آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89953
تاریخ انتشار : 1398/02/19 - 11:44
مسئول مرکز جامع بیماری‌های خاص خراسان جنوبی گفت: تا پایان سال 1397 تعداد یک‌هزار و 160 نفر تحت نظر مرکز جامع بیماری‌های خاص و تحت‌پوشش بیماری‌های خاص مرکز علوم پزشکی هستند.

هادی دهقانی مسئول مرکز جامع بیماری‌های خاص خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص روز بیماری‌های خاص گفت: تا پایان سال 1397 تعداد یک‌هزار و 160 نفر تحت نظر مرکز جامع بیماری‌های خاص و تحت‌پوشش بیماری‌های خاص مرکز علوم پزشکی هستند.

 

وی افزود: از این تعداد 292 نفر بیماران دیالیزی، 171 نفر بیماران هموفیلی، 77 نفر بیماران تالاسمی، 17 نفر بیماران ای‌بی، 233 نفر بیماران ام‌اس، 3 نفر بیماران متابولیک، 192 نفر بیماران پیوندی و 84 نفر بیماران اوتیسم هستند.

 

مسئول مرکز جامع بیماری‌های خاص خراسان جنوبی با اشاره به تأثیر شیوه زندگی و مسائل جامعه بر ابتلا به بیماری‌های اکتسابی، اظهار کرد: بر همین اساس روند افزایشی برای این بیماری‌ها داشتیم که 13 درصد افزایش در بیماری دیالیز و 24 درصد بیماری ام‌اس است که در سایر بیماری‌ها این میزان افزایش دیده نمی‌شود.

 

دهقانی در خصوص شیوع این بیماری‌ها گفت: بیماری‌های تالاسمی و هموفیلی که ارثی است، شیوع کمتری نسبت به سال‌های گذشته و استان‌های مجاور داشته است اما با توجه به مسائل روز در خصوص موالید، میزان هفت درصد افزایش در بیماری هموفیلی داشته‌ایم که ما در این باره تأکید زیادی برای عدم افزایش این روند داشته‌ایم که اگر ازدواجی صورت می‌گیرد، تحت نظر این مرکز باشد که متأسفانه در خصوص بیماری هموفیلی این کار انجام نشده است.

 

وی با اشاره به خدمات این مرکز اظهار کرد: ویزیت‌های متخصصان و پزشکان عمومی و در خود مرکز نیز خدمات فیزیوتراپی که در اسفند 1397 راه‌اندازی شد، خدمات دندانپزشکی، خدمات روانپزشکی و روانشناختی، مددکاری، مشاوره تغذیه، آزمایشگاه و بانک خون و تأمین دارو نیز صورت می‌گیرد.

 

مسئول مرکز جامع بیماری‌های خاص خراسان جنوبی گفت: در خصوص تأمین دارو بعضی از بیماران ما دچار مشکل شدند زیرا با افزایش قیمت دارو مواجه بودیم که درخواست پرداخت مابه‌تفاوت آن بودند اما ما نمی‌توانیم از مبلغی که برای ما ابلاغ می‌شود بیشتر پرداخت کنیم و بیماران تنها در این زمینه تحت فشار هستند.

 

انتهای پیام/133/ 14/ 4نظر شما