سرویس: اجتماعی کد خبر: 84765 ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند:

شرکت خودرو دیزل به تعهداتش عمل نکرد/ تاکنون خبری از تحویل 18 دستگاه اتوبوس نشده

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: شرکت خودرو دیزل به تعهدات خود عمل نکرد و اتوبوس‌هایی که قول تحویل آنها را داده بود تا کنون تحویل اتوبوس‌رانی شهرداری بیرجند نشده است.

شرکت خودرو دیزل به تعهداتش عمل نکرد/ تاکنون خبری از تحویل 18 دستگاه اتوبوس نشده

به گزارشخبرنگار خاورستان،13 بهمن ماه سال گذشته مصاحبه ای با رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند در این خبرگزاری با عنوان افزایش 18 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی بیرجند/ اعتبار 210 میلیون تومانی برای خرید ایستگاه‌های مکانیزه و سرپناه منشر شد و در آن مصاحبه رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند خبر از افزایش 18 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند داد.

 

بر اساس گفته رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند قرار بود 6 دستگاه مینی‌بوس و 8 دستگاه اتوبوس بهمن ماه سال گذشته و مابقی اتوبوس ها تا اردیبهشت سال جاری به سازمان اتوبوسرانی بیرجند تحویل داده شود.

 

اما حال پس از گذشت چند ماه نه تنها تحویل تعدادی از اتوبوس‌ها در بهمن سال قبل محقق نشد بلکه مابقی اتوبوس‌هایی که قرار بود تا پایان اردیبهشت ماه نیز تحویل اتوبوس رانی بیرجند شود تا کنون که یک ماه از اردیبهشت ماه گذشته گذشته است تحویل اتوبوسرانی بیرجند نشده است.

 

با توجه به اینکه شهر بیرجند چند سال است با مهاجرت روستائیان به شهر مواجه است و جمعیت شهر روز به روز در حال افزایش است و مردم نیز نسبت به کمبود ناوگان  حمل و نقل عمومی معترضند باید نسبت به تأمین اتوبوس جهت جابجایی مسافران داخل شهر اقداماتی صورت گیرد و هر چه زودتر این تعداد اتوبوس که قرارداد آنها بسته شده است تحویل سازمان اتوبوسرانی شهرداری بیرجند شود.

 

یدالله غلام پور رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند در گفتگو با خاورستان،نسبت به تأخیر در تحویل اتوبوس‌ها به سازمان اتوبوسرانی شهرداری بیرجند، اظهار کرد:بر اساس قراردادی که بین سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری بیرجند با شرکت خودرو دیزل بسته شده بود قرار شد 6 دستگاه مینی‌بوس و 18 دستگاه اتوبوس توسط این شرکت به سازمان اتوبوس رانی شهرداری بیرجند تحویل شود.

 

وی با بیان اینکه تعداد 6 دستگاه مینی‌بوس تحویل سازمان اتوبوس رانی شهرداری بیرجند شده و برخی هم اکنون مورد استفاده شهروندان قرار گرفته است، گفت: متاسفانه شرکت خودرو دیزل به تعهدات خود عمل نکرد و اتوبوس‌هایی که قول تحویل آنها را داده بود تا کنون تحویل اتوبوس‌رانی شهرداری بیرجند نشده است؛دلیلش هم نبود قطعات از سوی شرکت خودرو دیزل مطرح شده است.

 

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند عنوان کرد: اینگونه که مسئول شرکت خودرو دیزل گفته است ظاهرا به دلیل تحریم‌ها و نداشتن قطعات نتوانسته اند که اتوبوس ها را تحویل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری بیرجند دهند.

 

غلام پور با بیان اینکه قرار شده است شرکت خودرو دیزل روزانه مبلغی را به عنوان جریمه به سازمان اتوبوسرانی شهرداری بیرجند بدهد،تصریح کرد: شرکت خودرو دیزل نیز متعهد شده که مبلغ جریمه مشخص شده را پرداخت کند و بر اساس صحبتهای انجام شده قرار است تا پایان مرداد ماه 18 دستگاه اتوبوس را به سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری بیرجند تحویل دهد.

 

وی خاطرنشان کرد:میزان جریمه شرکت خودرو دیزل تا پایان اردیبهشت ماه حدود 430 میلیون تومان شده است و علاوه بر این میزان جریمه خرداد ماه که حدود 230 میلیون تومان است به این مبلغ افزوده شد به تعبیری شرکت خودرو دیزل تا کنون باید 660 میلیون تومان به سازمان اتوبوسرانی شهرداری بیرجند پرداخت کند ضمن اینکه تعداد اتوبوس‌ها سر جای خود باقی است و هیچ تغییری در تعداد اتوبوس‌های قراردادبسته شده نخواهیم داشت.

 

انتهای پیام/127/ 15/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب