سرویس: سیاسی کد خبر: 88124 ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰

در پی انتشار مطلبی در یک کانال غیر رسمی درباره اقدام مدیر آموزش و پرورش بیرجند؛

رشته تحصیلی همسرم با مسئولیتش مرتبط است/ 10 روز از مهر گذشته بود و مجبور شدیم

مدیرآموزش و پرورش بیرجند گفت: همسرم کارشناس‌ارشد زیست‌شناسی گرایش تکوینی دارد و پایان‌نامه خود را در مدارس استثنایی بیرجند کار کرده و رشته تحصیلی‌اش با مسئولیتی که اکنون دارد مرتبط است.

رشته تحصیلی همسرم با مسئولیتش مرتبط است/ 10 روز از مهر گذشته بود و مجبور شدیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، چند روز قبل در یکی از کانال‌های غیررسمی استان مطلبی با عنوان "وقتی پای ژن خوب به آموزش و پرورش بیرجند باز می‌شود" منتشر شد.

 

این مطلب بیان می‌کرد که محمدرضا ضیایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند در اقدامی بی‌سابقه همسرش را در مهرماه امسال به عنوان مدیر یکی از مدارس استثنایی شهرستان بیرجند منصوب کرده است.

 

برای بررسی صحت و سقم این مطلب با مدیر آموزش و پرورش بیرجند تماس گرفته و جویای مطلب شدیم.

 

همسرم کارشناس‌ارشد زیست‌شناسی گرایش تکوینی دارد

محمدرضا ضیایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند در این خصوص در گفت‌و‌گو با خاورستان، اظهار کرد: همسرم کارشناس‌ارشد زیست‌شناسی گرایش تکوینی دارد. دبیر زیست‌شناسی است.

 

وی افزد: جهت استحضار باید بگویم که همسرم پایان‌نامه خود را در مدارس استثنایی بیرجند کار کرده و رشته تحصیلی‌اش با مسئولیتی که اکنون دارد کاملا مرتبط است.

 

مدیر آموزش و پرورش بیرجند بیان کرد: همسرم 4 سال به عنوان مدیر پیش‌دانشگاهی و 4 سال نیز به عنوان اولین کارشناس پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش بیرجند فعالیت داشته است. همزمان با این‌که کارشناس پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بوده سابقه معاونت سازمان دانش آموزی شهرستان بیرجند را نیز داشته یعنی هم‌زمان دو پست را اداره می‌کرده است.

 

ضیایی عنوان کرد: 22 سال نیز سابقه خدمت دارد. حال خودتان حساب و کتاب کنید که آیا این فرد لیاقتش را دارد یا ندارد؟

 

وی اظهار کرد: مدرک کارشناسی همسرم در رشته دبیری زیست‌شناسی گرایش تکوینی از دانشگاه زابل است و کارشناسی ارشد را نیز در رشته زیست گرایش تکوینی در دانشگاه مشهد گذرانده و پایان‌نامه خود را نیز در مدارس استثنایی شهرستان بیرجند در بین دانش آموزان استثنایی کار کرده است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: 4 گذینه را برای مدیر این مدرسه استثنایی به آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی پیشنهاد دادم که معمولا همیشه در آموزش و پروش گزینه اول ملاک است. همسر من چهارمین گزینه بود که برای مدیریت مدرسه استثنایی مطرح شد.

 

ضیایی اظهار کرد: متأسفانه سه گزینه دیگر بنا بر دلایلی مورد تأیید نبودند و چون 10 روز از مهر گذشته بود، ما مجبور شدیم و نهایتا اداره به گزینه چهارم رسید و همسر من انتخاب شد.

 

وی گفت: مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود برای تخریب است وگرنه همسرم از نظر وضعیت خانوادگی پدری در شرایط خوبی است و خودمان نیز زندگی خوب و معمولی داشته و نیازی نداریم.

 

مدیر آموزش و پروش شهرستان بیرجند اظهار کرد: همسرم خودش این مسئولیت را قبول نمی‌کرد و چون مدارس باز شده بود و پایان‌نامه‌اش را در مدارس استثنایی کار کرده بود و خدمت به دانش آموزان استثنایی را به نوعی عبادت می‌دانست، به این دلیل مسئولیت را پذیرفت.

 

ضیایی بیان کرد: می‌توانید از همکاران همسرم در مدرسه و آموزش و پرورش استثنایی عملکرد وی را بپرسید و ببینید که نظر همکاران در این مورد چیست؟ آموزش و پروش استثنایی باید تأیید کند. من‌که نمی‌توانم فردی را برای مسئولیتی بگذارم. ما فقط پیشنهاد می‌دهیم و افرد را باید مسئولان مربوطه تایید کنند.

 

وی با بیان این‌که برخی از دوستان می‌گویند رشته و مسئولیت کنونی همسرم مرتبط نیست، گفت: تحصیلات همسرم کارشناسی ارشد زیست‌شناسی گرایش تکوینی است و به نظر من کاملا مرتبط است. عملکرد افراد ملاک است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند تصریح کرد: متأسفانه چون دیدگاه مقداری تغییر پیدا کرده، دارند سم‌پاشی می‌کنند.

 

انتهای پیام/127/ 14/ 4


نظرات بازدیدکنندگان

مردم
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

سلام کارشناس زیست شناسی چه ربطی به مدارس استثنایی داره آقای مدیر فقط رابطه بوده و ذره ای ضابطه رعایت نشده عزیز


ناشناس
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

با سلام . همسر بنده دبیر زیست شناسی است و سالهاست که درروستاهای دور افتاده یکی از شهرستان های استان خدمت می کند هرساله جهت انتقالی مراجعه می کنند و می گویند امکانش نیست . البته مقصر بنده ام که هیچ سمتی در آموزش و پرورش ندارم


حسینی
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

مدیریت مدارس جز دردسر چیزی ندارد.با مدیریت در سایر ارگانها اشتباه نگیرید.


ناشناس
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰

ازقرار معلوم اقای رئیس اموزش و پرورش اطلاعاتی در مورد کودکان استثنایی ندارند اینکه فردی پایان نامه اش را در رشته زیست شناسی در مدرسه استثنایی انجام دهد به هیچ وجه شایسته ی سکانداری مدرسه استثنایی نیست. این را می توان از رواشناسان و متخصصان بپرسید. با وجود افراد متخصصی که در شهر هستند چنین انتصابی واقعا جای تعجب است و البته دفاع ان آن بدتر!!


ناشناس
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰

سلام من کارشناس ارشد روان شناسی ارشد کودکان استثنایی میگم رشته همسرم شما غیر مرتبط است.آقای ژن خوب


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب