سرویس: فردوس کد خبر: 88097 ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

امام جمعه فردوس:

فضای مجازی توانسته آسیب‌های جدی به بنیان خانواده وارد کند/ لزوم برنامه‌ریزی هماهنگ دولت جهت جلوگیری از ابتذال فرهنگی

امام جمعه فردوس با بیان این‌که متأسفانه در کشور ما فضای مجازی دارای لجام‌گسیختگی است گفت: در اولین قدم باید وزارت اطلاعات، وزارت کشور و وزارت فرهنگ‌و‌ارشاد ‌اسلامی با یکدیگر همدل و هماهنگ برای جلوگیری از ابتذال فرهنگی و برای نشر فرهنگ اسلامی برنامه‌ریزی کنند.

فضای مجازی توانسته آسیب‌های جدی به بنیان خانواده وارد کند/ لزوم برنامه‌ریزی هماهنگ دولت جهت جلوگیری از ابتذال فرهنگی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، در خصوص اهمیت فضای مجازی گفت: فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه فضای مجازی یک فرصت بسیار خوب برای انتقال فرهنگ است.
 
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند "اگر مسئولیت رهبری را نداشتم، فضای مجازی را مدیریت می‌کردم"، عنوان کرد: متأسفانه دشمنان از این فضا حداکثر استفاده را می‌کنند‌.
 
امام جمعه فردوس خاطر‌نشان کرد: دولت وظیفه دارد سایت‌های مبتذل را شناسایی و حتی در مواردی مسدود کند.
 
بابایی افزود: اکنون در کشورهایی نظیر آمریکا دولت برخی سایت‌ها را مسدود می‌کند.
 
وی با بیان این‌که متأسفانه در کشور ما فضای مجازی دارای لجام‌گسیختگی است عنوان کرد: در اولین قدم باید وزارت اطلاعات، وزارت کشور و وزارت فرهنگ‌و‌ارشاد ‌اسلامی با یکدیگر همدل و هماهنگ برای جلوگیری از ابتذال فرهنگی و برای نشر فرهنگ اسلامی برنامه‌ریزی کنند.
 
امام جمعه فرودس گفت: مصاحبه‌ی وزیر کشور در خصوص اقرار به این‌که فضای مجازی خطرناک شده‌است، ایجاب می‌کند که همه وزارت‌خانه‌های مرتبط جلساتی بگیرند و در این خصوص تدبیر کنند.
 
بابایی تأکید کرد: فضای مجازی همانطور که یک فرصت خوب برای نشر خوبی‌هاست، یک آسیب برای تهاجم فرهنگی است.
 
وی افزود: باید یک کار جدی و عملیاتی جهت استفاده بهینه از فضای مجازی شود.
 
امام جمعه فردوس با اشاره به جرایم اینستاگرامی خاطرنشان کرد: تخلفاتی که در فضای مجازی می‌شود یک جرم مشهود است، بنابراین دولت و قوه قضائیه باید تدبیری برای این موضوعات بیندیشند.
 
بابایی با بیان این‌که خانواده‌ها باید هشدار‌ها را جدی بگیرند افزود: متأسفانه فضای مجازی توانسته است آسیب‌های جدی به بنیان خانواده وارد کند.
 
وی ادامه داد: انحراف در افکار جوان‌ها، جداکردن جوان‌ها از خانواده، طلاق و خیانت، همه برنامه‌هایی است که دشمن برای نابودی و جداکردن ملت از انقلاب و اسلام انجام می‌دهد.
 
امام جمعه فردوس با تأکید بر این‌که باید فرهنگ دینی تقویت شود خاطرنشان کرد: باید در آموزش خانواده، مشاوره، برنامه‌های ائمه‌جمعه و اساتید دانشگاه، فرهنگ دینی تقویت و سپس استفاده صحیح از فضای مجازی آموزش داده شود.
 
انتهای پیام/۱۴۱/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب