آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89222
تاریخ انتشار : 1398/01/06 - 12:13
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه فردوس خبر داد
حضور 24 هزار زائر در طرح آرامش بهاری فردوس
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس گفت: از ابتدای طرح آرامش بهاری تا روز چهارم فروردین‌ماه 24 هزار زائر و مسافر از بقاع متبرکه این شهرستان بازدید کردند.

محمدرضا حاجتی‌برون رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طرح آرامش بهاری از ابتدای نوروز امسال در سه امامزاده و بقعه متبرکه شهرستان فردوس در حال اجرا است.

وی گفت: طرح آرامش بهاری از 28 اسفندماه آغاز و تا 14 فروردین ماه ادامه دارد که تاکنون بیش از 24 هزار زائر با حضور در بقاع متبرکه فردوس در این طرح شرکت کرده‌اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری، تقویت باورهای دینی، ارتقای سطح معرفتی مسافران و زائران نوروزی را از جمله اهداف طرح آرامش بهاری عنوان کرد.

حاجتی‌برون به برگزاری آئین تحویل سال نو در سطح بقاع متبرکه شهرستان فردوس اشاره کرد و افزود: اسکان موقت زائران، برگزاری نمایشگاه فرهنگی، توزیع بسته‌های فرهنگی، نصب پوستر نمایشگاهی، ارائه مشاوره‌های قرآنی، برگزاری جشن میلاد امام علی(ع) و جشن مبعث از دیگر برنامه‌های اوقاف در ایام نوروز است.

وی از برپایی خیمه‌های معرفت در جوار امامزادگان شهرستان فردوس خبر داد و تصریح کرد: تعداد 4 خیمه معرفت با حضور روحانیون بومی و اعزامی در سطح سه بقعه متبرکه شهرستان همزمان با ایام نوروز برپا شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس با اعلام اینکه با هدف میزبانی و اسکان زائران و مسافران در محل بارگاه امامزادگان مجری طرح آرامش بهاری تعداد 10 زائرسرا و 22 سوئیت آماده شده است، تبیین کرد: از ابتدای طرح آرامش بهاری تاکنون حدود 15 هزار زائر در جوار امامزادگان شهرستان اسکان( دائم و موقت) یافتند.

حاجتی‌برون آشنایی عموم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان با مسائل مختلف اعتقادی، مذهبی، دینی و تقویت باورهای اسلامی از جمله اهداف برپایی خیمه‌های معرفت ذکر کرد و افزود: این خیمه‌ها با غرفه‌های مختلف مشاوره توسط روحانیان مجرب و آموزش دیده، غرفه نقاشی بکشید جایزه بگیرید، غرفه قرآن بخوانید جایزه بگیرید، غرفه پخش مطالب و احادیث اسلامی، سخنرانی چند رسانه‌ای و پرسش و پاسخ برای عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در ایام تعطیلات نوروزی دایر است.

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما