آب و هوا



 



تازه های سایت



پربیننده ترین

کد مطلب: 87569
تاریخ انتشار : 1397/09/13 - 09:31
کارشناس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: بنیاد برکت در خراسان‌جنوبی برای پرداخت هزینه‌های درمانی زوج های نابارور روستایی که از نظر مالی در مضیقه هستند ورود کرده است .
به گزارش خبرنگار خاورستان، سی‌ام اردیبهشت سال 1393 بود که رهبر معظم انقلاب، سیاست‌های کلی جمعیت را به رؤسای قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ کردند. 3 بند ابتدایی از 14 بند سیاست‌های ابلاغی به حمایت و کمک به زوج‌های نابارور و توانمندسازی آن‌ها برای تحکیم نظام خانواده اختصاص داشت.
 
 
این تأکیدهای بی‌شمار مقام معظم رهبری بر تسهیل تشکیل خانواده و افزایش جمعیت در جامعه‌ ایرانی به حدی بود که موجب شد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز از طریق بنیاد برکت تلاش کند تا زمینه‌های اجرای این سیاست را در قالب طرح «برکت خانواده» با هدف حمایت از درمان زوج های نابارور مناطق محروم کشور فراهم آورد.
 
 
یکی از سیاست‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر حمایت از افزایش جمعیت و تحکیم بنیان خانواده به‌ویژه در بین جوانان است. در همین راستا، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان یکی از بخش‌های حمایتی کشور، در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی خود را موظف به کمک برای اجرای هر چه بهتر این سیاست می‌داند و به همین جهت حمایت از زوج‌های نابارور کم‌بضاعت در مناطق محروم و روستایی را به عنوان هدف خود تعیین کرده است. برنامه‌ریزی برای انجام این کار از دی ماه سال 1393 آغاز شده و از فروردین ماه سال 1394 طرح به‌طور رسمی اجرا و در حال انجام است.
 

حسین جوان کارشناس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی و نماینده استانی بیمه برکت در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: بنیاد برکت در خراسان‌جنوبی برای پرداخت هزینه‌های درمانی زوج های نابارور روستایی که از نظر مالی در مضیقه هستند ورود کرده است .

 

وی افزود: زوجین با معرفی دهیاران وبخشداری‌ها تحت پوشش قرار گرفته و صفر تا صد هزینه‌های درمانی آنان را بیمه برکت تقبل میکند.

 

کارشناس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: واجدین شرایط با معرفی دهیاری‌ها پس از تشکیل پرونده به مراکز درمانی معرفی شده و تا زمان بچه دار شدن هزینه‌های آنها و حتی هزینه ایاب و ذهاب آنها در شهرهای دور دست پرداخت می‌شود.

 

جوان گفت: از نظر سنی زوجین زیر 35 سال در اولویت بوده و خانم‌هایی که سن آنها کمتر از 35 سال است زودتر به نتیجه می‌رسند.

 

وی خاطرنشان کرد: این طرح برای زوجین روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت قابل اجرا شدن است.

 

کارشناس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از دیگر فعالیت‌های بیمه برکت اجرای طرح"مهدوی" برای زیر پوشش قرار دادن ایتام زیر ۱۸ سال تحت پوشش سازمان بهزیستی در قالب بیمه عمر و سرمایه گذاری و درمان تکمیلی به صورت رایگان است.

 

جوان اظهار کرد: بیمه رایگان منازل مسکونی روستائیان تحت پوشش کمیته امداد ، بیمه درمان تکمیلی روستائیان با تخفیف ۹۰ درصدی، اجرای طرح بیمه بازنشستگی روستائیان بین سنین یک تا ۵۰ سال در راستای خدمات بیمه‌ای از دیگر برنامه‌های بنیاد برکت است.

 

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در راستای اشتغال، عمران، محرومیت‌زدایی نیز ورود کرده و  بررسی طرح ها ی تولیدی و اختصاص اعتبار به ارگان‌ها و اشخاص در اجرای طرح‌های تولیدی غیرکشاورزی نیز از دیگر برنامه‌های این بنیاد است.

 

کارشناس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: علاوه بر روستاها ، شهر های زیر20  هزار نفر جمعیت از جمله آیسک نیز تحت پوشش خدمات بنیاد برکت قرار می‌گیرند.

 

انتهای پیام/127

 



نظر شما