آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89182
تاریخ انتشار : 1398/01/03 - 20:45
رئیس اداره اوقاف سربیشه از برگزاری طرح آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای طرح آرامش بهاری تاکنون بیش از 7 هزار نفر زائر و مسافر نوروزی بقاع متبرکه را در این شهرستان زیارت کردند.

علی امینی‌نسب رئیس اداره اوقاف سربیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان اظهار کرد: طرح آرامش بهاری چند سالی است همزمان با فرارسیدن سال نو و تعطیلات نوروزی در استان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وی زمان اجرای طرح را از 28 اسفندماه لغایت 14 فروردین‌ماه اعلام کرد و افزود: طرح آرامش بهاری پیرو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اجرا می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه از اجرای طرح آرامش بهاری در چهار بقعه بی‌بی‌زینب خاتون(س)، آستان مقدس امامزاده سید حامد علوی چنشت، مسجد و مجتمع فرهنگی و مذهبی ابوالفضل(ع) و امامزاده سلطان بیدار دهک خبر داد و یادآور شد: نشر معارف اسلامی، ترویج باورهای دینی و خدمات‌رسانی شایسته به زائران و مسافران نوروزی از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

امینی‌نسب از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این طرح را اقامه نماز جماعت، برپایی خیمه‌های معرفت در بخش کودک و توجوان، مشاوره، پاسخگویی به سؤالات شرعی و عرضه محصولات فرهنگی اعلام کرد.

وی با اشاره به برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه، تبیین کرد: دو خیمه معرفت در جوار امامزاده بی بی زینب خاتون(س) و مسجد حضرت ابوالفضل(ع) بر پا شده که روحانیون با استقرار در بقاع متبرکه امامزادگان در زمان اجرای طرح آرامش بهاری آماده مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی و اقامه فرائض دینی در امامزادگان هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه با یادآوری اینکه در قالب طرح آرامش بهاری به زائرانی که نوروز در جوار بقاع متبرکه و امامزاده‌ها حضور پیدا می‌کنند خدمات‌رسانی می‌شود، تصریح کرد: آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان سربیشه در طول تعطیلات نوروزی میزبان مسافران زیادی است.

امینی‌نسب از حضور بیش از 7 هزار نفر زائر و مسافر نوروزی در امامزادگان و بقاع متبرکه سربیشه خبر داد و گفت: وجود زائرسرا در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه موجب اقبال مسافران برای اسکان و اقامت در این اماکن شده است.

وی از وجود 9 سوئیت، 30 زائرسرا، 20 کانکس و سه سالن بزرگ اردویی با ظرفیت 150 نفری در جوار بقاع متبرکه شهرستان سربیشه خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح آرامش بهاری تا روز گذشته 750 نفر در زائرسراهای بقاع متبرکه اسکان یافتند.

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما