آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89587
تاریخ انتشار : 1398/01/27 - 08:37
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: از صبح امروز 28 اکیپ برآورد خسارت به شهرستان‌های استان اعزام شده‌اند.

سیدابوالحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: از صبح امروز 28 اکیپ برآورد خسارت به شهرستان‌های استان اعزام شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از همه جان هم استانی ها برای ما مهم بود، افزود: خوشبختانه با توجه به بارش‌های 100 میلی‌متری در برخی از نقاط استان شاهد خسارت جانی نبودیم که بسایر مهم است.

 

مدیرکل مدریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: هم‌اکنون که از خروج سامانه بارشی در استان مطمئن شدیم 28 اکیپ را برای برآورد خسارات از صحرگاه امروز به شهرستان‌ها اعزام کردیم و ان‌شاءالله سعی می‌شود طی یک هفته آینده آمار نهایی خسارات ناشی از سیل در استان اعلام شود.

 

میرجلیلی با بیان اینکه باتوجه به حجم بالای بارندگی‌ها که در برخی از نقاط استان به 100 میلی متر رسید و با بارندگی‌هایی که در برخی از نقاط غربی کشور اتفاق افتاد و باعث ایجاد سیلاب شد برابری داشت، اظهار کرد: خوشبختانه خسارات نسبت به حجم بارش‌ها کاهش چشمگیری داشته است.

 

وی با اشاره به توجه مردم به هشدارها و همکاری آنها، گفت: همکاری مردم در بحث جدی گرفتن هشدارها و اطلاعیه‌ها و در بحث اقدامات پیشگیرانه،محکم کردن سیل بندها و دیوارهای حفاظتی بسیار عالی بود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از دلایلی ‌که در خراسان‌جنوبی با این بارندگی‌های سیل‌آسا خسارات زیادی را شاهد نبودیم و از همه مهمتر تلفات جانی آن صفر شد، نقش مردم با فرهنگ خراسان‌جنوبی بود.

 

انتهای پیام/127

 نظر شما