آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89202
تاریخ انتشار : 1398/01/05 - 13:54
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس:
10 هزار زائر نوروزی به بقاع متبرکه طبس مشرف شدند
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس گفت: 10 هزار و 150 زائر نوروزی به بقاع متبرکه شهرستان طبس از ابتدای تعطیلات نوروزی تا چهارم فروردین‌ماه مشرف شدند.

حجت‌الاسلام دادخدا خدائی در گفت‌وگو با خبر نگار خاورستان، در خصوص طرح آرامش بهاری اظهار کرد: طرح آرامش بهاری از طرح‌های محوری سازمان اوقاف و امور خیریه است که هرساله در جوار امامزادگان با هدف استفاده زائرین، مجاوران و مسافران از فضای معنوی و ملکوتی آن‌ها اجرا می‌شود .

وی افزود: با توجه به اینکه این طرح از 28 اسفندماه همزمان با سراسر کشور آغاز و تا 14 فروردین‌ماه ادامه دارد، طرح نوروزی آرامش بهاری در ۸ بقعه متبرکه شهرستان طبس اجرا می‌شود .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس بیان کرد: امامزاده ابوالبرکات زیدبن علی(ع)، سید احمد زنوغان، آقا سید حسین روستای زرگ، آقا حسین‌بن جعفر روستای فشاه، محمد بن جعفر طیار روستای ازمیغان، احمد بن اسحاق روستای پیر حاجات، شیخ ابراهیم روستای حلوان و مجتمع فرهنگی و مذهبی خواجه خضر میزبان طرح آرامش بهاری هستند.

خدائی با اشاره به میزان اسکان مسافران در بقاع متبرکه عنوان کرد: از ابتدای طرح آرامش بهاری تا کنون بیش از یک هزار و 500 نفر زائر نوروزی در زائرسراها و سوئیت‌های بقاع متبرکه شهرستان اسکان پیدا کردند.

وی اظهار کرد: در نوروز سال جاری 50 باب زائرسرا و سوئیت در بقاع متبرکه طبس آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است و تاکنون نیز 10 هزار و 150 نفر به زیارت بقاع و امامزادگان طبس مشرف شده‌اند .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس اظهار کرد: برپایی خیمه‌های معرفت با حضور مبلغان دینی از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری است که در قالب غرفه‌های پاسخگویی به مسائل دینی، عفاف و حجاب، قرآن بخوان و جایزه بگیر، مشاوره خانواده، مشاوره وقف و برنامه‌های جذاب برای جوانان و نوجوان است .

خدائی گفت: 8 مبلغ بومی و اعزامی برای ترویج برنامه‌ها و اهداف طرح آرامش بهاری به این شهرستان اعزام شده‌اند که اوقاف هرساله در امر خدمت‌رسانی به مسافران و زائران در حوزه شهرستان با توجه به ظرفیت موجود نقش پررنگی داشته و دارد و در این راه خادمان زیادی به مردم عزیز و مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام/127نظر شما