندان اختصاص یابد

وی بیان کرد: باید مبلغی از بودجه استان به طرح توسعه اختصاص داده شود تا این شهرستان به شاخص‌های توسعه سایر شهرستان ها برسد.

 

نهبندان پایلوت برای توسعه در کشور

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال 98، وزارت کشور 31 شهر به عنوان پایلوت توسعه انتخاب شد که نهبندان یکی از این شهرستان‌ها است.

 

افضلی ادامه داد: نهبندان یکی از شهرستان محروم خراسان جنوبی و کشور است و حق این شهرستان است تا مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

 

وی تاکید کرد: توجه به این شهرستان سبب رونق معادن، توسعه راه‌ها، جاده‌های روستایی و مواصلاتی، آبرسانی، ماندگاری مردم و سرمایه‌گذاری برای اشتغال‌زایی می شود.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه معادن شاهد رونق خوبی هستیم به طوری که ساید فرآوری طلا به زودی در این شهرستان مشخص می‌شود و شرکت ایمیدرو در این حوزه سرمایه گذاری می کند.

 

افضلی بیان‌کرد: با سرمایه گذاری ایمیدور در کارخانه‌ای در نهبندان راه اندازی می‌شود.

 

وی با بیان این‌که با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی هاب شتر در نهبندان راه اندازی می‌شود، گفت: هم چنین ایستگاه قرنطینه در نهبندان راه اندازی و ورود دام از دوکاهانه آغاز شده است.

 

جذب 16میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی توسط نهبندان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه بنیاد برکت تسهیلات خوبی در زمینه اشتغال زایی اعطا می کند، افزود: از بین تسهیلات اشتغال زایی روستایی 16 میلیارد تومان توسط نهبندان جذب شده است.

 

افضلی یادآورشد: مردم هم برای اشتغال‌زایی و بهره گیری از تسهیلات اشتغال وارد شوند و مردم این منطقه هم باید تلاش کنند.

 

وی ادامه‌داد: پادگان در این منطقه مستقر شد و تاثیرات بسیاری داشت، گازرسانی شوسف و برخی از روستاها اعم از دهک و چاهداشی در حال انجام شد.

 

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در نهبندان و سربیشه

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی نهبندان و سربیشه خبرداد و گفت: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی دراین دو شهرستان از مجلس رای گرفته و منتظر تایید آن از شورای نگهبان هستیم.

 

افضلی افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی از نظر تسهیل سرمایه گذاری و گردشگری به این دو شهرستان کمک خواهد کرد.

 

رعایت عدالت بودجه ای برای رسیدن همه جانبه به توسعه

وی ادامه‌داد: نهبندان توجه ویژه ای نیاز دارد تا رشد کند وبه شاخص های توسعه ای شمال استان برسد و وظیفه داریم عدالت بودجه ای در استان رعایت کنیم تا از محرومیت خارج شود.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان‌کرد: نهبندان مورد توجه مسئولان کشوری قرار گرفته است ودر سفر نوبخت هزار میلیاردی برای ساخت مسکن به استان وارد شد.

 

احداث راه آهن مورد توجه باشد/ تزریق چهارهزار میلیارد به زیرساخت های خراسان جنوبی

افضلی تصریح کرد: احداث راه آهن نیازمند توجه ویژه است چراکه خط احداث راه آهن تا زابل رسیده است که امیدواریم زودتر به نهبندان و بعد به بیرجند برسد.

 

وی خاطرنشان کرد: جاده های دوبانده و راه های مواصلاتی مورد توجه است که امیدواریم مبلغ چهارهزار میلیاردی به زیرساخت‌های استان ما تزریق شود.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: بنیاد برکت در بخش تسهیلات زیرساختی کمک کند و برای برق رسانی به معادن دهسلم و چاهداشی کمک کرد این ها جزو کارهای زیرساختی است و سرمایه گذار نمی تواند آن را انجام دهد.

 

افضلی با بیان این‌که افزایش اعتبارات در حوزه مرزنشینی سبب نگه داشت مردم این منطقه در مرز شد، افزود: الان همه شاخص های توسعه نهبندان و سربیشه مد نظر است.

 

وی تاکید کرد: خراسان جنوبی باید توازن رشد اقتصادی را در کل شهرستان های خود ایجاد کند تا شهرستان هایی مانند نهبندان و سربیشه بتوانند به شاخص های اولیه برسند.

 

وی گفت: امیدورایم از پتانسیل های این کشور و استان بهره بگیریم چراکه بعد از تحریم ها شکوفایی اقتصادی در پیش است.

 

انتهای پیام/ 5

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب