آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89666
تاریخ انتشار : 1398/02/02 - 12:07
مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت: استاندار خراسان‌جنوبی جهت بررسی و برآورد اعتبار مورد نیاز برای موزه طبس و بیرجند دستور داده یک کارگروه تشکیل شود.

محمدرضا فخر مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: امسال نیز مانند هر ساله گرامی‌داشت سالروز واقعه طبس در 5 اردیبهشت ماه در محل وقوع حادثه در شهرستان طبس برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه امسال حدود 50 عنوان برنامه طی یک هفته در نظر گرفته شده، افزود: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و حوزه‌های علمیه، روایت‌گری واقعه طبس، اجرای برنامه‌های فرهنگی ورزشی در سطح استان، ویژه برنامه‌های مختص واقعه طبس در شهرستان طبس و سایر شهرستان‌های استان از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

 

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی با اشاره به ساخت موزه دفاع مقدس در کنار مسجد شکر که چندین سال شده بحث آن مطرح شده، بیان کرد: طبق جلسه‌ای که روزهای اخیر در استانداری برگزار شد استاندار خراسان‌جنوبی قول داد که در بحث موزه دفاع مقدس در طبس و بیرجند برنامه‌ریزی شود که ان‌شاءالله امسال شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

 

فخر با اشاره به بحث سرویس‌های بهداشتی که ساخت آن در نزدیکی مسجد شکر و موزه طبس مطرح شده بود، گفت: کار ساخت آن آغاز شده و قسمتی از این سرویس‌ها برای سالروز واقعه طبس آماده است.

 

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت ساخت موزه طبس و نگاه استاندار به این موضوع به عنوان یک واقعه ملی، امیدواریم در سال جاری شاهد اتفاقات خوبی در بحث موزه و تالار باشیم.

 

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی با اشاره به اعتبارات مورد نیاز برای ساخت موزه دفاع مقدس در محل واقعه طبس، گفت: استاندار دستور داده که کارگروهی در استانداری با حضور معاون عمرانی استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان‌جنوبی جهت بررسی و برآورد اعتبار مورد نیاز برای موزه طبس و بیرجند تشکیل شود.

 

فخر با بیان اینکه موزه دفاع مقدس طبس یک موضوع ملی است، گفت: پس از تشکیل کارگروه در استانداری از طریق رئیس سازمان برنامه و بودجه و با توجه به سفری که به خراسان‌جنوبی داشته و قول کمک در پروژه‌های عمرانی داشت برنامه ریزی شد که نامه‌ای به نوبخت برای کمک به ساخت موزه طبس ارسال شود و در بودجه های ملی امسال برای این دو موزه اعتبار در نظر گرفته شود.

 

وی با اشاره به نامگذاری 5 اردیبهشت به نام طبس در تقویم ملی، گفت: مسئولان محلی شهرستان طبس پیگیر این موضوع هستند و بنیاد حفظ آثار استان نیز در این زمینه نامه به بنیاد حفظ آثار در تهران ارسال کرده و از طریق دولت پیگیری‌هایی در استان صورت گرفته و در حال حاضر منتظر نتیجه هستیم.

 

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای برگزاری سالروز واقعه طبس یکی از فرماندهان ارشد ستاد کل نیروهای مسلح به عنوان سخران حضور خواهد داشت.

 

فخر عنوان کرد: نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، مدیران استانی، استاندار استان و همچنین استانداران، فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس 6 استان همجوار خراسان‌جنوبی نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده‌اند.

 

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اردوهای فرهنگی ورزشی کارگری با عنوان بزرگداشت شهید محمد منتظر قائم، نشست‌های بصیرتی، برگزاری آئین شکرگذاری چهارم  اردیبهشت ماه در محل امام‌زاده حسین ابن موسی الکاظم (ع) طبس و برگزاری دعای ندبه به صورت کشوری 13 اردیبهشت ماه و ... از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این ایام است.

 

وی خاطرنشان کرد: رونمایی انیمیشن سه بعدی  شکست آمریکا و نماهنگ مستند درس عبرت  مهمترین برنامه‌های امراسم 5 اردیبهشت است.

 

انتهای پیام/127نظر شما