سرویس: سیاسی کد خبر: 90477 ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

پاسخ قاطع رهبر انقلاب به زیاده خواهی ترامپ/ نظام حاکمیتی آمریکا و رئیس جمهورش دلیل نپذیرفتن مذاکره

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ با تمام کشورهایی که قرارداد منعقد می‌کند عهد شکنی کرده و یک روز پای بند نیست، گفت: لذا نیاز داشت پاسخ محکم و بسیار عالی از طرف رهبر جمهوری اسلامی ایران بشنود.

پاسخ قاطع رهبر انقلاب به زیاده خواهی ترامپ/ نظام حاکمیتی آمریکا و رئیس جمهورش دلیل نپذیرفتن مذاکره

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری و نپذیرفتن پیشنهاد ترامپ در خصوص مذاکره توسط رهبر ایران، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با نپذیرفتن درخواست ترامپ مبنی بر مذاکره پاسخ قاطعی به ترامپ داد.

 

وی افزود: بخشی از این پاسخ مقتدرانه به ماهیت نظام حاکم بر آمریکا و بخش دیگر به ویژگی‌های شخص ترامپ که فردی متکبر است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ با تمام کشورهایی که قرارداد منعقد می‌کند عهد شکنی کرده و یک روز پای‌بند نیست، تصریح کرد: ترامپ نیاز داشت پاسخ محکمی و بسیار عالی از طرف جمهوری اسلامی ایران بشنود.

 

عبادی بیان کرد: برجام قرارادی مورد تایید و تصویب آمریکا بود اما رئیس جمهور این کشور از این قرارداد بیرون آمد و جنگ اقتصادی بر ملت ایران تحمیل کرد و هم‌اکنون که پیشنهاد مذاکره دارند درخواستی زیاده خواهانه است و مشخص نیست رئیس جمهور آمریکا نسبت به این مذاکره متعهد باشد یا نه؟

 

وی گفت: ترامپ به شدت برای انتخابات ریاست جموری آمریکا به مذاکره نیاز دارد و با توجه به تیمی که وی را احاطه کرده‌اند هدف فقط مذاکره و حضور مقامات آمریکا در کنار مقامات ایرانی است و نتیجه مذاکره مهم نیست.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مذاکره آمریکا با کره شمالی نتیجه‌ای نداشت، افزود: بخش دیگر باعث نقض پیمان‌ها می‌شود مربوط به سیستم حاکمیتی کشور آمریکا است و فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور باشد. مشکل از حاکمیت زیادی طلب آمریکا است‌.

 

عبادی خاطرنشان کرد: سیستم حاکمیتی آمریکا به گونه‌ای نیست که این کشور با هر کشور دیگری تعهد داشته باشد به آن عمل کند و مدام در حال نقض تعهدات است همانگونه که زمان ریاست جمهوری اوباما شاهد این مسائل بودیم.

 

وی با بیان اینکه نگاه به گذشته چراغی فراروی آینده است، گفت: در حال حاضر در کشور بین تمام مسئولان، صاحبنظران، کارشناسان سیاسی و مقامات اتفاق نظر در خصوص عدم مذاکره با آمریکا وجود دارد و با توجه به شرایط فعلی نباید با آمریکا مذاکره کرد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر غربی‌ها نقطه ضعفی از کشوری داشته باشند تا آن کشور را از پای درنیاورند دست برنمی‌دارند دقیقا کاری که با کشور لیبی کردند و رئیس جمهورش را کشته و با لیبی کاری کردند که به عنوان یک کشور اسلامی هنوز نتوانسته روی پای خود بایستد.

 

عبادی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات کشور ایران بحث اقتصاد است، گفت: آمریکا نیز این مشکل را شناسایی کرده، به تعهدات خود پایبند نیست و کشور را تحریم کرده است. لذا باید برای رفع مشکلات تلاش کرد که دشمن نا امید شود.

 

وی افزود: اکنون که استفاده‌های نفتی محدود شده بهترین فرصت برای اجرای اقتصاد بدون نفت است که می‌تواند منجر به اشتغال‌زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی شود.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی اقتصاد مقاومتی محقق شود و مذاکره نکنیم قطعا آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید و مایوس می‌شود.

 

عبادی اظهار کرد: آمریکا می‌خواهد با مذاکره به هدفش که نتیجه تحریم است برسد و امتیاز به دست بیاورد اما با تحقق اقتصاد مقاومتی و بدون نفت آمریکا نا امید می‌شود و این روند همیشه ادامه پیدا می‌کند.

 

وی با بیان اینکه سال جاری با عنایت خدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری سال عزت، سربلندی و گشایش است، گفت: هم‌اکنون تمام احزاب کشور و کارشناسان با هم اجماع نظر داشته و معتقد به عدم مذاکره با ترامپ هستند. رهنون های مقام معظم رهبری همیشه راهگشا بوده و هم اکنون افرادی که گاهی رهمون های رهبر معظم انقلاب را قبول نداشته قبول دارند.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب