سرویس: نهبندان کد خبر: 89111 ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

امام جمعه نهبندان:

غربی‌ها جنایت تروریستی نیوزیلند را تحت تأثیر سیاست اسلام‌هراسی انجام دادند/ کشورهای اسلامی جهت رفع مظلومیت اقدام کنند

امام جمعه نهبندان گفت: استکبار طی این سال‌ها بخشی از افکار عمومی دنیای غرب را با سیاست اسلام هراسی آماده کردند و همفکر کردند لذا تحت تأثیر این سیاست، جنایت تروریستی در نیوزیلند را انجام دادند که در اینجا به سیاست یک بام و دو هوای غربی‌ها میرسیم.

غربی‌ها جنایت تروریستی نیوزیلند را تحت تأثیر سیاست اسلام‌هراسی انجام دادند/ کشورهای اسلامی جهت رفع مظلومیت اقدام کنند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی خزائی امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص حمله وحشیانه به مسلمانان نیوزیلند گفت: سیاست کشورهای غربی متأسفانه در سال‌های اخیر، سیاست اسلام‌هراسی بوده است و این سیاست را در کشورهای خود ترویج کرده‌اند.

 

وی افزود: این سیاست‌ها تا جایی بوده است که هتک حرمت به مسلمانان و پیامبر گرامی اسلام(ص) صورت گرفته است که در قالب آیات شیطانی و کاریکاتور بوده است و رسما علاوه بر این توهین‌ها در قالب اسلام هراسی داعش را به وجود آوردند و چهره خشنی از اسلام به نمایش گذاشتند.

 

خزائی با بیان این‌که داعش مسلمان نیست، گفت: این افراد به اسم مسلمانان کارهایی کردند که آن رعب و وحشت از اسلام ایجاد شود و خیانت‌ها و جنایت‌های بی‌شماری که در تاریخ و به طور خاص در خاورمیانه ثبت و ضبط شده است و در واقعیت این فیلم‌ها و تصاویر را در کشور خود گرفتند و گفتند که این کار مسلمانان است و چهره‌ی زشتی از اسلام نشان دادند.

 

امام جمعه نهبندان اظهار کرد: گاهی کشورهای دست نشانده استکبار در کشورهای عربی دست به عملیات‌های انتحاری زدند که آن را نیز بدون هیچگونه تحقیقی به مسلمانان نسبت دادند.

 

وی با اشاره به این‌که هدف استکبار ایجاد اسلام هراسی به معنای حقیقی کلمه بوده است، گفت: طی این سال‌ها بخشی از افکار عمومی دنیای غرب را با سیاست اسلام هراسی آماده کردند و همفکر کردند لذا تحت تأثیر این سیاست، جنایت تروریستی در نیوزیلند را انجام دادند که در اینجا به سیاست یک بام و دو هوای غربی‌ها میرسیم که از تروریستی که در دامن خودشان پرورش یافته و کار او شبیه داعش بوده به عنوان تروریست یاد نکردند بلکه به عنوان مهاجم یاد کردند و نگاه دو رویه به تروریسم دارند که اگر جنایت توسط یک مسلمان‌نما اتفاق بیافتد آن را تروریست می‌خوانند و اگر توسط یک نفر که در کشورهای غربی بزرگ شده‌است اتفاق بیافتد آن را تروریست نمی‌دانند و او را مهاجم تلقی می‌کنند.

 

خزائی افزود: کشورهای غربی به طور خاص آمریکا از قالب چنین حوادثی استفاده می‌کنند و تروریست را از دیدگاه خود تعریف می‌کنند.

 

امام جمعه نهبندان بیان کرد: باید کشورهای اسلامی از تمام ظرفیت‌های خود جهت رفع مظلومیت و معرفی تروریسم در تمام اشکال آن استفاده کنند.

 

وی با تأکید بر این‌که باید به مهره‌های اصلی این جنایت توجه کرد، گفت: آل‌سعود در واقع سیاست کشورهای غربی را دیکته می‌کند و این آمریکا و کشورهای غربی هستند که در ظاهر مخالف داعش و تروریست هستند اما در باطن ابزار کار را در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند و در پایان خواهیم دید که این تروریست‌ها بلای جان غربی‌ها خواهند شد.

 

خزائی بیان کرد: من به سهم خود این جنایت بزرگ علیه مسلمانان را محکوم می‌کنم و توصیه به بصیرت و آگاهی می‌کنم چرا که روشن است که تروریست در تمام اشکالش معلوم و مشخص خواهد شد.

 

انتهای پیام/133/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب