سرویس: حوادث کد خبر: 87856 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲

طی آذر ماه؛

16نفر فوتی در پی 11 فقره تصادف / با بیش از 34 هزار تخلف برخورد شد

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی گفت: طی آذر ماه11 فقره تصادف فوتی در جاده‌های خراسان‌جنوبی به وقوع پیوست که 16 نفر جان خود را از دست دادند.

16نفر فوتی در پی 11 فقره تصادف / با بیش از 34 هزار تخلف برخورد شد

سرهنگ علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طی آذر ماه11 فقره تصادف فوتی در جاده‌های خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته است.

 

وی افزود: در پی این تعداد فقره تصادف 16 نفر فوت کرده‌اند.

 

کاهش 35 درصدی تصادفات در آذر

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه میزان تصادفات در ماه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 24 درصد کاهش داشته است، بیان کرد: تعداد تصادفات فوتی نیز در مدت مشابه با 35 درصد کاهش مواجه بوده است.

 

120 فقره تصادف جرحی

رضایی عنوان کرد: تعداد تصادفات جرحی در ماه گذشته 120 فقره بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 52 درصد افزایش داشته است و تعداد مجروحان طی ماه گذشته 85 مورد بوده که نسبت به سال گذشته 24 درصد افزایش داشته است.

 

2161 فقره تصادف حادثه ساز

وی گفت: طی ماه گذشته تعداد کل تخلفات برخورد شده 34 هزار و 671 مورد بوده و تعداد تخلفات حادثه ساز 2 هزار و 161 فقره گزارش شده است.

 

59 درصد تصادفات در جاده‌های اصلی 

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی از توقیف 52 دستگاه خودرو و 200 دستگاه موتور سیکلت خبر داد و گفت: 59 درصد تصادفات در جاده‌های اصلی و 37 درصد تصادفات در جاده‌های روستایی اتفاق افتاده است.

 

رضایی با اشاره به ساعاتی در شبانه روز که بیشترین میزان تصادفات در آن به ثبت رسیده، اظهار کرد: ساعت 10 صبح تا 14 بعد از ظهر با 32 درصد بیشترین زمان تصادفات گزارش شده است.

 

وی عنوان کرد: بیشترین علت تصادفات عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و واژگونی بیان شده است.

 

رانندگان 25 تا 35 سال بیشترین رانندگان مقصر

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: بیشترین رانندگان مقصر در تصادفات سن آنها بین 25 تا 35 سال و با 41 درصد گزارش شده است.

 

تماس با سامانه 141 قبل از سفر

رضایی با اشاره به آغاز فصل زمستان و بارندگی و به تبع آن لغزندگی سطح جاده ها، بیان کرد: به رانندگان توصیه می‌شود قبل از سفر از شرایط آب و هوای و شرایط حاکم بر جاده های مسیر تردد از طریق مرکز اطلاعات کنترل راه ها با شماره تماس 141 تماس حاصل کنند.

 

وی ادامه داد: همچنین در شرایط نامساعد جوی حدالامکان از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و چنانچه سفر آنها ضروری است از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

 

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: از انجام ترددهای شبانه در هنگام برف و باران خودداری شود و جهت برون رفت از شرایط خاص پیش بینی شده حتما مقداری خوراکی کنسرو شده،آب و البسه گرم به همراه داشته باشند.

 

لزوم داشتن زنجیر چرخ در فصل زمستان

رضایی تاکید کرد: در فصل زمستان ضروری است رانندگان زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و چنانچه برای رانندگان در سطح جاده های استان در هر ساعتی از شبانه روز مشکلی پیش آمد با شماره 110 تماس گرفته یا از طریق پیامک درخواست کمک کنند.

 

انتهای پیام/127

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب