سرویس: اجتماعی کد خبر: 87080 ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

حذف دلار از معاملات جهانی موجب تضعیف بیشتر آمریکا می‌شود/ توجه کشورهای مهم دنیا به تجارت بدون دلار

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در اعمال تحریم‌ها شاهد بازی با دلار توسط آمریکا و استفاده از این اهرم در اعمال فشارهای اقتصادی بر دیگر کشورها هستیم و مطمئناً ارتباطات و مبادلات با ارزهای دیگر و آسیب نقش دلار موجب تضعیف بیشتر آمریکا می‌شود.

حذف دلار از معاملات جهانی موجب تضعیف بیشتر آمریکا می‌شود/ توجه کشورهای مهم دنیا به تجارت بدون دلار

سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: دنیا به سمتی حرکت کرده که دلار را از چرخه معاملات جهانی حذف کند یا نقش آن را کاهش دهد.

 

وی با اشاره به سلطه‌گری‌های آمریکا که با دلار انجام می‌شود، گفت: هر مبادله‌ای در سیستم‌های اقتصادی دنیا بایستی مورد رصد آمریکا قرار گیرد و از این طریق به نوعی سلطه اطلاعاتی و اقتصادی بر دنیا دارند.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کشورهای دنیا از این اقدامات آمریکا رنج می‌بینند افزود: امروز بحث حذف دلار مورد توجه کشورها و قدرت‌های مهم دنیا مانند چین، روسیه، ایران، ترکیه و هند قرار گفته است.

 

عبادی تصریح کرد: برای ایران حذف دلار حیاتی است و باید آن را انجام دهیم و حتماً باید به تدریج دلار حذف و نقش آن کمرنگ شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در اعمال تحریم‌ها شاهد بازی با دلار توسط آمریکا و استفاده از این اهرم در اعمال فشارهای اقتصادی بر دیگر کشورها هستیم و مطمئناً ارتباطات و مبادلات با ارزهای دیگر و آسیب نقش دلار موجب تضعیف بیشتر آمریکا می‌شود.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه مردم ایران باید بررسی شود و نیاز به نقد و بررسی بیشتری در این زمینه وجود دارد.

 

انتهای پیام/140/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب