سرویس: اخبار استان کد خبر: 89580 ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی خبر داد

ابلاغ مصوبات کمک 8.5 میلیارد تومانی به مراکز رشد و فناوری خراسان‌جنوبی

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی از کمک 8.5 میلیارد تومانی به مراکز رشد و فناوری خراسان جنوبی مربوط به مصوبات سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به بنیاد نخبگان این استان خبر داد.

ابلاغ مصوبات کمک 8.5 میلیارد تومانی به مراکز رشد و فناوری خراسان‌جنوبی

سید سعیدرضا احمدزاده سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با پیگیری استانداری خراسان‌جنوبی 8.5 میلیارد تومان کمک مصوبات سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به مراکز رشد و فناوری این استان ابلاغ شد.

 

وی افزود: از این مبلغ کمک 3 میلیارد تومانی به مراکز رشد و پارک علم و فناوری، کمک 1.5 میلیارد تومانی به مراکز نوآوری، شتاب و رشد دانشگاه‌های بیرجند، کمک 2 میلیارد تومان به صندوق در حال تأسیس پژوهش و نوآوری استان، و کمک 2 میلیارد تومانی برای اجرای طرح کلان فناوری خشک کننده زرشک است.

 

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تا کنون 250 میلیون تومان از این کمک‌ها برای مراکز نوآوری و شتاب دانشگاه بیرجند و 50 میلیون تومان نیز به مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اختصاص یافته است، تصریح کرد: از کمک ابلاغ شده به پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان حدود 2 میلیارد تومان آن به صورت قرارداد با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شده که با پیگیری صورت گرفته به زودی 400 میلیون تومان به آن اختصاص می‌یابد.

 

احمد زاده عنوان کرد: 5 میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات برای توسعه، بهبود روش های کیفیت و تولید محصولات استراتژیک استان مانند زرشک، عناب و زعفران در صورت وجود طرح اختصاص می‌یابد.

 

انتهای پیام/135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب