آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88129
تاریخ انتشار : 1397/10/21 - 10:40
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:
اشرافی‌گری برای مسئولان گرفتاری است/ لزوم استفاده از ظرفیت بسیج در فضای مجازی
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیج و نیروهای بسیجی سربازان انقلاب اسلامی هستند لذا می‌توانند در زمینه فضای مجازی بسیار کمک کنند.
حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و در میان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون صحبت‌های مقام معظم رهبری 19 دی‌ماه در جمع مردم قم، اظهار کرد: ایشان در جمع مردم قم به مسئله اشرافی‌گری اشاره کردند اشرافی‌گری یکی از گرفتاری‌ها است اینکه افراد دنبال زندگی اشرافیگری باشند قشر فقیر را فراموش کرده و درد آنها را درک نخواهند کرد. 
 
 
 
وی با بیان اینکه همواره امام راحل و مقام معظم رهبری نسبت به اشرافی‌گری که احیاناً برخی مسئولان ممکن است گرفتار آن شوند، افزود: این بزرگواران همواره بر این موضوع هشدار داده اند. معمولا اشرافی‌گری حتی با مبارزه با طاغوت ،استعمار و اینکه افراد روح آزاد داشته باشند که بتوانند درست عمل کنند منافات دارد.
 
 
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله جوان‌گرایی که در صحبت های مقام معظم رهبری به آن تاکید شد، بیان کرد: قانون منع بکارگیری بازنشستگان به تصویب مجلس رسید و این باعث جوان‌گرایی نیروی کار شده است.
 
 
عبادی عنوان کرد: طبق اظهارات وزیر کشور قانون منع بکار گیری بازنشستگان باعث شد که سن استانداران کشور حدود 8 سال جوان‌تر شود و افراد با انگیزه بیشتر برای کار تلاش کند که ان‌شاءالله شاهد آثار خوبی در این زمینه خواهیم بود.
 
تقویت پیامرسان‌های داخلی
وی با اشاره به فضای مجازی و استفاده درست از آن که یکی دیگر از محورهای سخنان مقام معظم رهبری بود، تصریح کرد: وزارت ارتباطات باید زمینه استفاده و تقویت پیام رسان های داخلی را فراهم کرده و از آنها حمایت کند. پیام‌رسان‌های داخلی می‌توانند توانمند عمل کنند.
 
 
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جنبه دیگر استفاده از فضای مجازی به مردم برمی‌گردد که مردم به گونه‌ای درست از فضای مجازی برای تبلیغ اسلام و دین استفاده کنند.
 
نقش بسیج در فضای مجازی
عبادی با اشاره به استفاده از ظرفیت بسیج برای فضای مجازی، عنوان کرد: بسیج و نیروهای بسیجی سربازان انقلاب اسلامی هستند لذا می‌توانند در زمینه فضای مجازی بسیار کمک کنند.
 
 
وی بیان کرد: احساس می‌شود دولت از ظرفیت‌های داخلی برای فضای مجازی خوب استفاده نمی‌کند که اگر از ظرفیت های داخلی و به ویژه بسیج در این زمینه استفاده شود شاهد نتایج بسیار خوبی خواهیم بود.
 
 
نماینده مردم بیرجند ، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا و اروپا، تصریح کرد: بدعهدی این کشورها مربوط به اکنون نیست بلکه سابقه تاریخی داشته و مربوط به قبل از انقلاب است.
 
 
وی ادامه داد: در دوران مصدق آمریکا اعتماد مصدق را جلب کرد و با آغوش باز وی را پذیرفت اما پس از مدتی کودتا علیه وی انجام داد او را برکنار و تبعید کرد. هم‌اکنون مسئولان باید از این موضوع درس گرفته و بدانند که آمریکا قابل اعتماد نیست.
 
 
عبادی تصریح کرد:در این دوران همین مسئله برجام و خروج آمریکا از برجام نمونه دیگر بدعهدی آمریکا نسبت به ایران بود که مقام معظم رهبری نیز بارها تأکید کرده و هشدار داده بودند که این برجام نخواهد ماند و آمریکا از آن خارج خواهد شد اما خیلی‌ها به این مسئله خوش‌بین بودند.
 
 
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: عالم سیاست عالم ذوق‌زدگی و هیجان کاذب نیست بایستی واقع‌گرا بود چرا که غربی‌ها صداقت و مردانگی ندارند و هیچ خط قرمزی برای عهدشکنی خود قائل نیستند.
 
حفظ عزت ایران در برابر غرب
وی تاکید کرد: دولت باید عزت ما را در برابر غرب حفظ کند و کاری نکند که دشمن احساس کنند ما به آنها نیاز داریم. نوع عملکرد و دیپلماسی دولت به گونه‌ای نباشد که غربی‌ها یک ذره احساس کنند ما به آنها نیاز داریم. آنها پررو تر از این هستند که با این مسائل احساس خجالت کنند.
 
انتهای پیام/127


نظر شما