سرویس: اجتماعی کد خبر: 90196 ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲

جانشین فرمانده سپاه سربیشه خبر داد

حضور 5 اکیپ از بسیجیان سربیشه در روستای شیرگ‌آقا از ساعات اولیه وقوع سیلاب

جانشین فرمانده سپاه سربیشه با اشاره به این‌که بسیجیان و پاسداران از همان ساعات اولیه وقوع سیلاب در محل حضور پیدا کردند، افزود: بیش از 5 اکیپ از بسیجیان در بحث کمک‌رسانی به سیل‌زدگان همکاری دارند.

حضور 5 اکیپ از بسیجیان سربیشه در روستای شیرگ‌آقا از ساعات اولیه وقوع سیلاب
به گزارش خبرنگار خاورستان، سامانه بارشی از روز سه‌شنبه در اغلب مناطق خراسان جنوبی آغاز شد و روز چهارشنبه در پنج شهرستان سربیشه، درمیان، طبس، بیرجند و سرایان شدت گرفت که منجر به وقوع سیلاب شد. روستای شیرگ آقا، از روستاهای گرفتار در سیلاب است که بیشتر از روستاهای دیگر دچار خسارت شده است و نیروهای امدادی و بسیجی هم اکنون در حال خدمات رسانی در این منطقه هستند. برای پیگیری وضعیت امدادرسانی به مردم با فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران سربیشه تماس گرفیتم.
 
ابراهیمی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران سربیشه در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: روستای شیرگ آقا از سیل روز گذشته بیشترین خسارات را دیده است و همچنین چندین روستای دیگر نیز آسیب جزئی دیدند مانند روستای آب ترش که یک اکیپ به این روستا اعزام شده است.
 
وی با اشاره به این‌که بسیجیان و پاسداران از همان ساعات اولیه وقوع سیلاب در محل حضور پیدا کردند، افزود: بیش از 5 اکیپ از بسیجیان در بحث کمک‌رسانی به سیل‌زدگان همکاری دارند.
 
جانشین فرمانده سپاه سربیشه گفت: بسیجیان در بحث خدمت‌رسانی، تخلیه آب از منازل مسکونی، خارج کردن گل و لای از داخل منازل و بیرون آوردن وسایل زندگی مردم از زیر گل و لای همکاری دارند.
 
ابراهیمی با بیان این‌که تا زمانی که نیاز به کمک و تخلیه آب و پاکسازی منازل باشد بسیجیان حضور خواهند داشت، افزود: بیشترین خسارات به منازل مسکونی و محل نگهداری دام وارد شده و تعداد زیادی از دام‌ها نیز تلف شده‌اند.
 
وی با بیان این‌که اسکان موقت روستائیان انجام شده است، افزود: دستگاه‌های امدادرسان هم پای کار هستند و حضور خوبی دارند و همچنین آمادگی برای موج بعدی بارندگی‌ها وجود دارد.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب