آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90871
تاریخ انتشار : 1398/04/16 - 08:48
مهسا کدخدا ملی پوش والیبال خراسان‌جنوبی گفت: من جزو افرادی هستم که در خراسان‌جنوبی دارم فراموش می‌شوم و ورزش و جوانان هیچ پیگیری از وضعیت من ندارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهساکدخدا، ملی پوش والیبال خراسان‌جنوبی متولد 1372 از بیرجند است که از 9 سالگی والیبال را شروع کرد و از 14 سالگی عضو تیم ملی شد.

 کدخدا کارشناسی رشته فیزیولوژی ورزش از دانشگاه بیرجند و کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزش از دانشگاه فردوسی مشهد را دارد.

این ملی پوش خراسان‌جنوبی گفت: تاکنون یک دوره کاپیتان تیم ملی نوجوانان بودم و مقام سوم مسابقات آسیایی دانش آموزی، مقام اول مسابقات انتخابی جهان در آسیای مرکزی را در کارنامه دارم و سال گذشته در تورنمنت بین المللی در مجارستان مقام دوم را کسب کردیم بهترین شرکت کننده قدرتی آن مسابقات شدم.

ورزش و جوانان هیچی پیگیری برای کارهای من ندارد

کدخدا گفت: زمانی که من برای تیم ملی انتخاب شدم رئیس تربیت بدنی خراسان جنوبی آقای قدیری بودند و بهترین رسیدگی را زمان ایشان به ورزشکاران شد و الان نیز پیگیر من رئیس هیئت والیبال است از طرف تربیت بدنی هیچ پیگیری برای کارهای من وجود ندارد.

این ملی پوش خراسان‌جنوبی تصریح‌کرد: والیبال استان نسبت به سال‌های ابتدایی که شروع کردم خیلی بهتر شده است به‌طوری که سال گذشته خراسان‌جنوبی در لیگ دسته یک تیم داشت.

از والیبال بانوان حمایت نمی‌شود

کدخدا بابیان این‌که متاسفانه هیچ کسی از والیبال بانوان در خراسان‌جنوبی حمایت نمی‌کند، گفت: در این استان بازیکن‌های خوبی داریم که اگر به آنها بها داده شود در کشور و جهان می‌درخشند اما اکنون حمایت نمی‌شوند و پیشرفتی در والیبال بانوان نداریم.

در خراسان‌جنوبی دارم فراموش می‌شوم

وی تصریح کرد: من جزو کسانی هستم که در خراسان‌جنوبی دارم فراموش می‌شوم و الان نیز تنها رسیدگی رئیس هیات والیبال است که خبر از اوضاع من و حضورم در اردوها دارند و ورزش و جوانان هیچ پیگیری از وضعیت من ندارند.

مدیر جدید را پس از یک سال و نیم دیدم

این ملی پوش خراسان‌جنوبی افزود: بیش از یک سال بود که اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هیچ خبری از من نداشتند تا اینکه جشن تجلیل از قهرمانی که چند وقت پیش برگزار شد و من مدیرکل  ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی را بعد از یک سال و نیم که از مدیرشدن ایشان در این استان می گذرد برای اولین بار دیدم.

کدخدا در پاسخ به این‌که چرا آنقدر مسئولان به قهرمانان استان بی مهری می‌کنند، گفت: من نمی‌توانم جواب این سوال را بدهم چراکه این سوالی است که خودم هم دوست دارم پاسخ آن را از زبان مسئولان بشنوم که چرا بی مهری نسبت به ورزشکاران این استان دارند.

وی تصریح‌کرد: برای مطرح شدن استعدادهای خراسان‌جنوبی در جهان و برای این‌که این استان از این خمودگی در بحث ورزشی خارج شود مستلزم یک برنامه ریزی چندساله هستیم تا ورزشکاران و والیبالیست های استان پیشرفت کنند.

خراسان‌جنوبی نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت است

این ملی پوش خراسان‌جنوبی گفت: برای حضور ورزشکاران مستعد استان در مسابقات بین المللی یک برنامه ریزی بلندمدت لازم است و به ورزشکاران باید بها داده شود.

زمان حضور بانوان در سالن ورزشی افزایش یابد

کدخدا ضمن تاکید بر این‌که زمان سالن‌های ورزشی که در اختیار خانم‌ها قرار می‌گیرد بسیار محدود است، گفت: اگر سالن‌های تمرینی در اختیار بانوان بگذارند و ساعت تمرین بیشتر باشد خیلی می تواند به پیشرفت این ورزش کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: ما سالن برای والیبال در استان زیاد داریم و اگر زمان تمرین زیاد باشد و زمان‌های تمرین بین تیم‌ها پخش شود تا همه بتوانند تمرین کنند.

این ملی پوش خراسان‌جنوبی گفت: برای پیشرفت این رشته ورزشی در استان باید سالن اختصاصی برای والیبال باشد و رشته دیگری در ان سالن تمرین نکند و کل روز اختصاص به والیبالیست‌ها چه خانم‌ها و چه آقایان باشد.

خوشحالم تیم والیبال ایران قوی و قهرمان است

کدخدا افزود: من به عنوان یک عضو از جامعه والیبال ایران خیلی خوشحالم که آقایان آنقدر دارند خوب نتیجه می‌گیرند وتیم والیبال ایران جزو بهترین‌های آسیا و جهان است و باعث خوشحالی همه ما است که آنقدر دارند خوب بازی می کنند، قوی و قهرسمان هستند و پرچم ایران را بالا نگه داشتند.

وی بیان‌کرد: در این 12 سالی که من در اردوی تیم ملی بودم سخت ترین لحظه ها این بود که کل این زمان ها را از بودن در کنار خانواده گذشتیم و در اردوهای ملی بودیم و سخت تمرین کردیم تا پرچم ایران را بالا ببریم و افتخار آفرینی کنیم.

وی یادآورشد: هم‌چنین شیرین‌ترین لحظه زمانی است که یک افتخار آفرینی برای ایران داشته باشیم و پرچم ایران را بالا می بریم و بعد از سختی‌های دوری از خانواده، بتوانیم نتیجه کارمان را بگیریم.

این ملی پوش خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در پیشرفت یک فرد در زندگی تا به ظهوررسیدن استعداد خانواده کنار ما و بزرگترین حامی ما است، گفت: مشوق اصلی من در زندگی نیزخانوادم بودند اگرحمایت پدر و مادرم نبود من الان در این جایگاه نبودم.

کدخدا بیان‌کرد: درست است تا حمایت‌های مسئولان نباشد فردی از ورزش استان در مسابقاتی حضور ندارد واستعدادهای ورزشکاران دیده نمی شود اما نقش اصلی را والدین دارند و باید حمایت کنند.

در خراسان‌جنوبی به استعدادهای ورزشی توجه نمی‌شود

وی گفت: در خراسان‌جنوبی آن طور که باید به استعدادهای ورزشی توجه نمی‌شود و این بی توجهی سبب می‌شود که بیشتر ورزشکاران دلسرد بشوند یا ورزش را ول کنند و یا از این استان بروند.

این ملی پوش خراسان‌جنوبی بیان کرد: مسئولانی که به عنوان مدیر در استان خدمت می‌کنند حتی در دوره کوتاهی اگر مسئولیت دارند آنقدر ناآشنا به ورزش این استان نیستند اما می‌توانند جلسه بگذارد و حرف‌های ورزشکاران خود را بشنود. خواسته‌ها و مشکلات آنها را بدانند اما در این استان متاسفانه چنین فضایی وجود ندارد.

تاکنون مسئولان متوجه نشدند که باید خواسته های ورزشکاران را بشنوند

کدخدا اضافه‌کرد: ما دلیل امیدوارکننده آن را این قرار می دهیم که تاکنون مسئولان متوجه نشدند که باید خواسته های ورزشکاران بشنوند و کاری برای ورزشکاران انجام بدهند.

این ملی پوش خراسان‌جنوبی یادآورشد: توصیه من به دختران سرزمینم این است که هیچ وقت دست از خواسته های خود برندارند و برای رسیدن به خواسته حتی اگه شده سختی ها رو تحمل کنند چرا که در پی این سختی شیرینی رسیدن به این خواسته ها است و این خیلی لذت بخش است.

کدخدا اظهارکرد: الان 19نفر در تیم ملی هستیم که از این تعداد 14 نفراز این بازیکن‌ها برای مسابقات اعزام می‌شوند از این رو رقابت بین اعضای تیم خیلی زیاد است و همه نهایت تلاششان را برای انتخاب شدن می کنند.

 

وی افزود: تمرین‌ها در استادیوم آزادی کمپ چمران که همان کمپ اختصاصی تیم والیبال بانوان است، انجام می‌شود.

این ملی پوش خراسان‌جنوبی اضافه کرد: الان در حال استراحت هستیم و صبح یکشنبه 16 تیرماه وارد اردو در تهران شده و تا سه شنبه تمرین داریم و برای مسابقات قهرمانی آسیا که قرار است مردادماه در کره جنوبی برگزار شود آمادگی کسب می‌کنیم.

کدخدا ادامه‌داد: 19 تیر به اسلوونی اعزام شده و چهار روز در این شهر برای حضور در مسابقات تدارکاتی تمرین می‌کنیم و بعد به کرووانسی رفته و قراراست در تورنمنتی در این کشور شرکت کنیم و 30 تیر به ایران برمی گردیم.

راه اندازی باشکاه اختصاصی والیبال در بیرجند

این ملی پوش خراسان‌جنوبی افزود: تصمیم دارم یک باشگاه اختصاصی والیبال در بیرجند راه اندازی کنم و پایه و بهترین تکنیک‌های والیبال را از سنین پایه شش تا هشت سال آموزش بدهم تا بتوانم در سنین بالا به جایگاهی برسند و به تیم ملی راه پیداکنند.

به حجابم افتخار می‌کنم

کدخدا گفت: برای من افتخار است که با پوشش ایران و حجاب در مسابقات شرکت کنم و فرهنگ و حجاب ایران را به همه کشورها نشان بدهم و برای تمام ورزشکاران این افتخار است.

وی ضمن بیان این‌که متاسفانه من هنوز موفق به دیداررهبر انقلاب نشدم، افزود: چندی پیش دیداری ورزشکاران با ایشان داشتند که من نتوانستم شرکت کنم.

کدخدا خاطرنشان کرد: سال 89 از طرف امام خامنه‌ای به برترین‌های هر استان در حوزه ورزش سفر مکه داده شد که من جزو این نفرات بودم و به مکه رفتم.

دیدار با رهبر انقلاب یکی از مهم‌ترین آرزوهایم است

وی ابراز کرد: یکی از مهم ترین خواسته های من در زندگی دیدار با رهبر انقلاب است و امیدوارم این دیدار به زودی نصیبم شود.

انتهای پیام/ 5نظرات کاربران

اگر اداره کل ویا مدیر کل ورزش وجوانان به این امور رسیدگی نمیکند !پس دقیقا فلسفه وجودی این اداره کل ومدیر کل وپرسنل وانهمه بودجه و.......چیست .؟وکار انها چی هست وبرای چه از بیت المال احیف ومیل میکنند


نظر شما