آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87611
تاریخ انتشار : 1397/09/15 - 10:00
امام جمعه سابق بشرویه گفت: به علت بیماری پدرم درخواست انتقالی دادم تا به مشهد نزدیک شوم چراکه مسائل درمانی ایشان را در مشهد دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد شمس‌الدین 14 سال پیش به عنوان امام جمعه شهر بشرویه خراسان جنوبی معرفی شد. وی تلاش‌های زیادی در سنگر امامت جمعه بشرویه برای مردم آن منطقه و استان انجام داد. شمس‌الدین در 26 مهرماه 1397 به عنوان امام جمعه جدید زاوه خراسان رضوی معرفی شد. گفت‌وگویی با وی انجام داده‌ایم.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد شمس‌الدین امام جمعه سابق بشرویه و امام جمعه جدید زاوه استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: نزدیک به 14 سال در شهرستان بشرویه خدمت کردم و در حال حاضر نیز در شهرستان زاوه خراسان جنوبی به عنوان امام جمعه فعالیت دارم.

 

وی افزود: به علت بیماری پدرم درخواست انتقالی دادم تا به مشهد نزدیک شوم چراکه مسائل درمانی ایشان را در مشهد دنبال می‌کنیم.

 

امام جمعه سابق بشرویه با اشاره به این‌که مردم بشرویه مردمی خونگرم، پای‌کار، همراه، انقلابی و شهید داده هستند، افزود: این شهرستان در دوران دفاع مقدس 158 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

وی با اشاره به این‌که شهرستان بشرویه از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است، افزود: در حوزه اقتصادی از ظرفیت‌هایی مانند 220 چاه عمیق، 215 چشمه و قنات، 220 میلیون لیتر استحصال آب در سال، رتبه برتر در تولید گندم و جو و کارخانه‌های ضبط پسته برخوردار هستند.

 

شمس‌الدین، 9 هزار هکتار پسته، تولید گیاهان دارویی مانند انغوزه و صادرات انار را از دیگر ظرفیت‌های این شهرستان بیان کرد و افزود: در حوزه معدنی این شهرستان از 7 معدن سنگ و سنگ‌های تزئینی برخوردار است و همچنین در حوزه دام و طیور ظرفیت‌های خوبی دارد که اقدامات صورت گرفته در این خصوص، پیشرفت خوبی دارد.

 

وی با بیان این‌که شهرستان بشرویه در حوزه فرهنگی نیز از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است، افزود: دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی کاربردی، نمایندگی دانشگاه آزاد و حوزه علمیه قدیمی 400 ساله و حوزه علمیه جدید از جمله ظرفیت‌های فرهنگی این شهرستان است.

 

امام جمعه سابق بشرویه با اشاره به این‌که کار ساخت حوزه علمیه را از 14 سال پیش با 3 هزار و 500 مترمربع زیربنا شروع کردیم، گفت: از ابتدا تاکنون 250 طلبه خواهر و برادر در این حوزه درس خوانده‌اند.

 

شمس‌الدین با اشاره به این‌که در حال حاضر 110 طلبه خواهر و 53 طلبه برادر در حوزه علمیه مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: نزدیک به 9 خانه عالم از محل دریافت زکات‌ ساخته شده است.

 

وی به لزوم تقویت زیرساخت‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود: حوزه علمیه باید تقویت شود؛ حوزه علمیه خواهران ساخته و حوزه علمیه برادران نیز کامل و تجهیز شود.

 

امام جمعه سابق بشرویه گفت: زمینه‌های توسعه در بشرویه وجود دارد و مسئولان می‌توانند در بحث پرورش شتر ورود پیدا کنند.

 

شمس‌الدین با بیان این‌که کارخانه مادر در این شهرستان وجود ندارد، تصریح کرد: مواد اولیه تولید سیمان در این شهرستان وجود دارد و می‌توان کارخانه تولید سیمان ایجاد کرد.

 

وی به جاده طبس بشرویه بجستان و مشهد اشاره کرد و افزود: تکمیل این جاده استان‌هایی مانند یزد، اصفهان و چهار محال و بختیاری را 150 کیلومتر به مشهد نزدیک‌تر می‌کند.

 

امام جمعه سابق بشرویه با اشاره به این‌که مردم بشرویه مردم خوب و ولایت‌مدار هستند، گفت: اگر در این 14 سال کوتاهی و قصوری از من دیدند، ببخشند.

 

گفتنی است؛ امام جمعه سابق بشرویه 26 مهر 97 به عنوان امام جمعه شهر زاوه معرفی شد و در حال حاضر نمازجمعه بشرویه با امام جمعه موقت برگزار می‌شود.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی رحیم‌آبادی مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی به خاورستان، گفت: حجت‌الاسلام و المسلمین شمس‌الدین بیش از 3 دوره امام جمعه بشرویه بودند و در حال حاضر در خراسان رضوی و شهرستان زاوه مسئولیت امامت جمعه را به عهده دارند و امام جمعه جدید بشرویه بزودی معرفی می‎‌شود.

 

انتهای پیام/132/ 14/ 4نظر شما