آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89553
تاریخ انتشار : 1398/01/25 - 13:54
فرماندار درمیان گفت: دستور تخلیه 10 محله از 10 روستا در شهرستان درمیان داده شده است.

محمدبشیری‌زاده فرماندار درمیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط در شهرستان درمیان خوب است.

 

وی با بیان اینکه باران در حال  باریدن است، افزود: در حال حاضر برای بازدید از مناطق شهرستان و شهر گزیک در حال رفتن و بازدید میدانی از منطقه هستیم.

 

فرماندار درمیان گفت: یک کمپ در منطقه مرزی برای مردم آماده کرده‌ایم.

 

بشیری‌زاده بیان کرد: سیل در رودخانه‌های فصلی شهرستان درمیان در جریان است.

 

وی با بیان اینکه مشکل خاصی در شهرستان درمیان وجود ندارد، افزود: دستور تخلیه 10 محله از 10 روستا در شهرستان درمیان  داده شده است.

 

فرماندار درمیان با بیان اینکه دستور تخلیه برای برخی از خانه‌هایی که در مسیر رودخانه‌ها ساخته شده صادر شد، گفت: در روستای سراب بخش قهستان حدود 30 خانه در مسیر رودخانه ساخته شده که کلا دستور تخلیه آن‌ها داده شد و با همکاری دهیار روستای سراب اهالی این منطقه به منازل فامیل منتقل شده‌اند.

 

بشیری‌زاده گفت: اغلب روستاهای سمت قهستان و تعدادی از روستاهای بخش گزیک در معرض سیل هستند.

 

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای پیشگیری از سیل در شهرستان انجام شده، گفت: با نصب 20 چادر اردوگاهی با همکاری هلال احمر ایجاد شده که در صورت وقوع مشکل مردم در چادرها اسکان داده شوند.

 

فرماندار درمیان با بیان اینکه بارندگی در حال شدت است، گفت: چند جاده روستایی خاکی دچار آبگرفتگی شده اما در جاده های اصلی هنوز مخاطره ای انجام نشده و تا کنون به ما اعلام نشده است.

 

بشیری‌زاده از آمادگی مدارس شهرستان درمیان برای اسکان مردم خبر داد و گفت: تمام مدیران مدارس نیز در محل مدارس آماده هستند که در صورت بروز مشکل مردم را در مدارس اسکان دهند.

 

انتهای پیام/127

 نظر شما