آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90155
تاریخ انتشار : 1398/02/31 - 11:26
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی از وقوع بارش‌های رگباری سنگین همراه با رعدو برق و آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌ها طی امروز و فردا در استان خبر داد.

جواد نخعی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مطابق با الگوی نقشه‌ها با توجه به تقویت ناپایداری‌ها، طی امروز و فردا وزش باد شدید و گردوخاک سبب کاهش دیدافقی به ویژه در نیمه‌شرقی و مناطق غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

 

وی افزود: در این مدت بارش‌های رگباری سنگین همراه با رعدوبرق سبب وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی‌شدن برخی مسیل‌ها خواهد شد.

 

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: همچنین در مناطق مستعد و کوهپایه‌ای برخورد صاعقه و احتمال بارش تگرگ می‌تواند سبب ایجاد و بروز خسارت در اغلب شهرستان‌های استان شود.

 

نخعی با بیان این‌که انتظار می‌رود ناپایداری‌ها تا صبح پنجشنبه‌جاری در شمال شرق استان ادامه یابد، گفت: همچنین طی امروز و فردا دمای هوا 6 تا 12 درجه کاهش می‌یابد که طی فردا کاهش دما محسوس خواهد بود.

 

وی متذکر شد: طی 24 ساعت گذشته نهبندان یک میلیمتر بارندگی داشته است.

 

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در شب و روز گذشته سربیشه با دمای 10 درجه بالای صفر خنک‌ترین و طبس با دمای 38 درجه بالای صفر درجه سانتی‌گراد گرمترین شهرهای استان بودند.

 

نخعی خاطرنشان کرد: تغییرات دمای هوا در مرکز استان نیز بین 16 و 33 درجه بالای صفر ثبت شده است.

 

انتهای پیام/135/نظر شما