آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84713
تاریخ انتشار : 1397/04/04 - 06:35
امام جمعه سربیشه با بیان این‌که فرهنگ اشرافی‌گری از مسئولان ارشد ما نشأت گرفته است، گفت: بعضی از افراد از فرهنگ دینی و انقلابی که ما با آن انقلاب کردیم فاصله گرفته‌اند که این برای انقلاب سم است.
حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر سنجری امام جمعه سربیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس، اظهار کرد: نمایندگان مجلس باید نسبت به برخی لوایح و پیشنهادها محتاط‌تر باشند و قطعا آن چیزی که جامعه دینی و انقلابی از مجلس می‌خواهد این است که فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند.
 
وی بیان کرد: یکی از مطالبی که در مجلس مطرح شد بحث خانواده است که برخی از نظراتی که در مجلس در خصوص خانواده مطرح می‌کنند، برگرفته از زندگی غربی‌ها است که این با مفاهیم دینی در تضاد است.
 
امام جمعه سربیشه افزود: کرامت زن که در دین اسلام در نظر گرفته شده با غرب تفاوت دارد و باید زندگی غربی‌ها را بررسی کرد که آیا با برداشتن مقوله‌ای چون حجاب، خانواده‌های آن‌ها پایبند و مقید شده است یا نه؟ نمایندگان باید در این خصوص از کارشناسان دینی و مقام معظم رهبری استفاده کنند تا پایه‌های زندگی مستحکم‌تر شود.
 
سنجری تصریح کرد: بسیاری از مسائلی که در مجلس مطرح می‌شود به گفته مقام معظم رهبری اولویت ندارند. امروز مشکل اساسی، بعضی از گرانی‌ها است که مجلس باید این‌گونه مشکلات که دغدغه مقام معظم رهبری نیز است را برطرف کند.
 
وی با بیان این‌که فرهنگ اشرافی‌گری از مسئولان ارشد ما نشأت گرفته است، تصریح کرد: بعضی از افراد از فرهنگ دینی و انقلابی که ما با آن انقلاب کردیم فاصله گرفته‌اند که این برای انقلاب سم است.
 
امام جمعه سربیشه با بیان این‌که مسئولان زمانی خواهند توانست درد مردم را درمان‌ کنند که آن درد را چشیده باشند، تأکید کرد: افرادی در مملکت روزبه‌روز فربه‌تر می‌شوند و عده‌ای نیز از فقروبدبختی رنج می‌برند. با این موج نارضایتی و فاصله طبقاتی که در میان مردم وجود دارد، مسئولان باید چاره‌جویی کنند.
 
سنجری با بیان این‌که مفهوم حقوق بشر آمریکایی‌ها با مفهوم حقوق بشر سایر کشورها تفاوت دارد، گفت: یکی از خصلت‌های آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها، کودک‌کشی است، هزاران کودک در یمن، سوریه و عراق یا از سوءتغذیه رنج می‌برند یا به شهادت می‌رسند.
 
وی ادامه داد: جامعه جهانی گرفتار جام‌جهانی است و گلوله‌ها و تانک‌های عربستانی و خبائث آمریکایی‌ها نسبت به کودکان را نمی‌بینند. این معضلات و مشکلاتی است که در یک قاره اتفاق می‌افتد. امیدواریم روزی برسد که این معضلات وجود نداشته باشد.
 
امام جمعه سربیشه با اشاره به شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، اظهار کرد: اساتید دانشگاه به تأسی از دکتر چمران می‌توانند نقش مؤثری بر دانشجویان داشته باشند اما اکنون شاهد این هستیم که امثال زیباکلام‌ها در دانشگاه‌ها جولان می‌دهند.
 
سنجری بیان کرد: اگر دانشگاه بخواهد دانشگاه انقلابی باشد و به درد مردم بخورد باید در خصوص مسائل مختلف از جمله فرهنگی و اقتصادی چاره‌جویی کند.
 
وی افزود: اساتید اگر بخواهند در مسائل اقتصادی، انقلابی اتفاق بیافتد باید با تربیت دانشجویانی که با آن‌چه در تئوری می‌خوانند، با پیوند صنعت و دانشگاه آن را عملیاتی انجام دهند. 
 
انتهای پیام/4


نظرات کاربران

چرا فرماندار سربیشه حاضر نیست یک شب در این شهر سکونت نماید چرا مسولین استانی واکنشی نشان نمی دهند آیا در میان هم حزبیها یشان کسی بهتر برای این پست پیدا نمی شود. چرا کسی از مقامات دولتی به درد دل مردم و امام جمعه محترم سربیشه گوش نمی دهد. لطفا پیگیری نمائید.


نظر شما