آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89580
تاریخ انتشار : 1398/01/26 - 12:11
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی از کمک 8.5 میلیارد تومانی به مراکز رشد و فناوری خراسان جنوبی مربوط به مصوبات سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به بنیاد نخبگان این استان خبر داد.

سید سعیدرضا احمدزاده سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با پیگیری استانداری خراسان‌جنوبی 8.5 میلیارد تومان کمک مصوبات سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به مراکز رشد و فناوری این استان ابلاغ شد.
 
وی افزود: از این مبلغ کمک 3 میلیارد تومانی به مراکز رشد و پارک علم و فناوری، کمک 1.5 میلیارد تومانی به مراکز نوآوری، شتاب و رشد دانشگاه‌های بیرجند، کمک 2 میلیارد تومان به صندوق در حال تأسیس پژوهش و نوآوری استان، و کمک 2 میلیارد تومانی برای اجرای طرح کلان فناوری خشک کننده زرشک است.
 
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تا کنون 250 میلیون تومان از این کمک‌ها برای مراکز نوآوری و شتاب دانشگاه بیرجند و 50 میلیون تومان نیز به مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اختصاص یافته است، تصریح کرد: از کمک ابلاغ شده به پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان حدود 2 میلیارد تومان آن به صورت قرارداد با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شده که با پیگیری صورت گرفته به زودی 400 میلیون تومان به آن اختصاص می‌یابد.
 
احمد زاده عنوان کرد: 5 میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات برای توسعه، بهبود روش های کیفیت و تولید محصولات استراتژیک استان مانند زرشک، عناب و زعفران در صورت وجود طرح اختصاص می‌یابد.
 
انتهای پیام/135نظر شما