سرویس: اجتماعی کد خبر: 87775 ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‎‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان؛

طرح آسیب‌های اجتماعی با 600 میلیون تومان اعتبار اجرا می‌شود/ رسیدن به نشاط اجتماعی نتیجه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی/ اجرای طرح در 10 استان

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: طرح آسیب‌های اجتماعی از طرف شورای اجتماعی کشور به استان‌ها ابلاغ شده که در سال جاری 10 استان مجریان این طرح هستند.

طرح آسیب‌های اجتماعی با 600 میلیون تومان اعتبار اجرا می‌شود/ رسیدن به نشاط اجتماعی نتیجه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی/ اجرای طرح در 10 استان

حجت الاسلام احمد رضایی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، پیرامون طرح آسیب های اجتماعی اظهار کرد: طرح آسیب‌های اجتماعی  از طرف شورای اجتماعی کشور به استان‌ها ابلاغ شده است.

 

وی افزود: بخشی از این طرح مربوط به سازمان تبلیغات اسلامی است.

 

اجرای طرح در 10 استان

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در سال جاری 10 استان مجریان این طرح هستند ،که استان خراسان‌جنوبی یکی از این استان‌ها است .

 

رضایی ادامه داد: امسال به عنوان اولین سال طرح آسیب‌های اجتماعی در مرکز استان در مناطق حاشیه‌نشین برگزار می‌شود.

 

وی افزود: قرار شده مرحله بعدی  طرح آسیب‌های اجتماعی در شهرستان ها برگزار شود.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی به اهداف این طرح اشاره کرده و گفت: اهداف این طرح، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ، کاهش آسیب‌‌های اجتماعی و نشاط اجتماعی است.

 

اعتبار 600 میلیون تومانی برای اجرای طرح آسیب‌های اجتماعی

رضایی خاطر نشان کرد: اعتباری که برای اجرای طرح آسیب‌های اجتماعی دریافت کرده‌ایم 600 میلیون تومان بوده است .

 

وی با بیان این‌که طرح آسیب‌های اجتماعی زیر نظر شورای اجتماعی کشور است گفت: چندین گروه بازرس از سازمان تبلیغات اسلامی، استانداری خراسان‌جنوبی و وزارت کشور برای تأیید و بازدید این طرح به خراسان‌جنوبی آمدند و خوشبختانه از اجرای طرح و برنامه‌ها در استان بسیار راضی بودند .

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی به جزئیات طرح آسیب‌های اجتماعی اشاره و گفت: پایگاه‌هایی در حاشیه شهر بیرجند از جمله مسجد علی بن ابی طالب (ع) سراب، مسجد امام صادق(ع) ، مسجدالحسین(ع) جوادیه، مسجد قائم آل محمد(ص) در منطقه  موسی بن جعفر(ع) و مسجد صدیقه طاهره(س) را  شناسایی کردیم .

 

رضایی افزود: در این طرح مسجد قائم آل محمد(ص)، موسی بن جعفر(ع)، مسجد صدیقه طاهره(س) و مسجد علی بن ابی طالب(ع) سراب فعالیت خیلی خوبی در این طرح داشته‌اند.

 

وی خاطر نشان کرد: این مساجد مأموریت‌شان این است که تشکل‌های اطراف خود را نظیر هیئات ، کانون‌ها ، انجمن‌ها و پایگاه‌های بسیج را با خود همگام سازی کنند.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی حراسان‌جنوبی گفت: در این طرح یک پایگاه در رأس و بقیه پایگاه‌ها مرتبط با آن می‌شوند و برنامه‌های متنوعی در این پایگاه‌ها شکل می‌گیرد.

 

رضایی با بیان این‌که هر پایگاه مجری 10 کمیته است، افزود: برای هر پایگاه مدیر پایگاه فرهنگی اجتماعی نیز مشخص می‌شود که در بخش مورد نظر ورود پیدا می‌کنند .

 

وی ادامه داد: به عنوان مثال در بررسی‌های انجام شده محله موسی بن جعفر(ع) فاقد بوستان بود که اکنون به همت دوستان در این طرح بوستانی در نظر گرفته شده و کارهای مقدماتی برای  احداث پارک انجام شده است.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که طرح آسیب‌های اجتماعی زیر نظر شورای اجتماعی کشور است،خاطر نشان کرد: از توان و ظرفیت سایر دستگاه‌ها برای اجرای این طرح استفاده می‌شود .

 

رضایی افزود: اجرای این طرح از تنوع خوبی برخوردار است وبرنامه‌های متنوعی از جمله کلاس‌های معارفی، مشاوره، اشتغال خانگی ، فعالیت های ورزشی ، فعالیت های اردویی ، استفاده از فضای استخر و سینما در این پایگاه‌ها  وجود دارد.

 

وی بیان کرد: این برنامه ها عمدتا برای سنین نوجوانی و جوانی انجام می‌شود اما در کنار آن بخشی  برای سایر سنین نیز فعالیت می‌کنند.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی درباره اشتغال خانگی در این طرح توضیح داد: شاید برخی فکر کنند که اشتغال خانگی یک نوع موازی کاری است ،اما این‌گونه نیست و می‌توان گفت که اشتغال خانگی بذری است برای جذب مخاطب به مساجد که ما در محله مورد نظر می‌پاشیم.

 

رضایی نیز درباره فعالیت‌های اردویی تصریح کرد: تاکنون اردوهایی به مشهد مقدس ،طبس ،اردوگاه یادگار امام و سایر امام زادگان داشته‌ایم.

 

وی به برنامه‌های دیگر طرح آسیب‌های اجتماعی در طول این مدت اشاره کرد و گفت: برگزاری برنامه‌های جشن و شادی در بوستان‌ها، جزء خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، برنامه‌های سبک زندگی، دوره‌های آموزشی مباحث خانواده ، مباحث مربوط به پسران و دختران مجرد از دیگر برنامه‌های این طرح بوده است.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی تبیین کرد: برای بعضی از خانواده‌های بی بضاعت در این طرح به صورت مستقیم و یا از طریق خیرین با همکاری بعضی از دستگاه‌ها کمک‌هایی برای تأمین جهیزیه و سبدهای غذایی شده است.

 

رضایی افزود : امیدواریم که این فعالیت با حمایت شورای عالی کشور دنبال شود و بتوانیم با توان بیشتری این طرح را ادامه دهیم.

 

برگزاری دوره آموزشی در مشهد مقدس

وی با بیان این‌که آموزش از اهمیت والایی برخوردار است عنوان کرد: قرار است در آیند‌ه‌ای نزدیک  یک دوره آموزشی به مدت یک هفته با مربیان طرح آسیب‌های اجتماعی در مشهد مقدس برگزار شود.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: زیرا هرچه برای آموزش هزینه کنیم کم است و هزینه در امور آموزش، یک سرمایه گذاری مطلبوب و خوبی است که ثمره آن را در جامعه خواهیم دید.

 

رضایی با تأکید بر این‌که پیشگیری مقدم بر درمان است تبیین کرد: همه ما جهت پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی مسئولیم، چرا که پیشگیری مقدم بر درمان بوده و بایستی بیشتر هزینه‌ها صرف پیشگیری شود تا درمان.

 

وی بیان  کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی یک اقدام همه جانبه لازم است و به همین منظور همه دستگاه‌ها، بخش‌های دولتی و همه مردم بایستی ورود پیدا کنند تا  مبارزه با آسیب‌های اجتماعی یک حرکت همه جانبه و اجتماع محور شود.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی افزود: امیدواریم شورای اجتماعی کشور مجوز فعالیت طرح آسیب‌های اجتماعی را در شهرستان‌های استان نیز بدهد و با توجه به ظرفیت موجود در سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی این قول را می‌دهیم که فعالیت‌های خوبی را در این شهرستان‌ها  دنبال کنیم .

 

انتهای پیام /141

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب