آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89722
تاریخ انتشار : 1398/02/05 - 09:39
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خبر داد
حمایت کمیته امداد از ۳۱۵ خانوار تحت حمایت در مناطق سیل‌زده خراسان‌جنوبی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: بر اساس ارزیابی‌های اولیه، سیلاب اخیر به ۳۱۵ خانوار تحت حمایت در بخش‌های مسکونی، کشاورزی و دامپروری مددجویان استان خسارت وارد کرد.

رضا سلم‌آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: پس از بارش باران‌های سیل‌آسا در استان، بلافاصله از سوی مدیریت بحران کمیته امداد استان پنج گروه ارزیاب و برآورد خسارت به مناطق سیل‌زده اعزام شدند تا از نزدیک مشکلات مددجویان و خانوارهای آسیب‌دیده از سیل را بررسی کنند.

 

وی افزود: پس از ارزیابی‌های اولیه صورت گرفته توسط گروه‌های ارزیاب و برآورد خسارت، مشخص شد به ۳۱۵ خانوار تحت حمایت در مناطق سیل زده استان بیش از یک میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان در بخش‌های مسکونی، کشاورزی و دامپروری به مددجویان خسارت وارد شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: گروه‌های ارزیاب و برآورد خسارت مدیریت بحران کمیته امداد استان در همان ساعات اولیه ۳۲۰ سبد غذایی به ارزش ۴۸ میلیون تومان و همچنین کمک نقدی بلاعوض و ۲۳۰ کیلو گوشت قرمز در بین خانوارهایی که دچار آسیب شده بودند توزیع کردند.

 

سلم‌آبادی تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده، منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، تحت پوشش بیمه حوادث اعم از آتش‌سوزی، زلزله، سیل هستند و تمامی واحدهای مسکونی مددجویان اعم از رهنی، استیجاری، ملکی، واگذاری و چادرهای اسکان عشایری مشمول این بیمه‌نامه می‌شوند و بیمه در مورد سرمایه ساختمان مددجویان روستایی تا سقف ۲۰ میلیون تومان و مددجویان شهری تا سقف ۳۵ میلیون تومان و سرمایه اثاثیه تا سقف ۱۵ میلیون تومان تعهد کرده است.

 

انتهای پیام/ 135نظر شما