آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89573
تاریخ انتشار : 1398/01/26 - 09:50
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به الگوی نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیشیابی برای 24 ساعت آینده بارندگی‌ها در استان ادامه پیدا خواهد کرد.

سمیه لطفی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با توجه به الگوی نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیشیابی برای 24 ساعت آینده بارندگی‌ها در استان ادامه پیدا خواهد کرد.

 

وی افزود: انتظار می‌رود بارش‌ها امروز و امشب در شهرستان‌های زیرکوه و درمیان و بخش‌هایی از بشرویه، طبس، سربیشه، فردوس و سرایان وقوع رواناب را به دنبال داشته باشد.

 

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: تشکیل مه در مناطق کوهستانی و بارش تگرگ در مناطق مستعد و وزش باد شدید در این مدت پیش‌بینی می‌شود.

 

لطفی بیان کرد: تا ظهر فردا بارش‌ها برای شهرستان‌های زیرکوه و درمیان با شدت کمتر از امروز ادامه پیدا خواهد کرد و ظهر فردا خروج سامانه بارشی را از جو استان خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: به لحاظ دمایی برای امشب کاهش محسوس دمای هوا بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طی 48 ساعت گذشته تپه طاق طبس با 90 میلیمتر رکوردار بارندگی‌ها بوده است، گفت: میزان بارندگی‌ها در شهرستان‌های ده محمد 75 میلی‌متر، حاجی‌آباد زیرکوه 58 میلی‌متر، آبیز62 میلی‌متر، فردوس 44 میلی‌متر، طبس 46 میلی‌متر، نهبندان 25 میلی‌متر، سربیشه 11 میلی‌متر، بشرویه 6 میلی‌متر، خوسف 7 میلی‌متر، سرایان 24 میلی‌متر، قائن 17 میلی‌متر، اسدیه 30 میلی‌متر، زهان 9 میلی‌متر گزارش شده است.

 

لطفی متذکر شد: همچنین بارش‌های بیرجند 5 میلی‌متر و جنوب بیرجند 10 میلی‌متر بوده است.

 

انتهای پیام/ 135نظر شما