سرویس: اجتماعی کد خبر: 88316 ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶

کارشناس مسائل سیاسی:

اشرافی‌گری به شدت برای آینده انقلاب اسلامی مضر است/ امضاکنندگان برجام آزادی‌خواه نبودند

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که اشرافی‌گری به شدت برای آینده انقلاب اسلامی مضر است گفت: روحیه اشرافی گری روحیه‌ای است که کشور را به سمت مصرف‌گرایی سوق داده و استقلال و اقتصاد کشور را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

اشرافی‌گری به شدت برای آینده انقلاب اسلامی مضر است/ امضاکنندگان برجام آزادی‌خواه نبودند
حامد شبانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به حفظ و تقویت روحیه انقلابی که در بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم مورد تأکید ایشان بود، اظهار کرد: انقلاب اسلامی مجموعه‌ای از شعارها، آرمان‌ها و برنامه‌ها است که عمل به آن‌ها، تلاش برای نگه‌داشت و مراقبت، تبلیغ و تبیین آن‌ها، روحیه و عمل انقلابی می‌شود.
 
وی افزود: کسی انقلابی بوده و روحیه انقلابی دارد که آرمان‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی از جمله ساده‌زیستی، عدالت‌طلبی، آزادی‌خواهی، اسلام ناب‌محمدی، استکبارستیزی و تلاش برای گسترش مردم‌سالاری دینی در عمل و سبک زندگیش مشهود باشد.
 
کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: دشمن از روحیه و اندیشه مؤمنانه‌ای که می‌گوید نباید از قدرت نظامی دشمن ترسید و خدای ما از جنگ‌افزارهای آمریکا قوی‌تر است، می‌ترسد چراکه این روحیه دشمن را زمین می‌زند.
 
شبانی اظهار کرد: دشمن به فکر تغییر روحیات، رفتارها و سبک زندگی مردم است و می‌خواهد مردم و جامعه را از شعارهای انقلاب تهی کند؛ می‌خواهد از انقلاب و اسلام فقط یک پوسته باقی بگذارد. برای نمونه دشمن تلاش دارد با کمک عوامل ساده‌اندیش یا دنیاطلب، شعار عدالت‌طلبی را در جامعه کم‌رنگ کرده و آن را مثلاً به باندبازی تبدیل کند. دشمن نه‌تنها عدالت را اجرا نمی‌کند بلکه به گونه‌ای رفتار می‌کند که مردم، نسبت به ظلم و ظالم هیچ واکنشی نداشته باشند و گاها خودشان ظلم کنند.
 
وی گفت: آزادی‌طلبی یعنی وابسته‌نبودن، مستقل‌بودن و فقط خود را در پیشگاه خداوند مسئول دانستن. دشمن در پی از بین‌بردن این رفتارها است و می‌خواهد آزادی را از ما بگیرد که مجبور شویم بنده این و آن شده و دستمان پیش شرق و غرب دراز باشد. اگر کسی آزادی‌خواه باشد ظلم استکبار را نمی‌پذیرد.
 
امضاکنندگان برجام آزادی‌خواه نبودند
کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: آن‌هایی که برجام را امضا کردند افراد آزادی‌خواه نبودند. برجام‌خواهی با روحیه انقلابی سازگاری ندارد. روحیه انقلابی اهل جنگ‌طلبی، ظلم، زورگویی، رفتن زیربار ظلم و ظلم‌پذیری نیست.
 
شبانی با اشاره به راهکار برای مقابله با القائات منفی، تصریح کرد: باید دوباره شعارهای انقلاب درون مردم زنده و کارآیی آن‌ها نشان داده شود. باید با مردم در مورد گفتمان مقاومت و گفتمان سازش صحبت کرد که بدانند نتیجه گفتمان سازش‌طلبانه که برجام بود منتج به از بین‌رفتن انرژی هسته‌ای و باقی‌ماندن تحریم‌ها شد اما نتیجه گفتمان مقاومت پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس است. باید به مردم گفت که هر جا مخالف آرمان‌های انقلاب عمل کردیم به مشکل برخوردیم و مسئولان باید شعارهای انقلاب اسلامی را عملیاتی کرده تا عموم مردم تأثیر روحیه جهادی و مقاومت را ببینند.
 
وی با اشاره به بحث اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی که دشمن دنبال آن است، گفت: در جهان اسلام دو گفتمان اسلامی داریم، اسلام آمریکایی و اسلام ناب‌محمدی. اسلام آمریکایی اسلامی است که با آمریکا می‌سازد، به اسرائیل مشروعیت می‌دهد و اسلام سرمایه‌داران بی‌درد است اما اسلام ناب‌محمدی اسلام ایران انقلابی است که در برابر ظلم سکوت نکرده و غم‌خوار و کمک‌کار همه مستضعفان و مظلومان عالم است. اسلام ناب‌محمدی می‌گوید مردم باید مستقل باشند. تبلیغ ایران‌هراسی و همکاری کشورهای عرب مرتجع حول این محور برای این است که اسلام آمریکایی رشد کند و اسلام ناب‌محمدی در بین مردم جهان ناشناخته و تحریف شده بماند، که به کوری چشم دشمنان ان‌شاءالله اسلام ناب‌محمدی به زودی عالم‌گیر خواهد شد.
 
تمدن اسلامی یعنی امت‌های مسلمان برای نابودی مستکبران ید واحده باشند
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به شکل‌گیری تمدن اسلامی، گفت: تمدن نوین اسلامی یکی از مهم‌ترین مراحل قبل از ظهور است که طی آن فرهنگ اسلامی بر سایر فرهنگ‌ها غلبه خواهد کرد. تمدن اسلامی یعنی مرزهای جغرافیایی معنا نداشته باشد و همه امت‌های مسلمان برای رفع مظلومیت و نابودی مستکبران ید واحده باشند.
 
شبانی با اشاره به اشرافی‌گری که مقام معظم رهبری نسبت به آن هشدار دادند، گفت: اشرافی‌گری یکی از عواملی است که باعث می‌شود مردم از انقلاب و شعارهای انقلاب اسلامی زده شده و دنبال دنیاطلبی بروند. یکی از مسائلی است که باعث می‌شود هدف دشمن برای از بین‌بردن روحیه انقلابی محقق شود. یقیناً این‌که مسئولان کشور ساده‌زیست نبوده و درگیر اشرافیت باشند اما به مردم بگویند ساده‌زیست باشید، نتیجه نخواهد داد.
 
وی بیان کرد: روحیه اشرافی‌گری روحیه‌ای است که کشور را به سمت مصرف‌گرایی سوق داده و استقلال و اقتصاد کشور را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. اشرافی‌گری به شدت برای آینده انقلاب اسلامی مضر است.
 
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نقش جوانان برای پیشرفت کشور، اظهار کرد: جوانان موتور محرک و پیشرونده این کشورند؛ جوانان دارای روحیه خستگی‌ناپذیر بوده و اهل ممارست و تلاش هستند. بدون شک فکر خلاق و توانمند و تن سالم و قدرتمند جوانان اگر در کنار تجربیات بزرگان باشد می‌تواند کشور را پیش ببرد.
 
شبانی گفت: اگر جوانان را کنار بگذاریم، دشمن کشور را از ما خواهد گرفت لذا با توجه به ظرفیت بالای نیروی جوان در کشور باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد چراکه اگر از این ثروت استفاده نشود کشور شکست خواهد خورد. دفاع مقدس را جوانان حفظ کردند امروز نیز اگر مشکلی در کشور باشد جوانان برای حل آن پیش‌قدم می‌شوند.
 
وی با اشاره به فضای مجازی، گفت: فضای مجازی یک چاقوی دو لبه است و لازم است وزارت ارتباطات این فضا را کنترل کند. حضور و تحرکات دشمن را محصور و آن فضایی را که باعث آلودگی جوانان می‌شود کنترل کند. محصورکردن به معنای فیلترکردن نیست بلکه هدفمندکردن است. اگر صددرصد اینترنت ملی و شبکه‌های مجازی داخلی را فعال و اعتماد مردم را جلب کنند، می‌توانند جوانان را از فضایی که دشمن درست کرده بیرون بیاورند.
 
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نقش بسیج در زمینه ورود به فضای مجازی، گفت: بسیج یعنی مردم و هر جا که مردم حضور پیدا کنند قطعاً موفق خواهند بود. مردم ما انقلابی بوده و پای انقلاب ایستاده‌اند. اگر بسیج نیروهای خلاق و توانمند خود را پای کار بیاورد می‌تواند فضای مجازی را از دست حریف خارج کند و حداقل شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی را از طریق فضای مجازی به دیگر مردم جهان صادر و آن‌ها را با معارف اسلامی آشنا کند.
 
انتهای پیام/127/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب