سرویس: اجتماعی کد خبر: 90053 ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:

بیش از 164 هزار دانش‌آموز در خراسان‌جنوبی بیمه حوادث هستند/ اولیا با عدم پرداخت هزینه بیمه با جان فرزندان خود بازی نکنند

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: تعداد کل دانش آموزان بیمه شده در استان خراسان‌جنوبی 164 هزار و 104 نفر است.

بیش از 164 هزار دانش‌آموز در خراسان‌جنوبی بیمه حوادث هستند/ اولیا با عدم پرداخت هزینه بیمه با جان فرزندان خود بازی نکنند
حسن نخعی‌نژاد رئیس اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: قرارداد بیمه حوادث و درمان دانش آموزی، کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در مراکز آموزشی وابسته به وزارت آموزش و پرورش سراسر کشور را در مقابل خطرات ناشی از بروز حادثه تحت پوشش قرار می‌دهد و این قرارداد همزمان با آغاز سال تحصیلی آغاز و تا یکسال دارای اعتبار است.
 
 
وی افزود: سال گذشته حق بیمه‌ای که باید هر دانش آموز پرداخت می‌کرد 7 هزار و 500 تومان بوده و برای سال تحصیلی جاری 98-99 تا کنون مبلغی از سوی وزارتخانه مشخص نشده اما طی تماسی که با وزارتخانه صورت گرفته، گفتند پیشنهادی که برای بیمه حوادث دانش آموزان به بیمه معلم داده شده 10 هزار تومان است و به احتمال زیاد حق بیمه سال تحصیلی جاری که هر دانش آموز باید پرداخت کند 10 هزار تومان باشد.
 
 
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: بیمه حوادث برای تمامی دانش آموزان مقاطع تحصیلی و کارکنان آموزش و پرورش یک مبلغ بوده و تفاوتی ندارد.
 
 
نخعی‌نژاد با اشاره به تعهدات بیمه، اظهار کرد: اگر دانش‌آموزی طی وقوع حادثه‌ای در مدرسه فوت کند بیمه تا سقف 7 میلیون تومان را پرداخت می‌کند.
 
 
وی ادامه داد: چنانچه دانش‌آموزی در مدرسه طی حادثه‌ای دچار نقص عضو شود بیمه تا سقف 100 میلیون تومان، هزینه‌های درمانی سرپایی و بیمارستانی تا سقف یک میلیون و 500 هزار تومان، هزینه‌های عمل جراحی 750 هزار تومان، خرید و پیوند اعضا 3 میلیون تومان و برای کاشت حلزون داخل گوش تا سقف 10 میلیون تومان پرداخت می‌کند.
 
 
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برخی از دانش آموزان از پرداخت حق بیمه معاف هستند، گفت: فرزندان شهدا، جانبازان، مفقودین، آزادگان و دانش‌آموزانی که تحت حمایت نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی هستند از پرداخت حق بیمه معاف بوده و بدون اینکه حق بیمه را پرداخت کنند اسامی آنها در لیست بیمه قرار می‌گیرد در حقیقیت به صورت رایگان بیمه می‌شوند.
 
 
نخعی‌نژاد اظهار کرد: تعداد کل دانش آموزان بیمه شده در استان خراسان‌جنوبی 164 هزار و 104 نفر است.
 
 
وی خاطر نشان کرد: از این تعداد 149 هزار و 802 نفر حق بیمه را پرداخت کرده و 14 هزار و 302 نفر  به صورت رایگان بیمه شده‌اند.
 
 
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی تعداد کارکنان بیمه شده آموزش و پرورش استان و افراد تحت تکفل آنها را 10 هزار و 705 نفر عنوان کرد و افزود: تعداد بیمه شدگان مشمول پرداخت حق بیمه در استان 160 هزار و 507 نفر هستند.
 
 
نخعی‌نژاد بیان کرد: بیمه حوادث دانش آموزی در خراسان‌جنوبی نسبت به استان‌های دیگر زیاد خسارت ندارد.
 
 
وی عنوان کرد: اگر دانش‌آموزانی باشند که مشکل درمان داشته باشند علاوه بر تعهداتی که بیمه قبول کرده به دلیل برخی بیماری‌ها هزینه‌ درمان آنها زیاد شود با مراجعه به آموزش و پرورش و درخواستی طی نامه به کمیسیون معرفی شود در کمیسیون در اختیارات آموزش و پرورش است از محل پول بیمه‌ها تا سقف 200 هزار تومان به این دانش آموزان کمک شود و این هزینه برای کمک به بیماری‌های خاص و با هزینه بالا است.
 
 
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: بیمه طرف قرارداد وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت حوادث، بیمه معلم است. هزینه از طرف این بیمه پرداخت می‌شود و هیچ هزینه‌ای را آموزش و پرورش پرداخت نمی‌کند.
 
 
نخعی‌نژاد با بیان اینکه هزینه‌های دارو و درمان بسیار بالا است، گفت: مبلغی که برای بیمه پرداخت می‌شود مبلغی نیست که خانواده‌ها از پرداخت آن امتناع کرده و با جان فرزندان خود بازی کنند.
 
 
وی اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی سعی بر این است که دانش‌آموزی بدون بیمه نباشد و همه تحت پوشش بیمه قرار گیرند که اگر اتفاقی افتاد ضرر و زیانی متوجه خانواده‌ها نباشد.
 
 
انتهای پیام/127
 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب