آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 85120
تاریخ انتشار : 1397/04/26 - 12:15
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: از اوایل تیرماه همه شهرستانهای خراسان جنوبی با طوفان و وزش باد شدید و گرد وخاک رو به رو بوده اند که در برخی از شهرستان‌ها نیز شاهد خساراتی بوده ایم که این خسارت به بیش از 30 میلیارد ریال رسیده است.

سیدابوالحسن میرجلیلی مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طی هفته های گذشته در خراسان جنوبی شاهد وقوع وزش بادهای شدید همراه با طوفان گرد ‌و خاک بودیم.

 

وی افزود:در این مدت تعداد 38 تیم امدادی و عملیاتی شامل واحدهای پلیس راه،گشت‌های راهداری،جمعیت هلال‌احمر، امدادگران و نجات‌گران، اورژانس 115 و شهرداری‌ها در کنار مجموعه دهیاری‌ها در آماده باش بودند.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در نیمه شرقی و جنوبی استان بیش از سایر نقاط شاهد وزش بادهای شدید بودیم که در این نقاط بر اساس نیاز با مدیریت فرمانداران شهرستان‌ها تعداد تیم‌ها در این مناطق افزایش پیدا کرد.

 

میرجلیلی با اشاره به وقوع طوفان در برخی از نقاط استان و اعزام تیم های امدادی به این مناطق،عنوان کرد: در ماه گذشته حدود 2 هزار و 54 نفر از افرادی که در طوفان و گرد و خاک گرفتار شده بودند با همکاری تیم های امدادی نجات یافتند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شدت وزش باد و طوفان در برخی از نقاط استان بسیار زیاد بوده در این مدت 27 نفر از افراد گرفتار در طوفان و گرد و خاک با تلاش از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به مجاورت خراسان جنوبی با استان سیستان و بلوچستان و وزش بادهای 120 روزه که در خراسان جنوبی به بیش از 120 روز نیز میرسد به تبع آن غلظت آلاینده ها در خراسان جنوبی افزایش پیدا کرده است.

 

میر جلیلی گفت: از اوایل تیرماه همه شهرستانهای خراسان جنوبی با طوفان و وزش باد شدید و گرد وخاک رو به رو بوده اند که در برخی از شهرستان‌ها نیز شاهد خساراتی بوده ایم که این خسارت به بیش از 30 میلیارد ریال رسیده است.

 

انتهای پیام/ 135/ 14/نظر شما