سرویس: اخبار استان کد خبر: 88266 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱

مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی مطرح کرد

زندان‌های خراسان‌جنوبی پیشتاز در بخش حرفه آموزی و اشتغال/درآمد 600 میلیون تومانی از مزرعه پرورش شترمرغ

مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی یکی از استان‌های پیشتاز در بخش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان است.

زندان‌های خراسان‌جنوبی پیشتاز در بخش حرفه آموزی و اشتغال/درآمد 600 میلیون تومانی از مزرعه پرورش شترمرغ

علی هاشمی مدیر کل زندان‌های خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به فعالیت های زندانیان استان اظهار کرد: در 9 ماهه اول سال جاری زندانیان 48 متر فرش به ارزش 270 میلیون ریال بافتند .

 

وی با اشاره به تولیدات در زمینه صنایع دستی، افزود: در بخش صنایع دستی 943 قطعه صنایع دستی تولید شد که ارزش آن 377 میلیون ریال بوده است .

 

مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی بیان کرد: در زمینه بلوکه زنی نیز 7 هزار و 840 قطعه تولید شده که ارزش آن به 215 میلیون ریال می‌رسد.

 

هاشمی با اشاره به فعالیت زندانیان در زمینه تولیدات گلخانه‌ای، عنوان کرد : تولیدات گلخانه زندان‌های استان نیز 93 تن به ارزش 2 میلیارد و 130 میلیون ریال بوده است .

 

وی خاطرنشان کرد : ارزش تولیدات زندانیان در خیاطی ، صنایع دستی چرم ، نانوایی ،سراجی ،پتو شویی ،خدمات خودرویی نیز 5 میلیارد و 357 میلیون ریال است.

 

مدیر کل زندان‌های خراسان‌جنوبی با اشاره به مزرعه پرورش شتر مرغ در زندان مرکزی بیرجند، گفت: مبلغ 600 میلیون تومان نیز از مزرعه پرورش شتر مرغ در آمد داشته است.

 

هاشمی اظهار کرد: کارگاه‌های صنایع دستی چرم و فاز دوم مزرعه پرورش شتر مرغ نیز در سال جاری افتتاح شده است.

 

وی با بیان اینکه زندان‌های خراسان‌جنوبی یکی از استان‌های پیشتاز در بخش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان است، گفت: در زندان‌های استان زمینه حرفه آموزی در رشته های اتومکانیک، برق خودرو ،برق ساختمان ، چرم دوزی ،خیاطی ،چاپ سیلک ، گلخانه ، کشاورزی و دامپروری ،صنایع دستی ، آرایشگری و … برای زندانیان فراهم است که باید تمام تلاش خود را در زمینه توسعه و تنوع رشته ها بکار گیریم .

 

مدیر کل زندان‌های خراسان‌جنوبی عنوان کرد : وقتی زندانیان، حرفه‌ای در زندان فرا می‌گیرند باید پس از آزادی حمایت شوند تا بتوانند با مهارتی که کسب کرده‌اند صاحب شغل شوند و در این راستا مرکز امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندان‌های استان به زندانیان آزاد شده وام خود اشتغالی پرداخت می‌کند اما این کافی نیست و باید سازمان‌ها و نهادهای دولتی از این زندانیان حمایت کنند.

 

هاشمی خاطرنشان کرد: در همین راستا از ابتدای امسال 64 نفر از زندانیان آزاد شده برای دریافت وام خود اشتغالی به بانک های عامل معرفی شده‌اند.

 

وی اظهار کرد : زندانیان آزاد شده با وام‌های خود اشتغالی توانسته‌اند در رشته‌های آرایشگری ، ایجاد کارواش ، دامپروری ، پرورش شتر ، مکانیکی و رانندگی صاحب شغل شوند .

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب