سرویس: اخبار استان کد خبر: 90488 ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی:

ثبت بیش از 13 هزار تخلف رانندگی در جاده‌های خراسان‌جنوبی طی هفته گذشته/ 8 نفر فوت کردند

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه طی هفته گذشته 78 تصادف در جاده های خراسان جنوبی به وقوع پیوست، گفت: کل تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون شهری استان 13 هزار و 951 مورد و تخلفات حادثه ساز یک هزار و 89 مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده‌اند.

ثبت بیش از 13 هزار تخلف رانندگی در جاده‌های خراسان‌جنوبی طی هفته گذشته/ 8 نفر فوت کردند

سرهنگ علیرضارضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طی هفته گذشته 8 تصادف منجر به فوت در جاده‌های خراسان جنوبی رخ داده که متأسفانه موجب فوت 8 نفر شده است.

 

وی افزود: همچنین 46 تصادف جرحی در خراسان جنوبی به وقوع پیوسته که منجر به مجروح شدن 97 نفر شد و 24 تصادف خسارتی نیز داشته‌ایم و در مجموع 78 تصادف در خراسانجنوبی به وقوع پیوسته است.

 

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: 43 درصد تصادفات در جاده‌های اصلی، 50 درصد در جاده‌های روستایی و 7 درصد تصادفات نیز در جاده‌های فرعی استان رخ داده است.

 

سرهنگ رضایی ادامه داد: قابل ذکر است که 49 درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروجی از جاده بوده است و 17 درصد تصادفات در روز شنبه رخ داده است.

 

وی درباره علل عمده تصادفات نیز گفت: کارشناسان 28 درصد تصادفات را عدم توجه به جلو و 26 درصد را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده اند که بیشترین ساعات تصادف نیز 10 الی 14 صبح گزارش شده است.

 

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی یادآور شد:کل تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون شهری استان 13 هزار و 951 مورد و تخلفات حادثه ساز  یک هزار و 89 مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده اند.

 

سرهنگ رضایی با بیان این که طی هفته گذشته 52 خوردو و 64 موتورسیکلت توقیف شده است، از هموطنان خواست با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.

 

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب