آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89228
تاریخ انتشار : 1398/01/06 - 14:56
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:
برای رسیدن به "رونق تولید" باید بروکرارسی‌های اداری کم یا حذف شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدن به رونق تولید لازم است دستگاه‌ها بروکراسی‌های ادارای را کم کرده و حتی در صورت امکان بسیاری از بروکراسی ها را بردارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون شعار سال 98 با عنوان " رونق تولید"، اظهار کرد: برای رسیدن به رونق تولید لازم است دستگاه‌ها بروکراسی‌های ادارای را کم کرده و حتی در صورت امکان بسیاری از بروکراسی ها را بردارند.

 

وی افزود: هم‌اکنون بروکراسی‌های اداری زیادی داریم و تولیدکنندگان برای دریافت یک مجوز با مشکل مواجه‌اند و گاهی اوقات پس از گذشت مدت زمان طولانی و صرف هزینه‌های زیاد برای دریافت مجوز موفق به دریافت مجوز می‌شوند که باید این موانع برداشته شود.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حتما باید یک ستاد و اتاق فکری در دولت فقط برای برداشته شدن بروکراسی اداری تشکیل شود.

 

عبادی اظهار کرد: یکی بهترین قوانینی که مجلس تصویب کرد، قانون رفع موانع تولید بود که بسیار قانون جامع و خوبی بود و می‌توان گفت که این یکی از افتخاراتی بود که مجلس قبل داشت.

 

وی افزود: همه آنچه که دست و پا گیر است الزما قوانین مجلس نیستند بلکه آئیین نامه و بخش نامه‌هایی هم که وجود دارد توسط دولت و دستگاه ها ابلاغ می‌شود که خیلی از اوقات آنها نیز مانع هستند.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از همه دستگاه‌ها و وزارت‌خانه درخواسته کرده است که قوانینی که احساس می‌شود مزاحم است و نیاز به اصلاح یا برداشته شدن دارد به مجلس ابلاغ کنند. اما طبق آخرین اطلاعاتی که من دارم هیچ دستگاهی و وزارت‌خانه ها تا کنون چنین کاری انجام نداده است.

 

عبادی عنوان کرد: ابتدای این مجلس خود مجلس گفت قوانین مازادی که اصلا نیاز نبود به مجلس ارائه داده شود را لغو کرد. اما دستگاه‌ها و وزارت خانه ها در این زمینه جدیتی به خرج ندادند که این یکی از کم کاری‌های اینها است.

 

وی خاطرنشان کرد: مجلس از همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها خواست و همه آنها را موظف کرد که این کار را انجام دهند اما دستگاه‌ها این کار را انجام ندادند.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قانونی دچار خلاء است و نیاز به اصلاح دارد یا حتی کلا نیاز به برداشتن قانون دارد، گفت: خود دستگاه‌هایی که مجری هستند بهتر از هر جای دیگری می‌توانند اطلاع داشته و اطلاع دهند. اما متاسفانه دستگاه‌ها این وظیفه را انجام ندادند.

 

عبادی تصریح کرد: از تولید کنندها نیز درخواست می‌شود که اگر احساس کردند قانونی نباید باشد با توجیه عقلی و منطقی که وجود دارد به نمایندگان ارائه دهند ما استفاده می‌کنیم. مجلس وظیفه خود را در این خصوص انجام داده اما دستگاه ها و وزارت‌خانه ها وظیفه خود را انجام نداده اند.

 

وی با اشاره به اینکه هماهنگی بین دستگاه‌ها خیلی مهم است، افزود: برخی از مشکلات و کُندی کار هم به قوانین برنمی‌گردد. اگر در سطح استان نیز یک اتاق فکر با نگاه ویژه به بحث تولید تشکیل شود و کارِ کار شناسی صورت بگیرد که تثبیت شود بسیار مهم است.

 

انتهای پیام/127

 نظر شما