آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88310
تاریخ انتشار : 1397/11/06 - 07:59
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد
افزایش دایره خدمات‌رسانی و توجه به حوزه عشایری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که با استان شدن خراسان‌جنوبی دایره خدمات‌رسانی به این منطقه افزایش پیدا کرد گفت: در حوزه عشایری در زمینه‌های مختلف شاهد اتفاقات خوبی هستیم که این‌ها همه از برکات انقلاب اسلامی است.

نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون برکات انقلاب اسلامی در استان خراسان‌جنوبی و به ویژه حوزه انتخابیه خود، اظهار کرد: یکی از برکاتی که انقلاب اسلامی برای کشور داشت افزایش میزان خودآگاهی مردم بود.

 

وی با اشاره به برکات دیگر انقلاب اسلامی در این منطقه، افزود: آبرسانی، برق‌رسانی، گازرسانی، آسفالت و ایجاد جاده‌های بین شهری و روستایی، انجام خدمات بهداشتی و درمانی، فعالیت‌های خدماتی و زیرساختی و تلاش برای رونق اقتصادی همه از برکات انقلاب اسلامی است.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث آبرسانی به شهر و روستاهای خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به این‌که در این حوزه خدمات زیادی انجام شده اما شرایط خشکسالی بی‌سابقه که در استان و به ویژه شهرستان‌های نهبندان و سربیشه وجود دارد باعث شده هنوز پس از گذشت 40 سال شاهد کمبودهایی باشیم.

 

افزایش دایره خدمات‌رسانی

افضلی اظهار کرد: با استان شدن خراسان‌جنوبی دایره خدمات‌رسانی به این منطقه افزایش پیدا کرد و منجر به پیشرفت در منطقه شد که این نیز از برکات انقلاب اسلامی است.

 

وی با اشاره به معادن موجود در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه، بیان کرد: در حوزه معادن نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاقات خوبی افتاده که این موضوع باعث رونق اقتصادی شده است.

 

توجه به حوزه عشایری پس از انقلاب

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به بخش عشایری در استان اشاره کرد و گفت: همچنین در حوزه عشایری در زمینه‌های مختلف از جمله بهداشتی، درمانی و آموزشی شاهد اتفاقات خوبی هستیم که این‌ها همه از برکات انقلاب اسلامی است.

 

افضلی عنوان کرد: راه‌اندازی و ایجاد پایگاه‌های اورژانس 115، مدارس، خانه‌های بهداشت، دوبانده‌شدن جاده‌ها، تغییر مبلمان شهری و سایر مواردی که در بسیاری از شهر و روستاهای استان و به طور خاص شهرستان‌های نهبندان و سربیشه شاهد آن هستیم بعد از انقلاب در این مناطق ایجاد شده است.

 

ایجاد بازارچه‌های مرزی بعد از انقلاب

وی با اشاره به ایجاد بازارچه‌های مرزی در استان بعد از انقلاب گفت: ایجاد بازارچه‌ها و تبادلات مرزی صورت گرفته در خراسان‌جنوبی از اتفاقات خوبی بوده که بعد از انقلاب در مناطق مرزی خراسان جنوبی صورت گرفته است.

 

لزوم ایجاد مشاغل جایگزین در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به خشکسالی‌های اخیر و تحت تأثیر قرار گرفتن کشاورزی و دامپروری، ایجاد صنایع برای رونق اقتصادی از برکات انقلاب است که امیدوارم در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه نیز با ایجاد صنایع و جایگزینی مشاغل در حوزه کشاورزی و دامداری شرایط سخت اقتصادی مردم بهبود پیدا کند.

 

تأسیس بنیاد برکت بعد از انقلاب

افضلی به دیدار با مسئول بنیاد برکت در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و افزود: بنیاد برکت یکی از نهادهایی است که پس از انقلاب راه‌اندازی شده و اخیرا پروژه‌هایی زیادی در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه انجام داده است.

 

وی به برخی از خدمات بنیاد برکت از انجام کارهای عمرانی، فرهنگی، ساخت مساجد، خانه‌های عالم و مدارس اشاره کرد و گفت: تعطیل‌شدن جهادسازندگی یکی از اشتباهاتی بود که پس از انقلاب شاهد بودیم. جهاد سازندگی در راستای خدمات‌رسانی به مردم ایفای نقش داشت که تعطیل شدن آن درست نبود.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات شهرستان‌های حوزه انتخابیه بیان کرد: خشکسالی و کم‌آبی بیش از حد در روستاها مشکل اصلی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه است چراکه حجم زیادی از جمعیت‌های این دو شهرستان در روستاها ساکن هستند که باید برای رفع مشکلات تلاش کرد.

 

سازمان عمران روستایی تشکیل شود

افضلی اظهار کرد: اگر در سطح کشور سازمان عمران روستایی تشکیل شود می‌توان چهره روستاها را با تعریف شغل در این مناطق تغییر داد و شاهد پیشرفت و توسعه اقتصادی مناطق دورافتاده بود.

 

راه‌آهن و انتقال آب از برکات انقلاب است

وی تصریح کرد: تا‌کنون در استان خدمات شاخصی انجام شده و با وجود این‌که خراسان‌جنوبی استان نوپایی است اما در حوزه راه‌آهن، انتقال آب از دریای عمان برای استان‌های شرق کشور و سایر اقدامات همه خدماتی است که به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی در این منطقه به وجود آمده است.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به این‌که پس از مدت زمان کوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران آغاز شد مقداری انقلاب نوپا تحت تاثیر تهاجمات نظامی کشور مقابل قرار گرفت و شاهد بروز مشکلاتی بودیم اما خوشبختانه به لطف خداوند و تلاش مردم دوباره کشور از دست دشمن نجات پیدا کرد و راه پیشرفت خود را در پیش گرفت.

 

افضلی با اشاره به موضوع تحریم‌هایی که از دیرباز علیه این کشور وجود داشته برای این‌که جلوی پیشرفت ایران گرفته و نگذارند کشور ساخته شود، اظهار کرد: تحریم‌ها مقداری روی زندگی مردم تأثیر گذاشته اما ملت ایران همان‌گونه که با رهبری امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را رقم زده و پس از آن در جنگ تحمیلی پیروز شدند هم‌اکنون نیز از تحریم‌ها عبور خواهند کرد.

 

انتهای پیام/127/ 14/ 4نظر شما