آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 80686
تاریخ انتشار : 1396/10/11 - 07:46
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تاکنون به اقتصاد مقاومتی در حد برگزاری جلسه عمل کرده است و باید برای رفع مشکلات مردم صادقانه اقدام کند.

نظرافضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، ضمن اشاره به برخی اعتراضات از سوی مردم در خصوص مشکلات معیشتی و اقتصادی، گفت: با توجه به گرانی‌های اخیر مردم اعتراض‌هایی داشته اند که باید به این خواسته ها توجه شود.

وی افزود: برای حل مشکل موسسات مالی مجلس ورود جدی داشت؛ روسای بانک را به مجلس دعوت کردیم و نمایندگان از رئیس جمهور سوال کردند مقداری از این مطالبات پرداخت شده اما مقداری هم باقی مانده است و اختلافاتی بین سپردگان است که باید بررسی شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موسسات در جاهایی سرمایه گذاری کرده اند باید اموال آنها پیدا شود و فرصت داد تا بتوانند مطالبات مردم را پرداخت کنند البته کارآنها اشکالاتی داشته و در حال بررسی است که در این راستا مجلس چندین بار از دولت مطالبه گری کرده است تا مردم به آن پولی که سپرده گذاری کرده اند برسند.

افضلی ضمن تصریح اینکه در حد جلسات تاکنون اقتصادمقاومتی عملی شده است، افزود: برای رفع مشکلات باید در بین مردم حضور داشته و اقتصادمقاومتی در حد شعار نباشد و عملیاتی شود.

وی گفت: بودجه یک و نیم میلیارد دلار برای روستاها و اشتغال زایی زیر 18هزار نفر تصویب شد که باید بودجه لازم برای اجرایی شدن آن اختصاص یابد.

 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قانون رفع موانع تولید تصویب می شود اما باید از سوی دولت با اهتمام بیشتری پیگیری شود تا این عملی شود.

افضلی با بیان این‌که در برنامه ششم مشکل قنوات را اصلاح کردیم، خاطرنشان‌کرد: تسهیلاتی باید برای نوسازی و آبیاری ملی داده شود این به دولت ابلاغ شده اعتراض‌های مختلفی در این خصوص وجود دارد و دولت باید به آنها توجه کند.

 

 وی تصریح کرد: نارضایتی مردم از اوضاع کنونی بحق هست چراکه اوضاع اقتصادی، بیکاری وگرانی در خانواده ها وجود دارد و باید همه دست به دست هم داده در جهت رفع آن قدم برداریم.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: کم بودن حقوق بازنشستگان، مشکلات کارگاه های تولیدی، تبعیض، فساد و اختلاس و حذف یارانه ها، از جمله مطالباتی است که دل مردم را به درد آورده است.

 

افضلی ادامه داد: مطرح کردن مطالبات در کف خیابان ها و آتش زدن اموال عمومی کار درستی نیست که این گونه اقدامات و سیاسی کردن مطالبات از سوی برخی معاندین مطرح می شود؛ اعتراضات به وضعیت موجود از قبلاهم وجود داشته است و باید آنها را رفع کرد.

وی ضمن تاکید بر این‌که دولت باید برای حل مشکلات مردم صادقانه با آنها گفتگو کند، افزود: اقتصاد کشور و تحریم هایی که با آن مواجه هستیم نیازمند توجه دارد و مبارزه با فساد مالی باید در راس عملکرد دولت باشد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مردم پای نظام خون داده و زحمت کشیده اند؛ نباید فضا به سمتی برود که مردم مطالبات خود را عمومی مطرح کنند و فضای سوء استفاده فراهم شود.

افضلی ضمن تاکید بر این‌که دولت و مسئولان مردم را از خود بدانند، خاطرنشان کرد: نباید از مردم فاصله گرفت و زندگی مسئولان باید در سطح مردم باشد و با آنها معاشرت داشته و مردمی باشند.

 

وی گفت: کم کاری هایی صورت گرفته و باید جلسات گذاشت مسائل مردم را بیان کرد؛ پرسش و پاسخ مردمی و توجه به مطالبات مردم از سوی مسئولان کم صورت گرفته است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کنار برخی مطالبات بحق، عده ای غرض دارند و دغدغه مشکلات اقتصادی و معیشتی نداشته و هدفی غیر از بیان مطالبات دارند که باید این افراد هم هدایت شوند چراکه فضای سوء استفاده برای را فراهم می کنند و سبب می شود عده ای از آب گل آلود ماهی بگیرند.

 

افضلی اظهارکرد: مردم ولی نعمت ما هستند بار انقلاب به دوش کشیده اند و به دوش می کشند نباید فضا طوری شود زمانی که کشور دچار مشکل می شود اصل کشور را به هم بریزیم.

 

وی خاطرنشان کرد: برای حفظ منافع ملی باید همه دولت و ملت دست به دست هم بدهیم تا این ها رفع شود.

 

انتهای پیام/ 5

 نظر شما