آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87259
تاریخ انتشار : 1397/08/27 - 09:18
مسئول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی خبر داد
برگزاری جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در 29 آبان/ اجرای موفق طرح مهر مهدوی
مسئول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی گفت: به منظور خرید لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند، مبلغ پنج میلیون تومان توسط اعضای این گروه جمع‌آوری و کیف و لوازم‌التحریر خریداری و بین دانش‌آموزان نیازمند شناسایی شده شهر بیرجند توزیع گردید.

حامد کاظمی‌تبار مسئول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در سال 1395 همزمان با سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) جمعی از جوانان مسجدی و انقلابی به عنوان سربازان حضرت صاحب‌الزمان (عج) برای زنده کردن یاد این حضرت، به میدان آمدند و برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی را در سطح شهر  اجرایی کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: این جوانان سه‌شنبه‌های شهر را معطر به نام و یاد مبارک آن حضرت کرده‌اند.

 

مسئول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی گفت: این طرح مقدمه‌ای است برای یادآوری از عزیزترینی که در شلوغی‌های شهر، غریب‌ترین شده است، این طرح با همت جوانان انقلابی برپا شده است تا یادی کنیم ازکسی که همیشه به یاد ما است.

 

کاظمی‌تبار یکی از اهداف این طرح را آشنا شدن مردم در فضای شهر با صاحب اصلی مکان و زمان دانست و افزود: اکنون با همت این جوانان چندین گروه در روزهای سه‌شنبه هر هفته در حال اجرای این طرح می‌باشند.

 

مسئول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی درباره برنامه‌های اجرا شده توسط این گروه گفت: به طور کلی برنامه‌ها در سه یخش برپایی ایستگاه پذیرایی از رهگذران، ارائه محتوای معرفتی و تبیین ویژگی‌های حکومت حضرت و ارائه خدمات اجتماعی به مردم شهر به خصوص مستضعفین که وارثان زمین و صاحبان اصلی انقلاب اسلامی ایران و حکومت مهدوی می‌باشد.

 

کاظمی‌تبار برپایی ایستگاه پذیرایی سه‌شنبه هر هفته توسط گروه به نیت نذر سلامتی امام زمان(عج)، راه‌اندازی چهار گروه در شهر بیرجند و برپایی همزمان ایستگاه‌ها در نقاط مختلف شهر، برگزاری جشن نیمه‌شعبان با توزیع پنج هزار لیوان شربت، اهدای هدایایی در این جشن، برگزاری ایستگاه نقاشی و قصه‌گویی کودک، تهیه و توزیع دو هزار بسته افطاری ساده در ماه مبارک رمضان در مساجد شمال شهر را از برنامه های اجرا شده توسط جوانان این گروه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: 250 طعام نذری توسط جوانان این گروه در عید غدیر سال جاری بین نیازمندان شهر توزیع شد.

 

وی با اشاره به اجرای طرح مهر مهدوی در مهرماه سال جاری، گفت: به منظور خرید لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند، مبلغ پنج میلیون تومان توسط اعضای این گروه جمع‌آوری و کیف و لوازم‌التحریر خریداری و بین دانش‌آموزان نیازمند شناسایی شده شهر بیرجند توزیع گردید.

 

مسئول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی یادآور شد: شناسایی اقشار مختلف از جمله معلمین، اساتید حوزه و دانشگاه، پزشکان، پرستاران، کسبه و صاحبان مشاغلی که امکان ارائه خدمات، ارائه تخفیف یا خدمات رایگان به مردم به نیت سلامتی و ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) را دارند نیز انجام می‌شود.

 

کاظمی‌تبار به هزینه‌های این طرح اشاره کرد و گفت: هزینه‌های این طرح کاملا به صورت مردمی جمع‌آوری می‌گردد و هیچ‌گونه کمک مادی و معنوی از هیچ سازمان و نهادی به این گروه مردمی نشده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به هزینه‌های بسیار بالای طرح، از سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و دولتی شهر تقاضا داریم یاری‌گر این گروه مردمی باشند تا این امر خیر تداوم داشته باشد چراکه هیچ کار خیری در عصر حاضر بالاتر از زنده نگهداشتن یاد و نام حضرت حجت (عج) با ارائه خدمات اجتماعی به مردم نیست.

 

مسئول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی گفت: این گروه قصد دارد همزمان با سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در روز 29 آبان ماه جشن مردمی برگزار نماید و در این راستا از مساعدت همه مردم و نهادها استقبال می‌شود.

 

کاظمی‌تبار پذیرایی، ایستگاه کودک، اهدای بادکنک، ایستگاه خوشنویسی، ایستگاه تست فشار خون، ایستگاه رسانه، نمایشگاه ویژگی‌های عصر ظهور و برگزاری مسابقه کتابخوانی را از برنامه‌های سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) بیان کرد.

 

انتهای پیام/140/141نظر شما