آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89225
تاریخ انتشار : 1398/01/06 - 13:02
امام جمعه فردوس با اشاره به سفارش مکرر مقام معظم رهبری بر استفاده از جوانان نخبه و دانشمند، گفت: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی رونق تولید و نگاه به درون کشور و جوان گرایی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بارها  تأکید کردند که ما اکنون در حال جنگ اقتصادی هستیم و راه حل مشکلات اقتصادی، تولید است.

 

وی افزود: مردم و دولت به پیام رهبر معظم انقلاب توجه کنند و به دنبال تولید باشند.

 

امام جمعه فردوس گفت: اگر تولید در کشور رونق پیدا کند اشتغال و مسکن جوانان حل و ازدواج آن‌ها تسهیل می‌شود.

 

بابایی با اشاره به سفارش مکرر مقام معظم رهبری بر استفاده از جوانان نخبه و دانشمند، تصریح کرد: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی رونق تولید و نگاه به درون کشور و جوان گرایی است. امیدواریم در این سال نیز دولت جوان‌گرایی را در هیئت دولت، وزارت‌خانه‌ها، ادارات کل و استانداری‌ها داشته باشد.

 

وی عنوان کرد: بایستی تمام کارآفرینان و سرمایه داران سرمایه‌های خود را برای تولید به کار بیاندازند تا ان‌شاءالله از سختی‌های معیشت نجات پیدا کنیم.

 

امام جمعه فردوس با بیان اینکه متأسفانه بسیاری از ثروتمندان پول خود را در بانک‌ها گذاشته و از سود آن استفاده می‌کنند، ادامه داد: باید سرمایه خود را به کارگاه‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های تعاونی بیاورند تا جوانان کار کنند چرا که اگر این اتفاق بیافتد قطعا علاوه بر ایجاد اشتغال تولید نیز رونق پیدا می‌کند.

 

بابایی بیان کرد: بایستی تولید کننده‌ها نیز کیفیت تولیدات خود را بالا ببرند که با تولیدات خارج قابل رقابت باشد.

 

وی با بیان اینکه کشور ایران ارتباط خوبی با کشورهای اطراف خود دارد، افزود: ما می‌توانیم تولیدات خود را به این کشورها صادر و برای کشور ارزآوری و اشتغال ایجاد کنیم.

 

امام جمعه فردوس گفت: یکی از آسیب‌های بسیار بزرگ در بحث اقتصاد واردات بی رویه اجناسی که حتی خود ما با کیفیت بهتر در داخل تولید می‌کنیم، است بایستی جلوی اینگونه واردات گرفته شود.

 

بابایی با اشاره به سخنان اخیر رئیس قوه قضاییه، مطرح کرد: راه اینکه تولید رونق پیدا کند مبارزه با فساد قاچاق است.

 

وی افزود: امیدواریم قوه قضاییه و دولت جلوی واردات بی رویه را بگیرند و به جای ایجاد اشتغال برای افراد خارج از کشور برای جوانان کشور خودمان ایجاد شود.

 

امام جمعه فردوس با بیان اینکه اکنون مشکلات بر سر راه تولیدکنندگان، مسائل بانکی است، متذکر شد: بانک‌ها در دادن تسهیلات به جوانان جویای کار بسیار سخت گیر هستند دولت باید کاری کند که افرادی که می‌خواهند به تولید روی بیاورند پشیمان نشوند.  

 

بابایی با بیان اینکه استان خراسان‌جنوبی بعد از چندین دهه خشکسالی را تجربه می‌کند و انشاءالله این خشکسالی‌ها برطرف شود، خاطر نشان کرد: دامداری و کشاورزی در استان اولویت اول است اگر دام‌های شیری و گوشتی خریداری و در اختیار کشاورزان و دامدادران گذاشته شود  قطعا اشتغال مولد بسیار خوبی که نمونه هایی از آن را در استان می‌بینیم خواهد بود و این امر باید توسعه پیدا کند.

 

انتهای پیام/ 135  نظر شما